rafal4610

wentylator w kabinie, a radio

Polecane posty

rafal4610    142

Witam. W zeszłym roku zakupiłem sobie wiatrak do mojego Forda. Wszystko cacy tylko w tym roku założyłem sobie radio, żeby jeszcze bardziej umilić sobie czas spędzony w traktorze i jest problem. Otóż jak włącze wentylator, to radio zaczyna trzeszczeć :( Wie ktoś co może być??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Za duży pobór prądu.Weź podłącz radio lub wiatrak osobno.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekbee    2
Napisano (edytowany)

Witam,

Mam podobny problem. Radio odbiera fale normalnie, bez zakłuceń. Jak włącze wentylator zaczynają się zakłucenia. Im szybsze obroty wentylatora tym gorzej ściąga. Jak dam na max obroty wentylatora to ściąga tylko RMFFM, bo ma silne nadajniki. Problem tkwi w zasilaniu (radio podłączone pod fabrycznie przygotowane zasilanie) czy w antenie?? Przy CD nie ma problemu.

Pozdrawiam

Edytowano przez jacekbee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

no właśnie radio i wentylator mam osobno. I też sie zastanawiam czy to nie wina anteny, bo kupiłem jakiś szajs i nie ściągało z końcówki anteny, tylko musiałem kabel doczepić przy antenie dopiero zaczęło odbierać, ale i tak w niektórych miejscach przerywa odbiór. Dokupiłem nawet wzmacniacz antenowy ale mało pomógł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Earthial    9

Jeżeli chodzi o radio i antene to u siebie w 912'tce zamontowałem stare blaupunkta do tego przewód z anteny samochodowej przykręcony do kabiny i spisuje sie świetnie bo cały ciągnik robi za antene :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Dobre jest podłączenie anteny na ciągnik tak jak mówi kolega Earthial.

 

Co do przerywania to mam radio które przerywa jak odbiera radio,jak jest płyta to gra normalnie.I nie wiem czy zakładać do ciągnika czy dać sobie spokój.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

To proste, szczotki na wirniku silniczka wentylatora zakłucają fale. Kaseta, płyta będzie ok bo jest nagrane, a radio odbiera na żywo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

kolego @Earthial a mógłbyś jakoś dokładniej opisać jak podłączyłeś ten kabel od anteny pod kabine ? Bo bardzo mnie zainteresowało takie rozwiązanie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Earthial    9

Przewód z końcówką taką jak tutaj: http://images.okazje.info.pl/p/sprzet-rtv/4122/alan-kabel-antenowy-do-anten-pc.jpg w końcówce musisz rozwiercić ten plastik abyś mógł w środek wkręcić śrubkę i zeby dotykała ona jednej z blaszek, szukasz otworu w kabinie lub czegoś takiego gdzie mógł byś tą śrubkę przykręcić, na włączonym radiu będziesz słyszał czy lepiej łapie fale czy nie, u mnie dało to perfekcyjną jakość odbioru nawet przy 30 letnim radiu. dzięki takiemu rozwiązaniu cała kabina ciągnika robi jako klatka która ściąga fale więc nawet jeżeli pracujesz w polu i robisz nawroty nie ma problemu z odbiorem ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

Mam tak samo w moim mf ze jak wlacze wentylator to radio trzeszczy. Ale juz to przerobilem. bo mialem radio podpiete dozasilania wentylatora. zalozylem przekaznik na kablu zasilania radia i od tamtej pory spokoj :)


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

W wiertarkach, szlifierkach itp są w środku kondensatory przeciwzakłóceniowe właśnie po to by podczas wiercenia babcine radio nie zaczęło trzeszczeć. W samochodach na alternatorach jest tak samo, kondensator po to by nie zakłócał radia.

Trzeba po porostu założyć kondensator na wiatraczku i będzie po problemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142
Napisano (edytowany)

a skąd taki kondensator wziąć i jak podłączyć ? :D Bo też coś właśnie słyszałem o takim kondensatorze :P

Edytowano przez rafal4610

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Case80    44

Witam. Po włączeniu w Case koguta przerywa radio . Co może być przyczyną? Dodam, że gdy mieliśmy zwykłego koguta chodziło dobrze, a teraz gdy mamy LEDa przerywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1448

Elektronika koguta jest niskiej jakości i sieje zakłócenia po instalacji ciągnika. Zmień obwód z którego zasilacz radio. Możesz też pokombinować z filtrami przeciwzakłóceniowymi, ale to wyższa szkoła jazdy i nie wiadomo czy w pełni zadziała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj