Polecane posty

Gość   
Gość
Dnia 27.03.2019 o 07:31, Zetix napisał:

T1 propikonazol plus prochloraz plus fenopropidyna nada się? :)do tego regulator i mikro . Zabieg w jęczmieniu

Nada się ,chociaż w tamtym roku robiłem taką samą mieszaninę tylko bez propikonazolu i efekt taki sam jak w poprzednie sezony kiedy mieszałem te trzy razem więc niewiem czy jest sens dawać

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian_machler    326
AgroSzymi99 napisał:

Zamawiał ktoś z was ŚoR w sklepie internetowym "sklepfarmera" jak opinie?

Przecież ich ceny to abstrakcja 😏

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    460

Może i drogo a może nie , nie wiem ale Pakos ma o wiele taniej .

Edytowano przez SawekBraczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSzymi99    13
10 minut temu, marian_machler napisał:

Przecież ich ceny to abstrakcja 😏

W porównaniu do cen sklepów z mojej okolicy są o wiele mniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian_machler    326

Nie przeczę, nie wiem jak kształtują się ceny w innych regionach, ale w mojej okolicy w kilku punktach handlowych, są porównywalne z cenami od Pakosa, ale niższe niż w WiaLan. Generalnie unikam zakupu ŚOR "na odległość", bo nie mam takiej potrzeby. Aczkolwiek chciałem w tym sezonie zaopatrzyć się wcześniej w Boogie, ale bez pakietu z Fandango ("moi" miejscowi dostawcy nie chcą rozdzielać pakietów), więc zamówiłem w Pakosie, z przedpłatą. Przelew poszedł i nastała cisza. Po mojej interwencji otrzymałem maila potwierdzającego wpłynięcie kwoty na ich konto i dalej cisza. Po kilku dniach wysyłam kolejnego maila z zapytaniem, na jakim etapie realizacji jest moje zamówienie.. W odpowiedzi otrzymuję info o anulowaniu zamówienia z powodu braku towaru w magazynie. Tak się skończyła moja przygoda z Pakosem 😏

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6

0Panowie czy artemis  na pszenica będzie dobrym rozwiązaniem  co polecacie na jęczmień oz i żyto na grzyba a może na pszenica coś innego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 godzin temu, Arturos21 napisał:

0Panowie czy artemis  na pszenica będzie dobrym rozwiązaniem  co polecacie na jęczmień oz i żyto na grzyba a może na pszenica coś innego 

Może być tylko niepotrzebny według mnie tebukonazol na t1 ,cenowo wyjdzie jakieś 170 zł dając 2 l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358

decyzja na t1 padła u mnie na tilt +unix cenowo wyhodzi 166 zl na ha wiec jak dla mnie bdb. chyba wychodzi taniej niz tilt +proholaz. t2 jeszcze nie zdecydowałem ale poważnie myślę nad priaxorem


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

Przy jakich dawkach taka cena wyszła Ci tilta z unixem? Wyniki Niemców 

20190329_203909.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Mieli o tym właśnie pisać w nowym numerze TopAgrar, mógłbyś wstawić troszkę więcej, bym był bardzo wdzięczny?

Edytowano przez loquito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358

0.6 l tiltu i 0.6 kg unixu ja podałem cenę brutto i mi tilt z procholazem w tamtym roku wyszedl 150 zl w tym niby procholaz mocno podrożal


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian_machler    326

0,6 Tiltu to raczej wersja b.ekonomiczna 😉 0,6 Unixu to tak bardziej w stanowiskach z conajmniej 2 letnią przerwą w uprawie zbóż i kuku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153
1 godzinę temu, loquito napisał:

Mieli o tym właśnie pisać w nowym numerze TopAgrar, mógłbyś wstawić troszkę więcej, bym był bardzo wdzięczny?

 

20190329_224511.jpg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358
marian_machler napisał:

0,6 Tiltu to raczej wersja b.ekonomiczna 😉 0,6 Unixu to tak bardziej w stanowiskach z conajmniej 2 letnią przerwą w uprawie zbóż i kuku.

0.6 tiltu i 0.6 unixu to pelna ochrona t1 od syngenty


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian_machler    326
robi57362 napisał:

marian_machler napisał:

0,6 Tiltu to raczej wersja b.ekonomiczna 😉 0,6 Unixu to tak bardziej w stanowiskach z conajmniej 2 letnią przerwą w uprawie zbóż i kuku.

0.6 tiltu i 0.6 unixu to pelna ochrona t1 od syngenty

Syngenta nie zasugeruje dawek 0,8 + 0,8 albo 1 + 1, bo koszt będzie horendalny i tym samym odstraszy potencjalnych klientów, zamiast ich przyciągnąć 😉 0,6 Tiltu to "tylko 75 g. propikonazolu, który i tak nie jest zbyt "mocnym" triazolem. Oczywiście wszystko zależy od presji chorób na danym stanowisku i odmianie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetix    46

Panyy... Dzisiaj 18, jutro 12c w ciągu dnia ale w nocy może spaść -2 ale dalsze dni tygodnia na plusie w okolicach 15c no i w nocy trochę spada. Jechać z t1 i regulacja?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358
marian_machler napisał:

robi57362 napisał:

marian_machler napisał:

0,6 Tiltu to raczej wersja b.ekonomiczna 😉 0,6 Unixu to tak bardziej w stanowiskach z conajmniej 2 letnią przerwą w uprawie zbóż i kuku.

0.6 tiltu i 0.6 unixu to pelna ochrona t1 od syngenty

Syngenta nie zasugeruje dawek 0,8 + 0,8 albo 1 + 1, bo koszt będzie horendalny i tym samym odstraszy potencjalnych klientów, zamiast ich przyciągnąć 😉 0,6 Tiltu to "tylko 75 g. propikonazolu, który i tak nie jest zbyt "mocnym" triazolem. Oczywiście wszystko zależy od presji chorób na danym stanowisku i odmianie..

nie wiem ja jakims wielkim ekspertem nie jestem ale wydaje mi sie ze substancje sie dopelniaja i stąd tak okrojone dawki. u mnie pszenica po koniczynie część pszezyta po lubinie a reszta po zbozach więc zobaczymy jak to bedzie


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bill8    0

Ja dzisiaj opryskałem pszenice titlem turbo, amistar i siarczanem magnezu. Było +15, w nocy ma być +6 a jutro +17. Może coś z tego będzie. Generalnie rdzy i septoriozy od groma. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

Generalnie to przy septeriozie lepiej dac duet star, nawet 1.5l aby podać dużą dawkę epoksykonazolu, bo działa znacznie lepiej od propikonazolu z tilta. Tilt to z ukierunkowaniem na walke z maczniakiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sisu    17
26 minut temu, paktofonikas1987 napisał:

Co to jest? 

IMG_20190330_172259.jpg

To benddzie mączniak który był jesienią.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki2016    2

Co lepsze na t1 w pszenicy Duett Star 1l + Atak 0,8l    czy Capalo 1,25l na hektar ?

Pierwszy i drugi wariant ok 150zł/ha

Spotkałem się z opinią że moddus wraz z fungicydem i odżywką przypala końcówki liści a jak jest z medax max w takiej mieszaninie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj