przem

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone]

Polecane posty

darek3    416

Reset no ja właśnie chcę przerobić swoją skrzynie na szybką. Mam w zetorze 16145 skrzynie 3 biegową i nie koniecznie muszę mieć 4 biegi tylko chodzi mi o przerobienie tej 3 biegowej na szybką. Czy to jest w ogóle wykonalne czy nie bardzo bo jedni mówią że się da inni że nie. Jeśli możesz to mi coś doradz jak to zrobić i jaki byłby mniej więcej koszt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Reset    7

czy 3 sie da przerobic na szybka to nie wiem bo jeszcze sie nie spotkalem. ale 4 to na pewno sie da zmienia sie jeden wałeknapedowy trzeba wypilowac odrobine obudowe bo on ma wieksza zebatke i trzeba zmienic jeszcze trzy kola no i na 4 bedzie 3 i na odwrot 1 i 2 bez zmian :) dowiem sie jakie one mają nr katalogowe i ci napisze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek3    416

Ok to czekam może być na PW. A gdybym kupił używaną skrzynię 4 biegową i przerobił ją na szybką to by się opłaciło czy lepiej coś z tej 3 kombinować? Zanim się zabiorę do pracy to chcę się coś dowiedzieć jak będzie najłatwiej i jak to wyjdzie cenowo mniej więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Reset    7

skoro masz 3 a chcesz szybka 4 to najlepiej po woli zaczac kupowac czesci po skladac w calosc i na koniec przeciepnac caly element :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simonnurs    0

Mam urususa 1224 ze szybką skrzynią ale moim zdaniem nie zdaje to egzaminu ponieważ co chwile trzeba robić hamulce bo zrywa okładziny na tarzczach znaczy nie że co chwile ale tak co rok a po za tym jest słaba do pola a jak sie przedni załączy to już całkiem klapa ;/ fakt po dorodze sie szybko tym jedzie ale bardzo też sprzęgło cierpi i jak ktoś pierwszy raz siednie do takiego przerobionego to można je przypalić ;/ no i tak w polu 1 2 szosowa to jeszcze daje rady ale nic więcej duża różnica jest między 3 a 4 biegiem bo jak sie 4 wrzuca to czuć że silnik obciąża bardzo ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Mam przerobione jest dobrze wzmacniacz konieczni potrzebny niema mowy o psuciu ciągnika i wstawianiu dziwnych wałków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie ? Jak przerobić zwykłą skrzynie ursusac-385 na szybką. Czy ktoś to robił i może mi powiedzieć jak to zrobić. Wiem co kupić tylko nie wiem w które miejsca mam to włożyć żeby zagrało. Ursusc-385 rocznik 1977 skrzynia 4 biegowa prosze o jakieś zdjęcia filmiki lub dokładny opis lub kontak telefoniczny z kimś co coś takiego przerabiał......z góry dziekuje za odpowiedzi :D

post-127455-0-01328400-1396983265_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
URSUS52    13

to jest taki myk że kupujesz 2 inne tryby najszybszego biegu i zamienisz je. Minusem tego jest to że masz dużą różnicę pomiędzy 3II a 4 II i czasami musisz długo bujać ciągnik żeby się rozpędził normalnie jechał na ost biegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabcio    28

Koledzy mam pytanie. Czy ktoś wie jaka szybka skrzynia była montowana fabrycznie w C-385, bo wiem że w innych Ursusach były skrzynie 30km/h oraz 35km/h. A na konedacie napisane jest coś o 38km/h. Czy możliwe, że to jest jeszcze inna skrzynia niż w/w czy np. 35km/h tylko prędkość maksymalna jest podana 38km/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9809

Były trzy skrzynie : 25 km/h 30 km/h i 35 km/h tyle że do każdej dołóż po te 3-4 km/h wiecej. Ja mam 30 a wg nawigacji jedzie 34

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

To znaczy że w 1214 mam 20km/h bo coś za szybko jeździ :D


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabcio    28

Czyli wychodzi na to, że jest to 35km/h, a ta prędkość 38 prawdopodobnie jest podana dla kół 18.4 R38. A czy ktoś z was posiada tabele prędkości dla skrzyni 35km/h bez wzmacniacza i ze wzmacniaczem momentu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wenicjusz    5

Witam

Chcę przerobić skrzynię zwykłą w Ursusie C-385 na szybką (4 biegi) poszukuję mechanika z doswiadczeniem w tej przeróbce z kujawsko-pomorskiego.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

tak.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel2012    35

A czy opłaca się kowawać napęd za 13200 bez blokady z nowymi oponami błotnikami kompletny bez zadnego wspomagania? chcę kupic do c-385 Czy mogę załozyc korbowody do silnika bez turba od tego z turbem?

Edytowano przez Daniel2012

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Raczej się nie opłaca ale ty musisz obliczyć.Zależy za ile byś kupił ciągnik z przednim napędem.

Nie.Korbowody od turbo a od zwykłego różnią się tym że od turbo mają odlewy wyważające na główce i stopce korbowodu.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel2012    35

Siema, wiem ze maja odlewy ale w przyszlosci moze bym chciał załozyc turbo to juz by były, moze smigac na tych od turba w czasie, ggdy jego brak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Ale do turbo i tak będziesz musiał zakładać tuleje tłoki od turbo także i tak będziesz musiał rozbierać.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

No ale przecież jak robisz remont silnika to nie zmieniasz korbowodów tylko jak zakładasz turbo.

 

To Ty masz uszkodzone te zwykłe korbowody?Czy jak.Napisz dokładnie.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawcio7474    10

Witam przeczytalem ten temat  i wiele innych  i nie spotkalem sie czy ktos ma szybka skrzynie bez wzmacniacza momentu  w ursusie 1224?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Ciężko takim ciagnikiem by sie jeździło. Przetestuj sam i spróbuj przejechać się bez 3-go biegu przerzucając z 2 do razu na 4 bieg.

 

Pewnie to nie możliwe bo ktoś by to juz zrobił a mianowicie zastanawiałem sie czy nie dało by rady wywalić jedynki ze skrzyni i w to miejsce wstawić drugi bieg a zamiast drugiego trzeci . Trójkę i czwórkę zrobić normalnie jak dla szybkiej skrzyni czyli czwórka została by na swoim miejscu a zamiast trójki szybka czwórka. Nie było by wtedy takiej luki między biegami. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymon94
      Mam pytanie odnośnie pokrywki bocznej skrzyni biegów Ursus 1224. Chodzi o pokrywkę z prawej strony na korpusie skrzyni przekładniowej. Chciałbym ją zdemontować i obejrzeć wzmacniacz momentu. Do pokrywy jest przykręcona rurka olejowa. Od czego ona jest, to powrót oleju? Można tą pokrywkę zdemontować bez obaw że tam od tej rurki jakiś nypel nie odpadnie?
    • Przez Lukas1995
      Witam pacjent tak jak w tytule po wymianie sprzęgła nie idzie włączyć biegów dodam że przy wciskaniu sprzegła silnik przystaje na wciśnietym sprzegle traktor nie chce odpalić a gdy puszcze zapali gdzie szukać przyczyny ??? tarcz i docisk wymieniony został
    • Przez Andrzej66Lud
      Witam, wymieniam sprzeglo w mtz starego typu, czy założyć nowy typ czy słoneczko.  Które z nich jest lepsze. Zdjęcia różnych rodzajów dla podglądu 



    • Przez ursusikc330m
      Witam,co może być przyczyną że nie chce przeżucić z żółwia na zająca ani na zimnym ani na ciepłym jak jest włączony przedni napęd i przełoże dźwignie na zająca to gaśnie kontrolka od napędu i wyłącza przedni napęd ciśnienie w mikropompce chyba jest odpowiednie bo kontrolka się nie zapala,pacjent to Ursus 1634 
    • Przez Przemq
      Witam forumowiczów.  Mam problem od grudnia posiadam ursusa 1214w wersji de luxe sprowadzony z Danii w 2012 roku jestem drugim właścicielem w Polsce a mój  problem polega na tym, że przy przeglądzie okazała  się  być pęknięta obudowa skrzyni  biegów była dopiero ryska na farbie ale ze strachu , że nie  wytrzyma roboty w polu przy siewach wziąłem dobrego spawacza i mi to pospawal specjalnymi elektroda mi plus do tego całość skleilem klejem Belzona 1321 takzwanym płynnym metalem i wytrzymało to siewy lecz obawiam się czy na dłuższą metę zda to egzamin? Czy trzeba szukać  drugiej obudowy? Silnik i skrzynia mechanicznie są w bardzo dobrym stanie technicznym. Ciagnik bardzo  mało  pali około 9ltr na 1 ha przy agregacie uprawowo i 10 przy pługu 4 skibowym brix. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj