Polecane posty

daro189    58

To ja chyba za bardzo dałem w palnik - 1.1 boogie + 0.5 prochlorazu + 1.5l stabilanu + 0.4 mepiku + aminoplant + robak. A kolanko dopiero gdzieniegdzie zaczęło sie pokazywać. Ale efekt zobacze w żniwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

Też o tym czytałem, również o wpływie ccc na powierzchnie liści (sprawdzone), o tym że troche skraca korzenie ( nie zauważyłem), i w ogóle jak jest sucho to nie jest za dobry (wilgoć w glebie jest, także do przyszłego weekendu powinna wytrzymać). Po ubiegłorocznej zabawie ze słomą wolałem w tym roku troche bardziej skrócić rośliny, a co wyjdzie to wyjdzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    635

Też sie o to pytałem to koledzy mowią że polecają.Środki zamawiasz dzis jutro są.

Ale ogólnie to środki w porównaniu do roku ubiegłego delikatnie staniały 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Też zauważyłem że taniej. A jak z datami ważności? Nie ma problemów? I czy zamawialiście telefonicznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

Biorę od ich bardzo dużo chemii jak na moje potrzeby i jeszcze się nie zawiodłem. Jak bierzesz za pobraniem i zamówisz chyba do 15 to masz dostawę następnego dnia. Biorę od nich bo mają większy wybór niż w okolicy. Dodatkowo rolnoogrodniczy.pl jest godny polecenia. Warto dobrze porównać ofertę, bo między tymi sklepami np, Timor miał ok 100zł różnicy w cenie :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Rozumiem a płatność za pobraniem tylko czy przelewem np do 14 dni? Zamawiałeś telefonicznie?

Patrzyłem na ceny to na dlaroslin.pl np duett star 5l jest po 465 a na rolnoogrodniczy.pl po 518 zl

Edytowano przez pawelol111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    188
Koledzy czy połączenie tiofanatu metylu w połączeniu z tebukonazolem może spowodować jakies skutki uboczne w rzepaku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

Brałem tylko za pobraniem lub przelewem. Telefonicznie uzgadniałem czasami szczegóły wysyłki, jak mieli jakiś problem z pakowaniem.
A teraz na tilmorze jest 80zł różnicy na korzyść pakosa :)

Ja zawsze wrzucam do koszyka toco mi potrzeba, później porównuje i kombinuje tak, aby mieć darmową przesyłkę. Czasami jedno zamówienie rozbijam na dwa i zawsze to pare złotych w kieszeni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Adexar Plus, Priaxor + Epoksykonazol, Seguris, Variano, Boogie i Aviator też by się nadał na T2. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
1 godzinę temu, pawelol111 napisał:

Rozumiem a płatność za pobraniem tylko czy przelewem np do 14 dni? Zamawiałeś telefonicznie?

Patrzyłem na ceny to na dlaroslin.pl np duett star 5l jest po 465 a na rolnoogrodniczy.pl po 518 zl

z tego co wiem masz jeszcze płatność kartą bo jest dotcoś tam.

No i mają kuriera DPD a u niego też można kartą kredytową płacić.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
W sklepach internetowych to chyba tylko rolnicy - hobbyści zaopatrują się w ŚOR ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337
2 minuty temu, marian_malcher napisał:

W sklepach internetowych to chyba tylko rolnicy - hobbyści zaopatrują się w ŚOR ;)

Dlaczego tak uważasz? Jedziesz 50 ha mieszaniną 1l duett star i 1l mirage i na zabiegu masz 20 zł różnicy niż to co w sklepie to uważasz że nie warto kupować przez neta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    837

zalezy jakie ceny są w lokalnym sklepie. Mi akurat najtaniej wychodzi kupowac na miejscu tzn u mnie w pracy. Ale tak czy siak ceny w okolicznych sklepach sa na tym samym poziomie ewentualnie +/-10 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

no to pewnie sprzedajesz sobie po cenie hurtowej lub z minimalną marżą.

Dla mnie ceny lokalne są minimalnie wyższe niż z neta ale z neta dochodzi przesyłka i niby to samo. Różnica jest jedna - nie zawsze lokalnie są ŚOR których szukam a ewentualny zamiennik nie jest tańszy no i z neta pod dom przywiozą a do lokalnego dostawcy to tak 20-40km mam zależy który. No i w necie wszędzie zapłacę kartą a lokalnie nie.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18
8 minut temu, loquito napisał:

Raczej Tocata/Duett Ultra 

na t1 poszedl juz duett star a duett ultra ma jedna substancje ta sama co star wiec czy to dobre rozwiazanie??? a z czym falcon lub tilt jest gorszy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Tilt typowy środek na T1, zaletą Falconu jest jedynie protiokonazol ale jest go mało, w Tocacie też masz epoksykonazol tak samo jak w Duettach. W Tocacie jest strobiluryna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Pomyliłeś Falcon z soligorem. Falcon to tebukonazol spiroksamina i triadimenol


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Racja to tym bardziej Falcon wypada gorzej od pozostałych wyżej wymienionych środków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj