Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

maly00    6

u mnie nie widac oznak grzyba odziwo mam zamiar jutro skracac 0,3 modusu 1 litr ccc i dac bumpra zapobiegawczo ( na drugi raz duet) do tego mozna dac moczniku ?? ewentualnie ile? moze jakis NPk? prosze o porade

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

3 dawka jedynie to polepszenie parametrow dokladnie glutenu i troche na opadanie , 3 dawka na klos napewno nie robi zwyzki plonu

Tomek90    194

u mnie nie widac oznak grzyba odziwo mam zamiar jutro skracac 0,3 modusu 1 litr ccc i dac bumpra zapobiegawczo ( na drugi raz duet) do tego mozna dac moczniku ?? ewentualnie ile? moze jakis NPk? prosze o porade

Jeśli celujesz w conajmniej średnio plon to bumper jest słabym rozwiązaniem na dodatek solo. Mocznik do fungicydu bez problemu możesz dawać, dawka zależy od fazy rozwojowej jaką masz obecnie, NPK też nie zaszkodzi.

@kapera123 i tu się mylisz, 3 dawka wpływa między innymi na gęstość ziarna dzieki czemu mamy większa mtz co daję większy plon. Także 3 dawka także wpływa na plon w jakimś stopniu.

Wiadomość z agroFakt.pl

marcin2057    20

@Tomek90, w jakich proporcjach i ilościach dać na ha(300l) siarczan magnezu siedmiowodny, folicare NPK 18,18,18, Insol 3 i do tego Bumper Super na pszenice i pszenżyto?

Renault9514    49

W poniedziałek pryskałem od grzyba Wirtuozem 1l/ha razem z Mocznikiem 10kg/ha + Mikrokomplex 7kg/ha + Kristalon Zielony 3kg/ha Co teraz polecacie na T2 i kiedy pod koniec maja przed kłoszeniem pszenicy? na razie planuję na T2 Falcon + Bi na robactwo ;)

Poznaniak    3

Lepszy na liść flagowy soligor czy duett ultra ? Do tego cerone i siarczan magnezu?

Można tym bez obaw pryskać tez pszenżyto i jęczmień ozimy?

Tomek90    194

@Tomek90, w jakich proporcjach i ilościach dać na ha(300l) siarczan magnezu siedmiowodny, folicare NPK 18,18,18, Insol 3 i do tego Bumper Super na pszenice i pszenżyto?

15kg/ha siarczanu, odżywki według potrzeb albo zaleceń producenta, a Bumer Super 1l/ha.

maly00    6

do Tomek90

moj wujek pryska tylko raz od grzyba juz ktorys rok z rzedu ( wlasnie tym bumprem) pszenice i 7- 8 ton z ha to standard do tego daje zwykly antywylegacz raz

pszenica siana po rzepaku na oborniku z tego co pamietam to 400 kg na ha saletry daje jakas odzywke klasa ziemi II i IIIa

myslalem ze bajeruje ale akurat bylem jednego razu przy koszeniu.....

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ciezko uwierzyc w takie cos

Tomek90    194

Ciężko czy nie 7t jest realne przy odpowiednio rozłożonych opadach. Po rapsie mieliśmy pszenice Tonacje średnia 7.8t/ha (magazynowana oddzielnie z tego kawałka, ważona dopiero w skupie więc myszy coś mogły podebrać) w sumie 300kg/ha saletry 34N, nie pamietam ile zabiegów fungicydowych dokladnie było 1 czy 2 ale wiem że T3 Falcon, T2 mozliwe że Tebu ale nie jestem pewny w 100% tego drugiego. Grunty III-V tyle że w tych słabszych miejscach zboża czy raps nie odczuwa nigdy suszy, można powiedzieć podłoże taki "mokry" piasek.

No ale dalej zostaje przy tym że bumper solo to tylko tak prysnać aby prysnąc.

maly00    6

ma naprawde dobra ziemie i duzo obornika:) i nic mu tak nie wychodzi jak pszenica rzepak juz gorzej

wojciechu    0

Witam, mam pytanie zakupiłem po niskiej cenie amistar extra (azokststrobina 200 g + cyprokonazol 80 g) lecz nie wiedziałem że jest to środek z rejestracją na rzepak. Planuję nim opryskać pszenicę w dawce 1 l/ha. Co o tym sądzicie?

marcin2057    20

15kg/ha siarczanu, odżywki według potrzeb albo zaleceń producenta, a Bumer Super 1l/ha.

a w jakiej kolejności dodawać do opryskiwacza ?

mich18    25

A co powiecie o takiej mieszance na pszenice ozima na T1, Mondatak 450ec 0,6l/ha i leander 750EC 0,3 l/ha?.

BASF    19

Ja bym nie łączył mocznika z regulatorem wzrostu. Sama mieszanka bez mocznika ok.

lambogrand    26

panowie co sadzicie na taka mieszanke na t1 mondatak i zenit sprzedawca mi to poradzil

kissmy...    57

Witam, mam pytanie zakupiłem po niskiej cenie amistar extra (azokststrobina 200 g + cyprokonazol 80 g) lecz nie wiedziałem że jest to środek z rejestracją na rzepak. Planuję nim opryskać pszenicę w dawce 1 l/ha. Co o tym sądzicie?

to chyba raczej na t2? w jakiej cenie zakupiłeś ten amistar?

rafto    29

Czy wirtuoz działa też interwencyjnie ?? po ilu dniach widać efekty stosowania tego środka ??

marcinus    2

stosowałem dziś wirtuoz 520ec 1l na ha stosował go ktoś ? czy dobrze działa na mączniaka ?

losktos    120

ja jestem w trakcie stosowania Wirtuoza, jakieś 2-3 lata temu miałem go na próbę i spisał się bardzo dobrze

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

.

Edytowano przez e1leex

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez andrzej1988
      Tutaj mozna pisać ceny zbóż z nowego 2016 roku...
    • Przez karmelowatrawa
      Forumowicze!
      Uprawiam pszenicę i pszenżyto. Niestety jak to bywa na wiosnę chwasty wystrzeliły w górę że aż żal patrzeć na to pole. Zakupiłam polecany oprysk - Lentipur Flo 500 SC. Chciałabym połączyć go z Chwastoxem. I tu moje pytanie. Czy taka mieszanina nie zaszkodzi zbożu a jedynie niechcianym chwastom?
    • Przez crystal169
      Witam, prowadzę gospodarstwo z produkcją pszenicy, rzepaku, bobiki. Chciałbym na nowym polu o pow. 2 ha, trochę daleko od domu wsadzić borówke oraz truskawki, czy mogę sobie sadzonki wziąść na fakture tak samo jak np środki ochrony roślin, czy nawozy w produkcji pszenicy, rzepaku, czy muszę robić lub zakładać coś innego całkiem odrębnego żeby brać faktury.
      Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    • Przez farmtrac675dt
      Witam 
       Czy ktoś z was stosował lub wie coś więcej o preparacie NHCa DELTA który pomógł w pobiciu rekordu świata 16,5t  w 2015r

• Przez crystal169
      Witam, po wizycie na polu pszenicy jarej rzucały mi się w oczy takie kłosy.
      Co to może być?
      Choroba czy przypalenie?