Skocz do zawartości

Polecane posty

greg91    3

Pytam by czegoś się dowiedzieć ziarno było części z centrali a część zaprawiana Scenikiem siane po 10 września

kondzio1579    2

Jaki byście mi polecieli preparat na jęczmień ozimy bo miejscami robi się zółty, i nie wiem czy jakiś grzyb nie bierze czy po prostu nie odpowiedniej pogody

KlimekPL    122

Jęczmień + żólty to mi to śmierdzi wirusem żółtej karłowatości jęczmienia i na to nie ma żadnego preparatu zwalczającego. Można tylko zapobiegać zwalczając mszyce.

Wiadomość z agroFakt.pl

kondzio1579    2
19 godzin temu, Daro844 napisał:

Fotę daj jak masz. Żółknie w całosci czy np. w dołach?

Nie tylko niektóre miejsca, myślę że to jest od od nadmiernych opadów bo w centrali chyba jest zaprawiane od grzybów.

asmodan28    7
Dnia ‎2017‎-‎10‎-‎26 o 19:37, kondzio1579 napisał:

Nie tylko niektóre miejsca, myślę że to jest od od nadmiernych opadów bo w centrali chyba jest zaprawiane od grzybów.

Pokaż zdjęcie. Kolega może mieć racje z ta karłowatością. Masz tam gdzieś w pobliżu jakieś łaki ...może jakiś nieużytek. co prawda mszyce atakują i bez tego ale jak masz pole położone gdzieś w pobliżu...

To jest duże prawdopodobieństwo. Podeślij jakieś zdjęcie. mi jednego roku na wiosnę 40%  pszenżyta kiedyś przez ten wirus wypadło. Nie ma na to na razie skutecznego lekarstwa

kondzio1579    2
10 godzin temu, asmodan28 napisał:

Pokaż zdjęcie. Kolega może mieć racje z ta karłowatością. Masz tam gdzieś w pobliżu jakieś łaki ...może jakiś nieużytek. co prawda mszyce atakują i bez tego ale jak masz pole położone gdzieś w pobliżu...

To jest duże prawdopodobieństwo. Podeślij jakieś zdjęcie. mi jednego roku na wiosnę 40%  pszenżyta kiedyś przez ten wirus wypadło. Nie ma na to na razie skutecznego lekarstwa

Obok jest malutki sadzik 

20171020_103509.jpg

loquito    14

Czy mógłby się ktoś z Was wypowiedzieć na temat środków fungicydowych sprzedawanych w tzn. handlu równoległym np. przez sklep Rudnik? Czy odbiegają one jakością od "markowych" odpowiedników?

asmodan28    7
14 godzin temu, kondzio1579 napisał:

Obok jest malutki sadzik 

20171020_103509.jpg

Nie wyglada to na wirus. Za regularne te pasy.... Zostaje niedobory jakiegoś składnika albo pozostałości po jakimś herbicydzie którego to zboże nie toleruje. 

Arturos21    4

witam panowie czym opryskać jęczmień ozimy jest z centrali i pełno takich szarych kropek na liściach chyba mączniak zostało mi trochę śrrodka tern premium  nie wiem czy można go zastosować ?? jesli tak to w jakiej ilości i jaka temperatura a może jest coś lepszego ??? 

kondzio1579    2
9 godzin temu, asmodan28 napisał:

Nie wyglada to na wirus. Za regularne te pasy.... Zostaje niedobory jakiegoś składnika albo pozostałości po jakimś herbicydzie którego to zboże nie toleruje. 

Tylko co mu podać żeby go wspomóc, przedplonem był owies.

andrzej1988    101
23 godziny temu, loquito napisał:

Czy mógłby się ktoś z Was wypowiedzieć na temat środków fungicydowych sprzedawanych w tzn. handlu równoległym np. przez sklep Rudnik? Czy odbiegają one jakością od "markowych" odpowiedników?

mam zamiar w rudniku własnie zakupić zamiennik revellera - scherlock. Te same substancje a wychodzi 200 zł taniej na bańce 5l

loquito    14

I teraz mają wyprzedaż bo pikoksystrobina ma być w sprzedaży podobno do 30 maja 2018 roku wiec chcą posprzedawać co mają na magazynie.  

asmodan28    7
13 godzin temu, kondzio1579 napisał:

Tylko co mu podać żeby go wspomóc, przedplonem był owies.

Ja bym dał siarczan + mocznik. Zaszkodzić mu raczej nie zaszkodzi. Ale pogoda kiepska wiec nie wiem czy Ci sie uda. Jak po tych deszczach przyjdą przymrozki to musisz sobie niestety darować . I tak musisz czekać jak przestanie padać. Tylko kiedy... :(

Edytowano przez asmodan28

milanreal1    290
Dnia 29.10.2017 o 00:51, asmodan28 napisał:

Pasy regularne bo to prawdopodobnie efekt ugniecionej gleby przez koła ciągnika.

asmodan28    7
6 minut temu, milanreal1 napisał:

Pasy regularne bo to prawdopodobnie efekt ugniecionej gleby przez koła ciągnika.

....tak gęsto ? To co on tym ciągnikiem walcował to zborze ?

milanreal1    290

A tu już trzeba czekać na odpowiedz @kondzio1579. Ale pasy równe jak od kół ciągnika.

kondzio1579    2
38 minut temu, milanreal1 napisał:

A tu już trzeba czekać na odpowiedz @kondzio1579. Ale pasy równe jak od kół ciągnika.

W siewniku mam zęby spulchniające za kołami ciągnika i nie wiem dlaczego tak wyszło.

kondzio1579    2
47 minut temu, asmodan28 napisał:

....tak gęsto ? To co on tym ciągnikiem walcował to zborze ?

No za gęsto, nie wałowałem ciągnikiem O.o

willi    44
Preparaty oferowane przez Rudnik, to nie żadne "zamienniki", tylko właśnie środki z importu równoległego. Teoretycznie powinny być to te same preparaty, co np. Acanto, Wirtuoz, Talius, Reveller, ale jak jest de facto, to trzeba by zrobić analizy. Swoją drogą, ceny nie są "konkurencyjne", a "dziwnie zaniżone" ;)

master20002    151

Od kilku lat brałem od nich zamienniki Modusa i srodki ze stroloburynami. Zawsze pare groszy zostawało w kieszeni, a działaniu tych srodków nie mam nic do zarzucenia.

milanreal1    290
22 godziny temu, kondzio1579 napisał:

W siewniku mam zęby spulchniające za kołami ciągnika i nie wiem dlaczego tak wyszło.

To rozluźni Ci kilka cm, tyle żeby skiełkowało, jak korzeń chce głębiej to ma problem. A jak na uwrociach?

kondzio1579    2
8 minut temu, milanreal1 napisał:

To rozluźni Ci kilka cm, tyle żeby skiełkowało, jak korzeń chce głębiej to ma problem. A jak na uwrociach?

Przy zakręcaniu jest normalny zielony, a poprzeczniaku woda stoi troszeczkę to jest zóły, jak przezimuję to jakoś będę go ratował, gospodarstwie pierwszy raz był siany jęczmień ozimy i muszę trochę na temat uprawy tego zboża złapać wiedzy.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się