Skocz do zawartości
przem

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Wiadomość z agroFakt.pl

nunu85    82

jak sie przestudiuje katalog, to tam jakikolwiek wybór szybszych zebatek jest tylkow  wypadku skrzyń 4 biegowych, wiec nie sadze, zeby trójka dała sie jakos łatwo przerobić. NIkt tego w kazdym razie nie projektował pod wieksze prędkosci, bo przy tych normalnych juz biegów jest mało, a jakbyś jeszcze przyspieszył, to juzby w ogóle ich brakło.

JAk jesteś uparty na zwiekszenie prędkosci, to znajdź sobie na rynku uzywaną skrzynie 4-ke (najważniejsze, zeby była zdrowa i nie wymagała zamiany połowy zebatek), przerób i wstaw na miejsce swojej, a swoją spróbuj sprzedac- moze trafi sie kupiec. 

Troche karkołomny plan, ale co innego począć, jak koniecznie chcesz przyspieszyć. Innej opcji nie widzę

andez    2

nunu85 masz możliwość sprawdzenia i podania prędkości w obecnej szybkiej skrzyni na biegach 4 I, 1 II i 2 II przy obrotach 1700-1800.

Z tego co piszesz to obecna 3 to stara 4.

W moim 1224 bieg 4 I jest szybszy od 1 II, a jak w chwili obecnej tzn na szybkiej skrzyni mają się u Ciebie biegi 3 I do 1 II? Na którym biegu ciągnik jest szybszy?

Edytowano przez andez
dodatkowe pytanie

Cześć mam pytanie czy da się  w ursusie 1234 skrzynię 4 biegową przerobić na skrzynię szybką 40 km/h  i czy do ursusa 1634 da się włożyć skrzynię z 1224 i przerobić ją na szybką mam dylemat który ciągnik wybrać i przerobić 

Dziękuje i pozdrawiam

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Bartizi00m
      w mojej 80-ce biegi wchodza jak bym wlanczal biegi przy duzych obrotach co to moze byc? czy to sa starte zebatki czy co?
    • Przez saymon
      chciałbym aby ktoś powiedział mi jak używać wzmacniaczy aby go nie popsuć.
    • Przez Folenka
      Mam pytanie - jak powinna być prawidłowo założona tarcza sprzęgłowa dłuższą stroną piastki do silnika czy do skrzyni biegów?
      Dodam, że to Ursus 912.
      Dzięki za odpowiedźi.
    • Przez Szmyksu1014
      Witam mam problem w ursusie otóż gdy rozgrzeje się olej w skrzyni podczas orki,cofając na 2 biegu,bieg tak jakby się ślizga czyli że rusza pomału a potem przyspiesza.Co może być przyczyna? Napęd i wałek wom działa wzorowo
    • Przez tata1
      Witam

Robiłem ciągnik tamtego roku - wymieniałem pompę hydrauliczną, ą wewnątrz skrzyni. Wzmacniacza nie ruszałem bo było wszystko OK. Teraz się wzmacniacz odezwał. Tarczki ciągną - idzie jak automat, czym ma ciężej tym wolniej idzie (to nie sprzęgło bo robiłem). Teraz żałuje jak ...........że od razu tam nie zajrzałem.
      Wiem że części do półbiegów wychodzą dużo, a czy ktoś zamiast kosza półbiegów zakładał wałek zastępczy, są takie w sprzedaży. Na kanał olejowy zakłada sie zaślepkę. Całość wychodzi 450zł i znikają problemy razem ze wzmacniaczem. Można by zaspawać kosz, ale dalej będzie strata ciśnienia oleju. A tak bym wzmacniacz wrzucił na półkę, a zastąpił go rozwiązaniem zastępczym - czy to się sprawdza - robił to ktoś?