Skocz do zawartości
men0410

Po jakim profilu na studia rolnicze?

Polecane posty

men0410    0
Napisano (edytowany)

Witam.Mam pytanie , otóż po profilu matematyczno-fizycznym można iść na studia rolnicze , jak nie to co będzie przeszkodą ?Musze coś pisać?Wiem że po bio-chemie lepiej by było ale chemia jest ciężka.i nie chce tam iść.Po mat-fizie też mogę spokojnie iść na rolnicze?

Edytowano przez men0410

Gościu z mojej wioski kilka lat temu poszedł po lingwistycznym wiec po mat fizie też nie powinno być problemu. Rolnictwo to nie biotechnologia, że musisz dużo rzeczy wynieść z liceum, przecież tematów rolniczych na biologii nie ma.

men0410    0

Czyli jak bym tam poszedł to bym sobie dał rade chyba?I problemu nie będzie?

Wiadomość z agroFakt.pl

Nie wiem gdzie chcesz iść na studia rolnicze, ale na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wroclawiu(dawna akademia rolnicza) przedmioty liczone do rekrutacji to Język polski, język obcy

oraz jeden przedmiot do wyboru spośród: biologii, chemii, fizyki, geografii, matematyki, WOS czyli jest z czego wybrać. I tak jak mówiłem z rozrzeszonej biologii i tak prawie nic ci się nie przyda na rolnictwo. Wiem to bo sam jestem bio-chemem, a w biochemie trzeba liczyć się z tym, że codziennie z biologii trzeba kuć. Z chemią różnie, zależy od nauczyciela.

Przemo85    13

Kolego przed chemią nie uciekniesz i tak... na kierunkach rolniczych jest jej dużo

chemia "podstawowa", chemia rolna, biochemia to podstawowa lista przedmiotów do zaliczenia na prawach egzaminu dla każdego rolnika wiec jesli nie lubisz chemii to raczej już jej nie polubisz

melon10641    162

popatrz na jakie uczelnie chciałbyś iść i jakich przedmiotów wymagają. Lepiej idź do mat-fizu, biol-chem trzeba mocno kuć. Ja chodziłem do matfizu to patrzyłem z ciekawości że na SGGW na rolnictwo bym się dostał raczej bez problemów (matma 84%, fiza 78%). I tak jak piszą koledzy wyżej chemia w rolnictwie to podstawa.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

Siema ja uczyłem się w technikum informatycznym, na maturze wziąłem sobie biologie i poszedłem na zootechnike na UTP w Bydgoszczy. Dużo chemii, anatomia, fizjologia, biochemia, biotechnologia...nie było łatwo dla mnie ale wziąłem się w garść i wszystko do przodu w lutym obrona :D Także możesz po wszystkim iść na studia rolnicze :P ale trochę będziesz musiał się pouczyć...

Edytowano przez Frytek

luckywasak    15

Po wszystkim można iść na rolnictwo ale solidne podstawy są nieocenione. Ja byłem na TRiL-u (Technika Rolnicza i Leśna) na SGGW. Wcześniej skończyłem dobre LO na profilu mat-inf. Niestety dało się zauważyć, że z przedmiotów takich jak elektrotechnika czy automatyka byłem sporo do tyłu w porównaniu do tych, którzy skończyli technika. Więc jeśli ktoś się wybiera na studia techniczne, polecam pójść wcześniej do jakiegoś dobrego technikum. A jeśli chodzi o rolnictwo - nie wiem do końca. Ale jeżeli liceum to zdecydowanie biol-chem. Na pewno później (na studiach) będzie łatwiej.

men0410    0
Napisano (edytowany)

Chyba zrobię tak że pójdę na mat-fiz. Później poszedł bym na studia rolnicze.Waszym zdaniem dałbym rade tam z chemii?No bo jednak w liceum też będę miał trochę chemii i tam bym chciał się przyłożyć żeby mieć dobry stopień.W gimnazjum 3-4 a tam chociaż 4.

Edytowano przez men0410

luckywasak    15

Akademia Rolnicza w Lublinie lub Uniwersytet Rolniczy w Lublinie? W sumie sam bym się zastanawiał która lepsza...

men0410 zalezy wszystko od nauczyciela, ja z gimnazjum wyszlem z 6 z chemii, jezdzilem po wszystkich konkursach, a teraz poszlem do liceum i chemia na poziomie 1 gim, i nie wiem czy napisze rozszerzenie na maturze. Z wszystkim sie daje rade jak sie chce, także powodzenia.

A i studia to chyba były by Akademia rolnicza w lublinie lub Uniwersytet przyrodniczy w lublinie.

hehe dobre od dawna się tak nie uśmiałem radze wygooglować sobie czym się różni AR lublin od UP lublin

men0410 zalezy wszystko od nauczyciela, ja z gimnazjum wyszlem z 6 z chemii, jezdzilem po wszystkich konkursach, a teraz poszlem do liceum i chemia na poziomie 1 gim, i nie wiem czy napisze rozszerzenie na maturze. Z wszystkim sie daje rade jak sie chce, także powodzenia.

z chemii może i miałeś dobre oceny ale na naukę języka ojczystego położyłeś lachę wyszłem poszłem - nie ośmieszaj się na forum

Ogolnie Polski mam opanowany, ale mam taki nawyk z tym poszłem, wyszłem. Jak widzisz w tym problem to nie czytaj moich postów i nie osmieszaj się sam, popatrz ile błędów zrobiłeś w jednym zdaniu:

z chemii może i miałeś dobre oceny, ale na naukę języka ojczystego położyłeś lachę wyszłem, poszłem - nie ośmieszaj się na forum .

4 błędy i gościu każe mi się nie ośmieszać na forum, trzymajcie mnie!

jeśli kogoś aż tak bardzo rażą błędy interpunkcyjne (czytaj ortograficzne drugiego stopnia) to bardzo przepraszam

Forum to nie wypracowanie na egzaminie maturalnym na minimum 250 słów tylko luźna wypowiedz, wyrażenie naszego zdania i opinii.

Sądzę że używanie takich wyrażeń jak cytowanych w powyższym poście to po prostu brak dobrego smaku i wychowania.

luckywasak    15
Napisano (edytowany)

Niestety duża liczba błędów naprawdę razi. A "niechlujnie" napisany post nie jest najlepszą wizytówką Forumowicza.

Ale z drugiej strony to nie jest powód do wywoływania kolejnych kłótni i masy nic niewnoszących postów. Więc zakończmy ten niechlubny proceder i przejdźmy do tematu. A o błędach można podyskutować w oddzielnym temacie.

Edytowano przez luckywasak

@

luckywasak sęk w tym, że ja chcę utrzymać swój dobry poziom, nie robię błędów ortograficznych, a to ze nie mogę oduczyć się nawyku z poszedłem czy wyszedłem nie oznacza, że jakiś b**** ma mi mówić żebym się nie ośmieszał, tym bardziej, że pisząc swój post zrobił w nim 4 błędy. Po prostu nie mam siły do b****** internetowych.

A ja nie mam siły do takich Gości , którzy nie potrafią pisać po polsku i obrażają innych użytkowników , zresztą świadczy to o twojej kulturze osobistej +10% - razor275

Napisano (edytowany)

franek000rolnik- ze złymi nawykami trzeba walczyć -PAMIĘTAJ

Edytowano przez PROXIMAMICHAL

Renault9514    49

Aktualnie kończę gimnazjum, uczę się średnio jedną aby 2 będę miał na koniec... planuje pójść na studia rolnicze jak się wszystko uda i zdam :) tylko teraz nie wiem czy lepiej pójść do technikum rolniczego czy do liceum o profilu przyrodniczym ? w liceum rok zaoszczędzę... ale czy na pewno lepiej będzie? :)

men0410    0

Mam pytanie.Co trzeba mieć aby dostać sie na studia(rolnicze),bo nie wiem.Trzeba dobrze napisać mature czy aby ją zdać?

mickas092    325

Lokalizacja LHR wiec pewnie na UP Lublin się wybierasz?? Poszukaj na stronie uczelni masz wszystko.

http://up.lublin.pl/files/rekrutacja/2012-2013/kryteria/i_rok_nowa_matura.pdf

I tak jak pisali koledzy - nie lubisz chemii to sie tam lepiej nie pchaj bo zwykła chemia daje w kość a co dopiero biochemia - to jest dopiero jazda bez trzymanki - na 75 osob dopuszczonych do pierwszego terminu egzaminu zdało... 17. Także pomyśl dobrze żeby nie mieć roku studiów w plecy potem.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kamil96
      Witam wszystkich przyszłych i obecnych rolników 

Założyłem ten temat z myślą po to aby wszyscy którzy mają zamiar zdawać egzamin zawodowy w postaci pisemnej i praktycznej mogli się zgromadzić w jednym miejscu.
      Nie ukrywam, że też będę zdawał ten egzamin w tym roku który odbędzie się na przełomie maja-lipca.
      A więc jak u was wyglądają przygotowania do tego egzaminu czy poprzez rozwiązywanie testów z poszczególnych przedmiotów zawodowych bo właśnie w mojej szkole tak to wygląda.

• Przez karol67893
      Witajcie.
      Chodzę ostatni rok do gimnazjum i chciałbym wybrać odpowiedni profil w liceum do studiów rolniczych ale niewiem jaką. Pomożecie mi doradzić co najlepiej. Chciałbym też aby studenci i absolwenci takiego kierunku studiów, napisali po jakiej szkole średniej skończyli studia.
    • Przez TheXxKamilxX
      Na początku chciałbym się dowiedzieć czy mogę  chodzić np do zawodówki rolniczej i do liceum na dzienne ?? 
      Większość szkół  (zaocznych) wymaga 17 lat mam 16 czy stanowi to większy problem bo niektóre nie mają takich wymagani? 
      Co jest wymagane przy ubieganiu się o młodego rolnika (w sensie jaka szkoła ) ??Czy nie wystarczyły by tak jak kiedyś kursy czy coś w tym stylu ???  
       -szukam zaocznego technikum lub zawodówki interesuje mnie okolica Radomia, jakieś propozycje ?? 
      Z góry dzięki za odp

• Przez xmatekx
      SIemanko!
      Mam zamiar w tym roku przystąpić do Olimpiady Wiedzy i Umiejetności ROlniczych.
      Blok agrobiznes :D

Jak sobie dobrze przygotować? Jak u was to wyglądało ?
      Pomocy !!! :D

• Przez mateuszsoja1
      Witam, juz niedługo bede stał przed wyborem szkoły po gimnazjum zastanawiam się nad:
      Technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki 
      http://zsckrsichow.pl/cms/37648/technik_mechanizacji_rolnictwa_i_agrotroniki

Lub Techink Budownictwa tgz "Budowlanka"

Wiem, że było mnóstwo już takich tematów ale chciałby się dowiedziec gdzie bardziej opłaca się iść i gdzie można by pracować bo skończeniu tego technikum rolniczego. Z góry dziękuje za odpowiedzi :D