Polecane posty

O ile pamięć mnie nie myli ktoś poszukiwał czystego epoksykonazolu . W Agroloku mają Safir . Może komuś się przyda ta informacja

pablo6234    80

Po 81 zł kupiłem i dorzucę Tebu i trochę topsinu i powinno być w miarę dobrze

loquito    240

Amon, tebu i topsin jaki koszt zabiegu i to na T3 planujesz ?

krilan06    2494

Jeżeli fungicyd i insektycyd mają taką samą formulację (ew) to kolejność wlewania do opryskiwacza jest obojętna?

Patryk1222    136

125g azoksystrobina i 125g tebukonazolu wystarczy na pszenzyto i pszenicę co myślicie?

losktos    356

Może być. Tebukonazol można podciągnąć do około 180-200 g

• Thanks 1

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

dino555    5

A ja zrobiłem tak połowę pszenicy opryskalem Elatusem era z tebu 0,8+0,7, a druga część Priaxor + Tebu 0,9+0,7. Zobaczymy czy ten solatenol jest dobry jak go reklamują. Najlepiej jest sprawdzić u siebie na polu. Podobnie kiedyś zrobiłem porównując adexar z segurisem. I wówczas lepiej wypadł seguris, pszenica dłużej utrzymywała efekt zieloności. 

Gość   
Gość

Po co ten tebu do elatusa ?

loquito    240
Napisano (edytowany)

@dino555120g protiokonazolu to mało? Ja rozumiem dodawać tebukonazol do priaxora bo tam nie ma triazola, ale do Elatusa era? Jaki czynnik o tym zdecydował? Jak już to chlorotalonil dodać ale to już drogie zabawy.

Edytowano przez loquito

dino555    5

Tebukonazol ma wzmocnić mieszankę z Elatusem gdyż po T1 gdzie był standard duet star z prochlorazem 1+0,8l, DTR z septoriozą rozszalały się mocno i do tego mączniak. Nie wiem dlaczego tak słabo zadziałał T1 w tym roku, więc nie miałem wyjścia i uderzyłem mocno 2 porządnymi triazolami żeby znowu nie było wtopy. A solatenol ma głównie zabezpieczyć wychodzący liść flagowy. A czy przesadziłem to nie wiem, sami osądzcie. Ja sam jestem ciekawy co z tego będzie, a tanio to nie było. Zabieg zrobiłem 3 dni temu, teraz pada i dobrze, ale ma być zimno przez tydzień i już się zastanawiam czy będzie dobrze działał, jak myślicie? 

Gość   
Gość

A jaka odmiana ?

Gość   
Gość

U mnie też T1 (Input 1,1 l/ha) jakoś nie specjalnie poradził sobie z septorią w tej odmianie (mam ją pierwszy raz). T2 jeszcze nie było i raczej prędko nie będzie ze względu na warunki temperaturowe... Rozważam protiokonazol + Priaxor, albo może protio + Secardo.. ew. protio + Librax

marian7k    110

Jak działa flutiafol (impact) w pszenicy chodzi mi o flagowy czy tylko zabezpiecza czy wyniszcza septio, mączniak i rdze. Na jak długo może trzymać choroby wymienione.

Na ulotkach ładnie piszą, ktoś może podpowiedzieć z praktyki.

marian7k    110

Tego nie wiem choć było by elegancko gdyby trzymał choroby na fladze. Mam nadzieję że tu dowiem się.

loquito    240

Substancja na poziomie propikonazolu więc, raczej lepiej o niej zapomnieć i skupić się na czymś co działa lepiej i wychodzi w lepszej relacji skuteczność/cena. 

zdzichu124    9

Fenpropidyna 560g/ha + Tebukonazol 125g/ha będzie dobrym zabiegiem na T2 w pszenżycie ? Faza liścia flagowego , plantacja czysta po T1 nie ma żadnych śladów chorób

loquito    240
Napisano (edytowany)

Fenpropidyna w jakim celu i dodatkowo w tej dawce? Daj azoksystrobinę za miast fenpropidyny. 

Edytowano przez loquito

Miro010    10

Ja na flage daję bez kombinacji azoksystrobiny  0.5l + 0.8l tebukonazolu bedzie ok? 

fezoi    170
Napisano (edytowany)
14 minut temu, Miro010 napisał:

Ja na flage daję bez kombinacji azoksystrobiny  0.5l + 0.8l tebukonazolu bedzie ok? 

To jest w pszenicy ? Ostatni zabieg ? Jakie T1 było ?

Edytowano przez fezoi

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 

• Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

• Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj