Skocz do zawartości

Polecane posty

losktos    120

@ tomekzo58 nie byłem w tym sezonie do końca zadowolony z Acanto + epoks (wejdź do mnie na bloga to zobaczysz), ale nie mówie ze całkiem z tego zejde. Poza tym chciałbym spróbować czegoś innego

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Mateusz1q    24

też jechałem epoksy + azoksy i pszenica dała 8,5 tony przy ogromniej sumie opadów na przełomie maja i czerwca więc jestem zadowolony. Gdybym wiedział, że będzie tak deszczowo dałbym coś lepszego, ale myślę że na 8 ton taka ochrona jest idealna, a nie mam gleb żeby przy suchym roku osiągać 9 ton więc coś lepszego odpuszczam

Wiadomość z agroFakt.pl

loquito    16

@losktos Przeczytałem Twój nowy wpis blogowy i takie pytanie mam, jak byś ocenił Duett Star + Prochloraz w porównaniu z Epoksykonazol+ boskalid + fenpropimorf? Oraz jak cenowo brutto wychodzi 5L Tracka, bo chyba jego stosowałeś. 

losktos    120

Epoks + boskalid z fenpropimorfem skuteczniejszy szczególnie pod kątem podstawy zdźbła. Cena tracka z ubiegłego roku to ok 130 zł za litr 

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

losktos    120

Nie stosowalem ale myślę że w działaniu będzie podobnie do Acanto + epoks. Jak wychodzi cenowo? 

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

tomekZ058    80

na tą chwilę dokładnie nie wiem ale coś około 120-135zł za litr więc tragedii chyba nie ma 

Napisano (edytowany)

stosowałem w zeszłym sezonie tocata duo i ogólnie jestem zadowolony cena adekwatna do jakości, chociaż ten krezosym to tylko pochodna strobiluryny , w pszenżycie przepuściło troche septoriozy pozatym ok , zabieg oczywiście T2

Edytowano przez szlachcic666

XTRO    164

co będzie lepszym rozwiązaniem na t1 w pszenicy?

1,5l Boogie czy 1,5l Capalo ?

losktos    120

Pod względem podstawy raczej  boogie 

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

pawelo430    2
Dnia 5.01.2018 o 21:57, losktos napisał:

Epoks + boskalid z fenpropimorfem skuteczniejszy szczególnie pod kątem podstawy zdźbła. Cena tracka z ubiegłego roku to ok 130 zł za litr 

jaka dawka ? 

losktos    120

1 l tracka, 0,4-0,5 Limero 

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

robi57362    73
a co myslicie o priaxor w dawce 0.75 l na ha . cena obiecujaca bo niecale 140 zl. chodzi mi o pszenice ostroge i pszezyto rotondo.

jesli pomoglem kliknij fajne

Przem00    6
Dnia 4.01.2018 o 11:16, losktos napisał:

Tak samo wygląda sprawa w przypadku innych środków czy to z SDHI czy strobiluryna, uda się albo się nie uda... Nie wiem jaka jest cena Elatusa ale na pewno nie mała, to w przypadku jeszcze poprawki na T3 koszty ochrony będą kosmiczne. Także ja tam wole się nie nastawiać zbytnio na takie "może sie uda" przy środkach z tej półki cenowej. No ale to już wszystko zależy od tego kto ile chce wydać na ochrone

Jeśli już miałbym wybierać T2/T3 to elatus era, dodatek protiokonazolu bardzo porządany

Też z tych dwóch opcji raczej brałbym elatus era. Z tego co czytałem to solatenol ma działać dłużej od innych substancji SDHI. Czy tak jest? Się zobaczy.

luk7530    0
Co myślicie na temat takiego doboru substancji na T1 w pszenicy ozimej i pszenżycie: fenpropimor 375g + epoksykonazol 75g + prochloraz 270g

losktos    120

Dobra opcja. Dołożył bym tylko trochę prochlorazu, na 350 g

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez andrzej1988
      Tutaj mozna pisać ceny zbóż z nowego 2016 roku...
    • Przez karmelowatrawa
      Forumowicze!
      Uprawiam pszenicę i pszenżyto. Niestety jak to bywa na wiosnę chwasty wystrzeliły w górę że aż żal patrzeć na to pole. Zakupiłam polecany oprysk - Lentipur Flo 500 SC. Chciałabym połączyć go z Chwastoxem. I tu moje pytanie. Czy taka mieszanina nie zaszkodzi zbożu a jedynie niechcianym chwastom?
    • Przez crystal169
      Witam, prowadzę gospodarstwo z produkcją pszenicy, rzepaku, bobiki. Chciałbym na nowym polu o pow. 2 ha, trochę daleko od domu wsadzić borówke oraz truskawki, czy mogę sobie sadzonki wziąść na fakture tak samo jak np środki ochrony roślin, czy nawozy w produkcji pszenicy, rzepaku, czy muszę robić lub zakładać coś innego całkiem odrębnego żeby brać faktury.
      Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    • Przez farmtrac675dt
      Witam 
       Czy ktoś z was stosował lub wie coś więcej o preparacie NHCa DELTA który pomógł w pobiciu rekordu świata 16,5t  w 2015r

• Przez crystal169
      Witam, po wizycie na polu pszenicy jarej rzucały mi się w oczy takie kłosy.
      Co to może być?
      Choroba czy przypalenie?