men0410

Po jakim profilu na studia rolnicze?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
men0410    0
Napisano (edytowany)

Witam.Mam pytanie , otóż po profilu matematyczno-fizycznym można iść na studia rolnicze , jak nie to co będzie przeszkodą ?Musze coś pisać?Wiem że po bio-chemie lepiej by było ale chemia jest ciężka.i nie chce tam iść.Po mat-fizie też mogę spokojnie iść na rolnicze?

Edytowano przez men0410

Ursus 1224, Ursus 1014, Ursus 914, Zetor 7211 i Ursus c360 na 150 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gościu z mojej wioski kilka lat temu poszedł po lingwistycznym wiec po mat fizie też nie powinno być problemu. Rolnictwo to nie biotechnologia, że musisz dużo rzeczy wynieść z liceum, przecież tematów rolniczych na biologii nie ma.


Zaufaj mi, jestem inżynierem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
men0410    0

Czyli jak bym tam poszedł to bym sobie dał rade chyba?I problemu nie będzie?


Ursus 1224, Ursus 1014, Ursus 914, Zetor 7211 i Ursus c360 na 150 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie chcesz iść na studia rolnicze, ale na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wroclawiu(dawna akademia rolnicza) przedmioty liczone do rekrutacji to Język polski, język obcy

oraz jeden przedmiot do wyboru spośród: biologii, chemii, fizyki, geografii, matematyki, WOS czyli jest z czego wybrać. I tak jak mówiłem z rozrzeszonej biologii i tak prawie nic ci się nie przyda na rolnictwo. Wiem to bo sam jestem bio-chemem, a w biochemie trzeba liczyć się z tym, że codziennie z biologii trzeba kuć. Z chemią różnie, zależy od nauczyciela.


Zaufaj mi, jestem inżynierem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14

Kolego przed chemią nie uciekniesz i tak... na kierunkach rolniczych jest jej dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chemia "podstawowa", chemia rolna, biochemia to podstawowa lista przedmiotów do zaliczenia na prawach egzaminu dla każdego rolnika wiec jesli nie lubisz chemii to raczej już jej nie polubisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1215

popatrz na jakie uczelnie chciałbyś iść i jakich przedmiotów wymagają. Lepiej idź do mat-fizu, biol-chem trzeba mocno kuć. Ja chodziłem do matfizu to patrzyłem z ciekawości że na SGGW na rolnictwo bym się dostał raczej bez problemów (matma 84%, fiza 78%). I tak jak piszą koledzy wyżej chemia w rolnictwie to podstawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

Siema ja uczyłem się w technikum informatycznym, na maturze wziąłem sobie biologie i poszedłem na zootechnike na UTP w Bydgoszczy. Dużo chemii, anatomia, fizjologia, biochemia, biotechnologia...nie było łatwo dla mnie ale wziąłem się w garść i wszystko do przodu w lutym obrona :D Także możesz po wszystkim iść na studia rolnicze :P ale trochę będziesz musiał się pouczyć...

Edytowano przez Frytek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luckywasak    15

Po wszystkim można iść na rolnictwo ale solidne podstawy są nieocenione. Ja byłem na TRiL-u (Technika Rolnicza i Leśna) na SGGW. Wcześniej skończyłem dobre LO na profilu mat-inf. Niestety dało się zauważyć, że z przedmiotów takich jak elektrotechnika czy automatyka byłem sporo do tyłu w porównaniu do tych, którzy skończyli technika. Więc jeśli ktoś się wybiera na studia techniczne, polecam pójść wcześniej do jakiegoś dobrego technikum. A jeśli chodzi o rolnictwo - nie wiem do końca. Ale jeżeli liceum to zdecydowanie biol-chem. Na pewno później (na studiach) będzie łatwiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
men0410    0
Napisano (edytowany)

Chyba zrobię tak że pójdę na mat-fiz. Później poszedł bym na studia rolnicze.Waszym zdaniem dałbym rade tam z chemii?No bo jednak w liceum też będę miał trochę chemii i tam bym chciał się przyłożyć żeby mieć dobry stopień.W gimnazjum 3-4 a tam chociaż 4.

Edytowano przez men0410

Ursus 1224, Ursus 1014, Ursus 914, Zetor 7211 i Ursus c360 na 150 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luckywasak    15

Akademia Rolnicza w Lublinie lub Uniwersytet Rolniczy w Lublinie? W sumie sam bym się zastanawiał która lepsza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

men0410 zalezy wszystko od nauczyciela, ja z gimnazjum wyszlem z 6 z chemii, jezdzilem po wszystkich konkursach, a teraz poszlem do liceum i chemia na poziomie 1 gim, i nie wiem czy napisze rozszerzenie na maturze. Z wszystkim sie daje rade jak sie chce, także powodzenia.


Zaufaj mi, jestem inżynierem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A i studia to chyba były by Akademia rolnicza w lublinie lub Uniwersytet przyrodniczy w lublinie.

 

 

hehe dobre od dawna się tak nie uśmiałem radze wygooglować sobie czym się różni AR lublin od UP lublin

 

men0410 zalezy wszystko od nauczyciela, ja z gimnazjum wyszlem z 6 z chemii, jezdzilem po wszystkich konkursach, a teraz poszlem do liceum i chemia na poziomie 1 gim, i nie wiem czy napisze rozszerzenie na maturze. Z wszystkim sie daje rade jak sie chce, także powodzenia.

 

 

 

z chemii może i miałeś dobre oceny ale na naukę języka ojczystego położyłeś lachę wyszłem poszłem - nie ośmieszaj się na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie Polski mam opanowany, ale mam taki nawyk z tym poszłem, wyszłem. Jak widzisz w tym problem to nie czytaj moich postów i nie osmieszaj się sam, popatrz ile błędów zrobiłeś w jednym zdaniu:

 

z chemii może i miałeś dobre oceny, ale na naukę języka ojczystego położyłeś lachę wyszłem, poszłem - nie ośmieszaj się na forum .

 

4 błędy i gościu każe mi się nie ośmieszać na forum, trzymajcie mnie!


Zaufaj mi, jestem inżynierem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli kogoś aż tak bardzo rażą błędy interpunkcyjne (czytaj ortograficzne drugiego stopnia) to bardzo przepraszam

Forum to nie wypracowanie na egzaminie maturalnym na minimum 250 słów tylko luźna wypowiedz, wyrażenie naszego zdania i opinii.

Sądzę że używanie takich wyrażeń jak cytowanych w powyższym poście to po prostu brak dobrego smaku i wychowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luckywasak    15
Napisano (edytowany)

Niestety duża liczba błędów naprawdę razi. A "niechlujnie" napisany post nie jest najlepszą wizytówką Forumowicza.

Ale z drugiej strony to nie jest powód do wywoływania kolejnych kłótni i masy nic niewnoszących postów. Więc zakończmy ten niechlubny proceder i przejdźmy do tematu. A o błędach można podyskutować w oddzielnym temacie.

Edytowano przez luckywasak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@

luckywasak sęk w tym, że ja chcę utrzymać swój dobry poziom, nie robię błędów ortograficznych, a to ze nie mogę oduczyć się nawyku z poszedłem czy wyszedłem nie oznacza, że jakiś b**** ma mi mówić żebym się nie ośmieszał, tym bardziej, że pisząc swój post zrobił w nim 4 błędy. Po prostu nie mam siły do b****** internetowych.

 

 

A ja nie mam siły do takich Gości , którzy nie potrafią pisać po polsku i obrażają innych użytkowników , zresztą świadczy to o twojej kulturze osobistej +10% - razor275


Zaufaj mi, jestem inżynierem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

franek000rolnik- ze złymi nawykami trzeba walczyć -PAMIĘTAJ

Edytowano przez PROXIMAMICHAL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

Aktualnie kończę gimnazjum, uczę się średnio jedną aby 2 będę miał na koniec... planuje pójść na studia rolnicze jak się wszystko uda i zdam :) tylko teraz nie wiem czy lepiej pójść do technikum rolniczego czy do liceum o profilu przyrodniczym ? w liceum rok zaoszczędzę... ale czy na pewno lepiej będzie? :)


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
men0410    0

Mam pytanie.Co trzeba mieć aby dostać sie na studia(rolnicze),bo nie wiem.Trzeba dobrze napisać mature czy aby ją zdać?


Ursus 1224, Ursus 1014, Ursus 914, Zetor 7211 i Ursus c360 na 150 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

Lokalizacja LHR wiec pewnie na UP Lublin się wybierasz?? Poszukaj na stronie uczelni masz wszystko.

http://up.lublin.pl/files/rekrutacja/2012-2013/kryteria/i_rok_nowa_matura.pdf

 

I tak jak pisali koledzy - nie lubisz chemii to sie tam lepiej nie pchaj bo zwykła chemia daje w kość a co dopiero biochemia - to jest dopiero jazda bez trzymanki - na 75 osob dopuszczonych do pierwszego terminu egzaminu zdało... 17. Także pomyśl dobrze żeby nie mieć roku studiów w plecy potem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez samia
      Cześć! Ktoś zapisany na egzamin w czerwcu w Radomsku? Słyszeliście jak taki praktyczny wgląda? Ile pytań, poziom trudności? Da się zdać? Pozdrawiam! 
    • Przez PeppeRoni
      Witam, widzę często posty z pytaniami o praktyki i staże. Jeśli ktoś ma taki problem, to pamiętajcie, że takie oferty są dostępne też na stronie serwisu pracy gowork.pl. Warto zaglądać, bo naprawdę sporo ciekawych propozycji można znaleźć.
    • Przez sandrii
      jakie są roserzenia w technikum rolniczym w naklu śląskim?
    • Przez Kondrado18
      Kat-T mam pytanie jezeli chodzi o egzamin czy znacie przypadki wsrod osob przystepujacych do egzaminu bo mam stres przed egzaminem zalozmy ze jakis starszy pan ma jazdy na ciagniku ktory zapala sie inaczej a zdaje na takim ktory zapala sie inaczej i do tego dochodzi stres wiec stad moje pytanie myslicie ze na egzaminach zdarzaly sie przypadki ze ktos nie byl w stanie uruchomic ciagnika z gory przepraszam za bledy w pisowni ale na klawiaturze nie moge zrobic polskich znakow
    • Przez Koralina
      Czym trzeba rozpocząć uprawki przedsiewne?
      Orką siewną czy talerzowaniem?
      A może bronowaniem czy włókowaniem?
      Choć te 2 z dołu odrzucam. Potrzebuję wiedzieć tego na jutro do szkoły. Jestem nowa w rolnictwie a sprawy orek mi nie specjalnie wchodzą do głowy. Tata mi tłumaczył ale on by postawił na talerzowanie, a ja wyczytałam na już kilku forach, że to orka. Sama już nie wiem.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj