Skocz do zawartości

Polecane posty

tomek73    195

CCC ma minimalną temperaturę 12 stopni, poniżej tej temperatury to lepiej do knajpy pójść i wypić sobie, będzie lepszy efekt.

Przynajmniej będzie wiadomo że pieniędzy się nie zmarnowało.

slawek2209    78

temperature w jakiej dziala ccc zaczerpnolem ze zrodla basf.tak jak Tomek napisal ccc jest uwalniane juz w 8 stopniach

Edytowano przez slawek2209

tomek73    195

W tym tygodniu na szkoleniu mówili o 12 stopniach, a w instrukcji pisze o 10 stopniach.

Wiadomość z agroFakt.pl

Sylwi    6

Masz rację Tomek z tym mączniakiem.

Po przeanalizowaniu,teraz weszło mi w głowę 0,8 tiltu +1l mirage

360 fenpropidyny

100 propikonazolu

450 prochlorazu za 130 zł powinno dobrze zeżreć podstawę,moczniaka septoriozy

Sylwi    6

Niby po rudniku 135 a w procamie są zawsze niższe ceny niż tam

globus512    17

Litr tiltu na ha wychodzi 100zł. 0,8 wyjdzie jakieś 85zł bo ceny napewno podskoczyły i mirage ok 52zł ha

rafto    29

Lepiej na T1 dać tą waszą mieszaninę czy 1.5 l capalo ?? co będzie skuteczniejsze w walce z mączniakiem ??? mieszanina tych dwóch srodków na pewno wyszłaby taniej ;)

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

malkolm    23

mi według rudnika wychodzi 146 zł z groszami , co do tej mieszaniny i cappalo to chyba ona będzie mocniejsza i tańsza

globus512    17

Ja w tym roku spróbuje Wirtuoza, a na pszenżyto może mirage plus lotus albo też wirtuoz.

Sylwi    6

jest jeszcze coś niby lepszego

bumper 0.5l 125 propikozalou-44zł

leander 0.5l 375 fenpropidyny-40zł

litr prochlorazu 55zł

139zł czy to można równać z 1,2 Capalo za 138zł ? szczerze wątpię

nazolu

malkolm    23

a ja myślę że to będzie mocniejsze od cappalo, przecież przy dawce 1,2 litra są tam minimalne ilości poszczególnych substancji

Sylwi    6

Tak sobie tu przeliczam i to jest porównywalne do 2l Capallo.Można by jeszcze o 10zł obniżyć dawkę i dodać slippy jakiejś

Tomek90    209

Mozesz też bumper super 0.8-0.9l + leander 0.5l tylko niewiem jak cenowo bo z sub akt te same. Ja myślałem zamiast propikonazolu dac epoksykonazol ale jeszcze się zastanawiam cały czas.

Sylwi    6

No niby tak, ale to morfoliny,triazole a na podstawę metrafenon też jest w podobnej proporcji dawek min. i max w porównaniu do prochlorazu

Dodam,że w ulotce capalo jest jeszcze wzmianka Uwaga: Capalo 337,5 SE ogranicza występowanie fuzaryjnej zgorzeli podstawy źdźbła.

Więc nie zapobiega ani nie leczy.

Każdy sam podejmuje decyzję a tutaj możemy sobie bezstronnie wymienić opinie

Tomek90    209

Pytanie jak się ma działanie metrafenonu do prochlorazu bo tego drugiego daję się grubo ponad 300g/ha.

Sylwi    6

Niby flexity zalecana dawka 0,5l zawiera 150g więc Capalo 1,5 100g nie poraża zawartością

Rozmawiałem ze znajomym rolnikiem uprawiającym 150 ha gdzie plony osiągą wysokie który twierdzi,że od jakiegoś czasu stosuje 0,6 tiltu+0,6 mondataku oraz mocne t2 i t3 i wcale nie zamierza zwiększać dawek ani szukać innych środków bo ta mieszanka jest rewelacyjna.Ja myślę,że to troszkę ubogo i dla spokojnego sumienia zechcę zwiększyć dawki.

Kolejny znajomy stosuje litr Wirtuoza już trzy lata i w tym sezonie mówi,że dalej na tym jedzie bo się dobrze sprawdza a tam tylko 320g prochlorazu jest i plony w okolicach 8 ton a zmianowania rewelacyjnego nie ma

slawek2209    78

aviator powinien zdac egzamin w technologi dwuzabiegowej.jest to nowosc wiec ciezko okreslic jakie bedzie dzialanie.biksafen niby ma miec dlugi okres ochrony

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez andrzej1988
      Tutaj mozna pisać ceny zbóż z nowego 2016 roku...
    • Przez karmelowatrawa
      Forumowicze!
      Uprawiam pszenicę i pszenżyto. Niestety jak to bywa na wiosnę chwasty wystrzeliły w górę że aż żal patrzeć na to pole. Zakupiłam polecany oprysk - Lentipur Flo 500 SC. Chciałabym połączyć go z Chwastoxem. I tu moje pytanie. Czy taka mieszanina nie zaszkodzi zbożu a jedynie niechcianym chwastom?
    • Przez crystal169
      Witam, prowadzę gospodarstwo z produkcją pszenicy, rzepaku, bobiki. Chciałbym na nowym polu o pow. 2 ha, trochę daleko od domu wsadzić borówke oraz truskawki, czy mogę sobie sadzonki wziąść na fakture tak samo jak np środki ochrony roślin, czy nawozy w produkcji pszenicy, rzepaku, czy muszę robić lub zakładać coś innego całkiem odrębnego żeby brać faktury.
      Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    • Przez farmtrac675dt
      Witam 
       Czy ktoś z was stosował lub wie coś więcej o preparacie NHCa DELTA który pomógł w pobiciu rekordu świata 16,5t  w 2015r

• Przez crystal169
      Witam, po wizycie na polu pszenicy jarej rzucały mi się w oczy takie kłosy.
      Co to może być?
      Choroba czy przypalenie?