Zaloguj się, aby obserwować  
miszka16

Podatek od nieużytków.Co o tym myślicie?

Polecane posty

ursuss    16

Jeśli miał by on wynosić 1000 zł. to pewnie ludzie chętniej by sprzedawali i wydzierżawiali ziemię... Dużo zależy od zdefiniowania nieużytku czy to będzie równoważne z odłogiem lub ugorem bo przyorać co dwa lata i po problemie czy też z tym że musi być jakiś plon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Też myślę, że od definicji nieużytku będzie wiele zależało,ale chyba pomysł dobry, szczególnie dla mojej okolicy, gdzie mamy z tym wielki problem.Tylko obawiam się, że mogą zrobić z tego pomysłu takiego bubla jak z funduszami sołeckimi.


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

wiecie nie mają się do czego przyczepić i skąd brać kasy nie sobie obniżą pobory to ile za oszczędzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

@rami Jeśli chodzi o szukanie kasy to się zgadzam.Ale taka ustawa pozwoliłaby uporządkować pola w tkaim powiecie jak przysuski czy szydłowiecki, gdzie co roku wiosną są ogromne problemy z pożarami. W tym roku życie stracił jeden ze strażaków.


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16
Napisano (edytowany)

Swoją drogą jest to bezprawie... każdy ma prawo robić ze swoją ziemią co chce. Większość odłogów to ziemie o bardzo niskich walorach rolnych tak więc i takich nikt nie zechce uprawiać. A lobby rolników z marszałkowskiej będzie dosyć silne. Ale żeby zapchać dziurę budżetową Donald wszystkiego się złapie.

Edytowano przez ursuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krupekf16    8

Dokładnie jak powyżej zależy kto i w jaki sposób by to oceniał bo jak narazie to nawet dopłaty biorą za ugory przeleci talerzówką raz na rok i twierdzi że zasiał i nie urosło, a z drugej strony zeby nie ukarać rolnika któremu naprawde wymarzło wymokło lub coś takiego wiec to nie takie proste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

a co jeżeli mamy do czynienia z bagnem, terenem podmokłym, takim zwykłym, jest to nieużytek, jesli idą tam jeszcze jakieś zbiorcze sączki to ani tego zalesić nie można, łąki tam nie zrobisz to tylko trzcina rośnie.... a orać się tego nie da, i co podatek jeszcze płacić?? sama naswa wskazuje nieużytek, nieużytkiem nie jest grunt orny parę lat nie uprawiony, popatrzcie sobie na decyzje podatku rolnego

 

PO powinno wprowadzić podatek od największego krajowego nieużytku jakim są oni sami i ta jej pseudo chłopska przystawka PSL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj