Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
slawek2209    78
Napisano (edytowany)

Od lat robię t3 podczas kwitnienia jest ok

Edytowano przez slawek2209

luki08    3

do kiedy najpozniej t3 w pszenzycie ozimym, chce jeszcze prysnąc tebu+topsin tylko nie wiem czy nie za pozno juz bo ziarenko w wosku

Artis    14

Przez ostatnie 3 dni sporo deszczu spadło, t1- capalo t2 strobi+epoksy, nie robiłem t3 i teraz pytanie czy jest sens wjeżdżać w takiej fazie i pryskać samym tebu? odmiany loft, colonia. 

Wiadomość z agroFakt.pl

w czasie kwitnienia nie pryskamy fungicydami panowie , t3 najlepiej wykonać gdy kłos wyklosi się w 80% i wtedy robimy ochronę kłosa i ewentualnie coś na szkodniki

piotrb14    187

Przez ostatnie 3 dni sporo deszczu spadło, t1- capalo t2 strobi+epoksy, nie robiłem t3 i teraz pytanie czy jest sens wjeżdżać w takiej fazie i pryskać samym tebu? odmiany loft, colonia. 

teoretycznie do dojrzałości mlecznej można pryskać, zawsze może oprocz kłosa liście uda się utrzymać dłużej zielone. Jeśli rokuje dobrze plantacja to domieszaj do tebu epoksy, tiofan albo metkonazol i zrób dobry zabieg, bo niektórzy mówią że samym tebu szkoda jechać, ale wszystko zależy od pszenicy, gleby, stanu plantacji, oczekiwać i budżetu.

master20002    157

w czasie kwitnienia nie pryskamy fungicydami panowie , t3 najlepiej wykonać gdy kłos wyklosi się w 80% i wtedy robimy ochronę kłosa i ewentualnie coś na szkodniki

Możesz rozwinąć mysl? Zawsze było mówione i praktykowane pryskanie pszenic w czasie kwitnienia, cos się zmieniło? Jakies miarodajne badania, porównania? 

piotrb14    187

Kto takich głupot Ci nagadał, do wyrzucenia pylników najlepszy okres do t3 w pszenicy to nie pszenżyto  ktore jest obcopylne. Pszenica jest samopylna.

Diwad890    1

orientuje sie ktos czy istnieje jakis oprysk doglebowy na fuzaryjna zgnilizne?

Rozważając już na przyszły rok bo pszenżyto wykosiłem i nie było w tym roku ochrony fungicydowej wieć czy opłaca się wykonywać jeden zabieg fungi myslę nad tilt turbo i mondatak w jakich dawkach zastosować te opryski ,czy lepiej kupić coś tańszego i jednakl wykonać dwa zabiegi?

pszycha1    6

Warto stosować grzybówkę w pszenżycie nawet tanią na I i II zabieg pod warunkiem że zadbasz najpierw o nawożenie i ochronę przed chwastami.

gwozd    101

Tilt i mondatak to wcale nie są drogie opryski, są dużo droższe. W pszenicy dają rade więc w pszenżycie pewnie też sobie poradzą. Wartoby opryskać 2 razy "na grzyba". Drugi raz jak zaczną wychodzić klosy np tocata duo. Fungicydy chronią jak jest co chronić. Jeżeli nie sypniesz nawozu to nic nie ochronią

Potulin    0

Warto stosować grzybówkę w pszenżycie nawet tanią na I i II zabieg pod warunkiem że zadbasz najpierw o nawożenie i ochronę przed chwastami.

Przynajmniej 1 zabieg zawsze warto, choć jak zalezy na lepszym plonie to 2 też warto użyć.

loquito    14

Który według Was  3-zabiegowy plan ochrony pszenicy ozimej jest bardziej poprawny,
1. T1 - polecieć jakimś standardem typu Tilt/Duett + prochloraz, T2 - dać coś z wyższej półki Adexar/Seguris, T3 - coś zwykłego tebukonazol + epoksykonazol/prochloraz
2. T1 - coś  w stylu Capalo/Boogie, T2 - epoksykonazol + strobiluryna, T3 - jak wyżej. 

Pszenica po pszenicy / rzepaku. 

Artis    14

to zależy od potencjału plantacji, podatności na choroby danej odmiany i no właśnie przedplonu. Jaką masz odmianę?

loquito    14

Odmiany to Hondia, Agil. Klasa gleby 3 -4. Rzepak plonował 4,6t/ha, wiec trochę resztek zostawił. Przedsiewnie na stanowiskach po pszenicy dane zostało 300kg Polifoski 6, a na stanowiskach po rzepaku 230kg/ha.  

Artis    14

Ogólnie masz zdrowe odmiany, w dobrej kulturze pola u mnie robili 1l capalo +0,5l prochlorazu ciekawa kombinacja tańsza niż 1,5l capalo a lepsze niż na samym prochlorazie. Jestem zdania dobre t1 i t2 to można dać słabsze t3 bo rośliny powinny być w miarę zdrowe a do tego jak by była susza to też sam tebu ogarnie. Dobra opcja na t1 jest zamiennik inputa, proline max swego czasu za 135zł/1l na wiosnę miałem ofertę. 

greg91    3

Stosujecie jakieś zabiegi fungicydowe teraz jesienią jeśli tak to pod powiedzcie co zastosować

kamilc017    32

Jak zaprawiałeś zboże to po co robić jeszcze T0? Chyba że masz niezaprawiane to chyba można by się pokusić.

piotr4255    10

Siejcie pszenicę w sierpniu to nawet t1 będzie trzeba robić zamiast zasiać koniec września początek października tak jak nasi ojcowie dziadkowie i nie ma problemu

Artis    14

coś taniego prochloraz+propikonazol? W najniższych dawkach... ta roślina za bardzo nie ma czym pobrać, chyba że masz dywan...

KlimekPL    123

Siejcie pszenicę w sierpniu to nawet t1 będzie trzeba robić zamiast zasiać koniec września początek października tak jak nasi ojcowie dziadkowie i nie ma problemu

I tak jak nasi dziadkowie zbierajmy 2-3 tony z hektara. :)

Co jest złego we wczesnym siewie? Z tym sierpniem to pojechałeś co prawda, ale tak w okolicach 10 września to już chyba dobry termin.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez andrzej1988
      Tutaj mozna pisać ceny zbóż z nowego 2016 roku...
    • Przez karmelowatrawa
      Forumowicze!
      Uprawiam pszenicę i pszenżyto. Niestety jak to bywa na wiosnę chwasty wystrzeliły w górę że aż żal patrzeć na to pole. Zakupiłam polecany oprysk - Lentipur Flo 500 SC. Chciałabym połączyć go z Chwastoxem. I tu moje pytanie. Czy taka mieszanina nie zaszkodzi zbożu a jedynie niechcianym chwastom?
    • Przez crystal169
      Witam, prowadzę gospodarstwo z produkcją pszenicy, rzepaku, bobiki. Chciałbym na nowym polu o pow. 2 ha, trochę daleko od domu wsadzić borówke oraz truskawki, czy mogę sobie sadzonki wziąść na fakture tak samo jak np środki ochrony roślin, czy nawozy w produkcji pszenicy, rzepaku, czy muszę robić lub zakładać coś innego całkiem odrębnego żeby brać faktury.
      Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    • Przez farmtrac675dt
      Witam 
       Czy ktoś z was stosował lub wie coś więcej o preparacie NHCa DELTA który pomógł w pobiciu rekordu świata 16,5t  w 2015r

• Przez crystal169
      Witam, po wizycie na polu pszenicy jarej rzucały mi się w oczy takie kłosy.
      Co to może być?
      Choroba czy przypalenie?