Polecane posty

gwozd    104

Tilt i mondatak to wcale nie są drogie opryski, są dużo droższe. W pszenicy dają rade więc w pszenżycie pewnie też sobie poradzą. Wartoby opryskać 2 razy "na grzyba". Drugi raz jak zaczną wychodzić klosy np tocata duo. Fungicydy chronią jak jest co chronić. Jeżeli nie sypniesz nawozu to nic nie ochronią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Potulin    0

Warto stosować grzybówkę w pszenżycie nawet tanią na I i II zabieg pod warunkiem że zadbasz najpierw o nawożenie i ochronę przed chwastami.

 

Przynajmniej 1 zabieg zawsze warto, choć jak zalezy na lepszym plonie to 2 też warto użyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Który według Was  3-zabiegowy plan ochrony pszenicy ozimej jest bardziej poprawny,
1. T1 - polecieć jakimś standardem typu Tilt/Duett + prochloraz, T2 - dać coś z wyższej półki Adexar/Seguris, T3 - coś zwykłego tebukonazol + epoksykonazol/prochloraz
2. T1 - coś  w stylu Capalo/Boogie, T2 - epoksykonazol + strobiluryna, T3 - jak wyżej. 

Pszenica po pszenicy / rzepaku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    49

to zależy od potencjału plantacji, podatności na choroby danej odmiany i no właśnie przedplonu. Jaką masz odmianę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Odmiany to Hondia, Agil. Klasa gleby 3 -4. Rzepak plonował 4,6t/ha, wiec trochę resztek zostawił. Przedsiewnie na stanowiskach po pszenicy dane zostało 300kg Polifoski 6, a na stanowiskach po rzepaku 230kg/ha.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    49

Ogólnie masz zdrowe odmiany, w dobrej kulturze pola u mnie robili 1l capalo +0,5l prochlorazu ciekawa kombinacja tańsza niż 1,5l capalo a lepsze niż na samym prochlorazie. Jestem zdania dobre t1 i t2 to można dać słabsze t3 bo rośliny powinny być w miarę zdrowe a do tego jak by była susza to też sam tebu ogarnie. Dobra opcja na t1 jest zamiennik inputa, proline max swego czasu za 135zł/1l na wiosnę miałem ofertę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Stosujecie jakieś zabiegi fungicydowe teraz jesienią jeśli tak to pod powiedzcie co zastosować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Jak zaprawiałeś zboże to po co robić jeszcze T0? Chyba że masz niezaprawiane to chyba można by się pokusić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr4255    38

Siejcie pszenicę w sierpniu to nawet t1 będzie trzeba robić zamiast zasiać koniec września początek października tak jak nasi ojcowie dziadkowie i nie ma problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    49

coś taniego prochloraz+propikonazol? W najniższych dawkach... ta roślina za bardzo nie ma czym pobrać, chyba że masz dywan...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    782

Siejcie pszenicę w sierpniu to nawet t1 będzie trzeba robić zamiast zasiać koniec września początek października tak jak nasi ojcowie dziadkowie i nie ma problemu

 

I tak jak nasi dziadkowie zbierajmy 2-3 tony z hektara. :)

Co jest złego we wczesnym siewie? Z tym sierpniem to pojechałeś co prawda, ale tak w okolicach 10 września to już chyba dobry termin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Pytam by czegoś się dowiedzieć ziarno było części z centrali a część zaprawiana Scenikiem siane po 10 września

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jaki byście mi polecieli preparat na jęczmień ozimy bo miejscami robi się zółty, i nie wiem czy jakiś grzyb nie bierze czy po prostu nie odpowiedniej pogody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    782

Jęczmień + żólty to mi to śmierdzi wirusem żółtej karłowatości jęczmienia i na to nie ma żadnego preparatu zwalczającego. Można tylko zapobiegać zwalczając mszyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
19 godzin temu, Daro844 napisał:

Fotę daj jak masz. Żółknie w całosci czy np. w dołach?

Nie tylko niektóre miejsca, myślę że to jest od od nadmiernych opadów bo w centrali chyba jest zaprawiane od grzybów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47
Dnia ‎2017‎-‎10‎-‎26 o 19:37, kondzio1579 napisał:

Nie tylko niektóre miejsca, myślę że to jest od od nadmiernych opadów bo w centrali chyba jest zaprawiane od grzybów.

Pokaż zdjęcie. Kolega może mieć racje z ta karłowatością. Masz tam gdzieś w pobliżu jakieś łaki ...może jakiś nieużytek. co prawda mszyce atakują i bez tego ale jak masz pole położone gdzieś w pobliżu...

To jest duże prawdopodobieństwo. Podeślij jakieś zdjęcie. mi jednego roku na wiosnę 40%  pszenżyta kiedyś przez ten wirus wypadło. Nie ma na to na razie skutecznego lekarstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 godzin temu, asmodan28 napisał:

Pokaż zdjęcie. Kolega może mieć racje z ta karłowatością. Masz tam gdzieś w pobliżu jakieś łaki ...może jakiś nieużytek. co prawda mszyce atakują i bez tego ale jak masz pole położone gdzieś w pobliżu...

To jest duże prawdopodobieństwo. Podeślij jakieś zdjęcie. mi jednego roku na wiosnę 40%  pszenżyta kiedyś przez ten wirus wypadło. Nie ma na to na razie skutecznego lekarstwa

Obok jest malutki sadzik 

20171020_103509.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Czy mógłby się ktoś z Was wypowiedzieć na temat środków fungicydowych sprzedawanych w tzn. handlu równoległym np. przez sklep Rudnik? Czy odbiegają one jakością od "markowych" odpowiedników?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47
14 godzin temu, kondzio1579 napisał:

Obok jest malutki sadzik 

20171020_103509.jpg

Nie wyglada to na wirus. Za regularne te pasy.... Zostaje niedobory jakiegoś składnika albo pozostałości po jakimś herbicydzie którego to zboże nie toleruje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj