Zaloguj się, aby obserwować  
Lukas85

Klimatyzacja Dominator 96 - problem

Polecane posty

Lukas85    36
Napisano (edytowany)

Koledzy mam założoną w swoim dominatorze nieoryginalną klimatyzację dachową. Jest to typowa klimatyzacja taka jak w samochodach dostawczych, na gaz. Sprawa wygląda w sposób następujący. Po przekręceniu kluczyka i uruchomieniu silnika jak włączam wentylator automatycznie włącza sie klima. Mam porkętło regulacji nawiewu i termostatu. Sprężarka się załącza, załaczają sie tez wentylatory na wymienniku na dachu ale z nawiewów nie leci zimne powietrze. Myślałem że może w instalacji nie ma gazu, ale sprężarka się włącza czyli gaz powinien byc. Dodatkowo próbowałem zdjąc przewody z czujnika ciśnienia (mam tylko jeden pewnie na wysokim ciśnieniu) i w tym momencie sprężarka się wyłącza, czyli wszystko powinno być ok a klima nadal nie działa, ktoś ma pomysł co może byc jeszcze nie tak?

Dodam jeszcze że po włączeniu klimy jeden przewód ze spreżarki jest ciepły a drugi nie

Edytowano przez Lukas85

Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    36

Problem został rozwiazany. Okazało się że w układzie jest mało czynnika chłodzącego. Ilość była wystarczająca żeby właczyć sprężarkę ale za mała do wytworzenia niskiej temperatury. Po napełnieniu wszystko działa


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

W jaki sposób doładowałeś klime? Jeździłeś gdzieś? Czy ktoś przyjechał na miejsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    36

Z nabiciem klimy rzeczywiscie był problem bo wszystkie warsztaty z okolicy mają maszyny ktorych nie można przewozic (rozkalibrowują się podczas wstrząsów). Klime nabił mi znajomy który zajmuje się naprawą klimatyzatorów i schładzarek. Co prawda nie ma tak zaawansowanego sprzętu jak w typowym serwisie klimy samochodowej ale w zupełności wystarczyło to do nabicia klimy. Za całość z dojazdem zapłaciłem 150zł


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

Pytam sie bo miałem rok temu ten sam problem, w tej chwili mam swój sprzęt i teraz sam jeżdżę po ludziach i naprawiam klimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek1098    13

witam. kolego Lukas85 a możesz napisać jakim gazem nabijałeś klimę? Mam dominatora 86 z 1984r. i nie wiem czy R134a będzie dobry czy jakiś inny??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

jeśli był r22 to możesz spokojnie wbić r134a pod warunkiem ze zmienisz olej w sprężarce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    36

Ja mam klime samochodową, nieoryginalną z wymiennikiem na dachu. Jeżeli masz klime oryginalna to zapewne bedziesz musiał zawieść sprężarkę na wymianę oleju żeby móc napełnic instalac jęgazem R134a. U mnie jest naklejka na wymienniku z symbolem gazu i ilością jaką trzeba wpuscić w instalację


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12
:) A po co wozić? Wyciągasz sprężarkę i płuczesz benzynką ekstrakcyjną, składasz i przed nabiciem wprowadzasz olej do układu. Ale to juz ten kto bedzie nabijał to bedzie miał ten olej. Jest drugi sposób, bez rozbierania, ale to kombajnem do klim z funkcją płukania układu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki678    0

Witam mam pytanie, mam dominatora 98 czy ktoś może wie ile gazu należy wpuscic do klimy? nie mam bowiem żadnej tabliczki ani naklejki gdzie by widniała taka informacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tematy połączone

 

Siema mam pytanie odnoszące się klimatyzacji. mam założoną w nim klimatyzacje ale nie wiem jak ją podłączyć

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez marekkucybala2
      Witam, posiadam od kilku lat kombajn zbożowy Claas Dominator 98sl. Nie było z nim wcześniej żadnych większych problemów. W tym roku problem polega na tym że kiedy chciałem wyjechać kombajnem to odpala ale nie chce jechać. Co może być przyczyną?
    • Przez Grzechooo
      Witam, Urwał mi się wytrząsacz w Senatorze i mam pytanie czy może ktoś wie czy taki wytrząsacz pasuje np z Mercatora lub protektora? czy były jakieś różnice w wytrząsaczach? jeśli tak to z czego jeszcze mogę go dobrać.?
    • Przez Szron88
      Witam.
      Sąsiad poprosił mnie o pomoc przy kupnie kombajnu. Sam posiadam JD 1065 i z Claasem nigdy nie miałem doczynienia. Prosiłbym użytkownikow dominatorów na co zwrócic szczególnie uwage bo jednak claas sie troszke różni od JD. Wyjazd na oględziny jutro rano więc mało czasu na zbieranie informacji. Z góry dzieki za pomoc.
    • Przez kotek85
      Witam 
      Potrzebuję waszej rady który z kombajnów wybrać rowazam New Holland 8030 8040 lub Dominatora 66. Kombajn pracował by na 40-50 ha.
      Z góry za wszystkie sugestie dziękuję
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj