przem

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone]

Polecane posty

LowRider    33

3 bieg w skrzyniach '25' trzybiegowej, '30' i '35' jest taki sam jak 4 w '25' czterobiegowej i ma przełożenie 1:1 (bezpośrednie). Poprostu w szybkiej skrzyni 4 bieg ma przełożenie przyśpieszające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassoo    0

ja mam 4 biegowa 30 i mnie wkurza to ze włoze mu 1 szosowa za wolno a 2 szosowa za szybko i sie dusi i musze 4 polowa i mnie denerwuje bo jak na nawrocich cofam to musze albo oboma drązkami wahlować albo na 4 cofoac co jest czasem za szybkie raz przycisnołem za mocno gaz i cofałem z pługiem i koło z bruzdy wyjeżdzalo skrecone mocno az mi gwint w drązku zerwało tam gdzie sie głowiczke wkreca ale tak to 4 polowa to dobra jest nie zaszybko nie za wolno tylko w kutywatorze przywolna jest no i ten wsteczny nie chce mi sie wahlowac to myk do tyłu na wsteczny i za szybko taki kurde rewaersik w ursusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M   
Gość M

Mam pytanie czy w każdym ursusie da sie przerobić skrzynię na zsybką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Panowje niewjem czy wjecie ale szybka skrzynia w URSUSIE nietylko sie różni od standardowej innym pszełożeniem ale co najistotniejsze że 3 bjeg jest zamjenoiny z 4.Włanczając 3 bjeg w standardowej skrzyni ustawjamy dźwignie zmjany bjegów do pszodu,a w szybkiej skrzyni tak sie włancza bjeg 4.Niesądze że koszt pszeróbki skrzyni standardowej na szybką wyniusłby 600zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M   
Gość M

A pan ma przerobioną skrzynie na szybką?Mi się wydaje że drogie to to nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Nie pan tylko Sławek.Niemam takiej skrzyni ale niesądze że taką szkrzynie da sie pszerobić na szybką poprzez wymiane kilku kuł zębatych.Samych skrzyń 4bjegowych jest chyba jak sie niemyle 6 typówale wkońcu to tylko ludzie skonstruowali i napewno sie da coś ztym zrobić tylko pytanie czy warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M   
Gość M

Jeśli komuś jest potrzebny szybki ciągnik to chyba warto.Najlepiej to sie spytać mechanika co do tej skrzyni.Czasem się przydaje taka szybka skrzynia w ciągniku.Mojemu wujkowi w c-360 by sie przydała tylko czy sie da przerobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33
Panowje niewjem czy wjecie ale szybka skrzynia w URSUSIE nietylko sie różni od standardowej innym pszełożeniem ale co najistotniejsze że 3 bjeg jest zamjenoiny z 4.Włanczając 3 bjeg w standardowej skrzyni ustawjamy dźwignie zmjany bjegów do pszodu,a w szybkiej skrzyni tak sie włancza bjeg 4.Niesądze że koszt pszeróbki skrzyni standardowej na szybką wyniusłby 600zł

Skrzyń 4-biegowych URSUS ma trzy typy '25' , '30' i '35' i te dwie ostatnie to są szybkie skrzynie(to znaczy że 4 bieg ma przełożenie przyśpieszające).A to, że biegi są pozamieniane to niema większego znaczenia. W '30' w stosunku do '25' zamieniona jest 1 z 2, a w '35' w stosunku do '25' zamieniona jest 3 z 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M   
Gość M

C-360 ma 5 biegów po zmianie były by 4 biegi?Bo 5 bieg jest przełożeniem przyspieszającym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

w c360 nie da sie przerobic skrzyni tak jak w ciezkich ursusach ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33
C-360 ma 5 biegów po zmianie były by 4 biegi?Bo 5 bieg jest przełożeniem przyspieszającym.

C360 ma skrzynie z kołami zębatymi przesuwnymi a 5 bieg ma przełożenie bezpośrednie.Wszystkie ciężkie ursusy mają skrzynie z kołami o stałym zazębieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Ciężkie ursusy też mają 4 albo w 1614  3  bezpośrednią    chyba że jest szybka skrzynia  to 3 jest bezpośrednia a 4 to multiplikator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M   
Gość M

Czyli już w c-385 da sie przerobić skrzynię na szybką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M   
Gość M

A pan ma w ciągniku szybką skrzynie?Bo ja planuje przerobić.Tylko nie wiem w którym ciągniku by to zrobić ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

a komu się chce rozbierać skrzynię jak jest w porządku  8)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Jak skrzynia jest ok,to lepjej niecudować.Wsadzi sie jakiś inne elementy zrobjone z TWAROGU i sie rozleci razdwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M   
Gość M

Mechanik chyba nie popsuje skrzyni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Kolega chyba niewje jakiej jakości mamy części zamjenne do Ursusów i nietylko,a codo mechaników to 90% to same czwarógi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel24    1
A pan ma w ciągniku szybką skrzynie?Bo ja planuje przerobić.Tylko nie wiem w którym ciągniku by to zrobić ???

 

Hej daj sobie spokój z tym "Pan". Tu na agrofoto panują stosunki koleżeńskie i wszyscy bez względu na wiek są "na ty".

 

Co to kogo obchodzi ile masz lat, czy jesteś starszy czy młodszy?  :P Jak spotkasz kogoś osobiście te biedziesz go "panował", bo na forum i w galerii agrofoto wszyscy powinni być "na ty"

 

Przynajmniej ja tak uważam, a na pewno nie jestem tu najmłodszym użytkownikiem ;D 


Nie ma to jak ursus C330! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M   
Gość M

jesteś trzecią osobą która do mnie pisze żebym nie mówił do wszystkich pan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M   
Gość M

Właśnie posłuchałem ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol5    0

Ja mam 2812 wersje eksportowa i tylne kola ma normalne a leci 40km tyle ze w polu malo biegow jest bo 1 to za***prza jak glupi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymon94
      Mam pytanie odnośnie pokrywki bocznej skrzyni biegów Ursus 1224. Chodzi o pokrywkę z prawej strony na korpusie skrzyni przekładniowej. Chciałbym ją zdemontować i obejrzeć wzmacniacz momentu. Do pokrywy jest przykręcona rurka olejowa. Od czego ona jest, to powrót oleju? Można tą pokrywkę zdemontować bez obaw że tam od tej rurki jakiś nypel nie odpadnie?
    • Przez Lukas1995
      Witam pacjent tak jak w tytule po wymianie sprzęgła nie idzie włączyć biegów dodam że przy wciskaniu sprzegła silnik przystaje na wciśnietym sprzegle traktor nie chce odpalić a gdy puszcze zapali gdzie szukać przyczyny ??? tarcz i docisk wymieniony został
    • Przez Andrzej66Lud
      Witam, wymieniam sprzeglo w mtz starego typu, czy założyć nowy typ czy słoneczko.  Które z nich jest lepsze. Zdjęcia różnych rodzajów dla podglądu 



    • Przez ursusikc330m
      Witam,co może być przyczyną że nie chce przeżucić z żółwia na zająca ani na zimnym ani na ciepłym jak jest włączony przedni napęd i przełoże dźwignie na zająca to gaśnie kontrolka od napędu i wyłącza przedni napęd ciśnienie w mikropompce chyba jest odpowiednie bo kontrolka się nie zapala,pacjent to Ursus 1634 
    • Przez Przemq
      Witam forumowiczów.  Mam problem od grudnia posiadam ursusa 1214w wersji de luxe sprowadzony z Danii w 2012 roku jestem drugim właścicielem w Polsce a mój  problem polega na tym, że przy przeglądzie okazała  się  być pęknięta obudowa skrzyni  biegów była dopiero ryska na farbie ale ze strachu , że nie  wytrzyma roboty w polu przy siewach wziąłem dobrego spawacza i mi to pospawal specjalnymi elektroda mi plus do tego całość skleilem klejem Belzona 1321 takzwanym płynnym metalem i wytrzymało to siewy lecz obawiam się czy na dłuższą metę zda to egzamin? Czy trzeba szukać  drugiej obudowy? Silnik i skrzynia mechanicznie są w bardzo dobrym stanie technicznym. Ciagnik bardzo  mało  pali około 9ltr na 1 ha przy agregacie uprawowo i 10 przy pługu 4 skibowym brix. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj