Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
KULAWA_KOZA    155

 

W rachubę wchodzi też Caramba (metkonazol) 0,7l + 0,7l Tebu pewnie za ok 110 pln/ha. Problem jedynie z dostepnoscią bo nia handluje tylko Procam

 

Dokładnie,kolega tutaj z forum też mi polecał tą mieszankę , ponoć super ochrona na kłos.

Carambę ma tylko PROCAM.

5l-670zł

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlu    1

Proszę o odpowiedź czy ta mieszanka jest wystarczająca osiris0,82+tebu 0,5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    155

y1qwqkgkahvl.jpg

 

Panowie odmiana Julius tydzien temu poszło 150kg saletry /ha .

Od czego sa te końce żółte na liściach ? choroba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8

może na końcówkach liści była rosa, lub ziarenka saletry nie spadły zanim wystąpiła rosa i mogło przypalić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5521

Nie , tak zostanie ale ta powierzchnię asymilacyjna już straciłeś. 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

zielona część liścia, roślina nie wytworzy już tyle pokarmu przez to że spora część liścia jest martwa już ( zaschnięta) nie masz tego strasznie dużo także nie przejmuj się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

jak myślicie która mieszanka na T3 w pszenicy ozimej będzie lepsza Tebu z Safirem czy Tebu z Topsinem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    49

jaka minimalna dawka tebu żeby wykazała jakąś zadowalającą ochronę w stosunku do ceny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czekaz    0

czy jest coś takiego jak zapobieganie pojawieniu się mszyc w pszenicy ozimej? pytam, bo chciałbym dziś robić takie spóznione  T2 kłosy ledwo co się pojawiły ale jeszcze nie kwitną i mszycy nie widać, czy jak dodam bi58 to czy mi zabezpieczy przed mszycą, czy wyrzucone pieniądze... bo raczej nie nie planowałem robić więcej zabiegów w zbożu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlu    1

Proszę o odpowiedź czy ta mieszanka jest wystarczająca osiris0,83+tebu 0,5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czekaz    0

tak  zastanawiam się czy wykonując zabieg fungicydem w fazie pełni kwitnienia czy nie zaszkodzę tym pszenicy, głównie pyłkowi - środek epoksykonazol z azoksystrobiną i czy można jeszcze dodać małe stężenie siarczanu magnezu to jedno, a po drugie czy mechanicznie wiadomo przejazdem ciągnika między kołami  strąca się pyłek całkiem sporo, czy przez to roslina będzie miała czym zapylić? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    421

Zdecydowałem że pozostaje przy tebu 0,7l + topsin 0,7l + karate zeon myśle że to wystarczy na mszyce i skrzypionki . 

Edytowano przez SawekBraczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Dziś wieczorem jade z T3 + insekty. Pszenica wykłoszona zaczyna kwitnąć. Pójdzie 1,15l Mystic (Tebu) + 100 gram zamiennika Karate( koszt około 10 zł na ha)

Edytowano przez andrzej1988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8

sprawdź odmianę na co bardziej podatna i jak cenowo to się kształtuje

nie stosowałem żadnego z tych środków na T3 więc nie wiem jak się sprawdzają

 

ale chyba bardziej na duet

 

 

Edytowano przez pszycha1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

W jakich proporcjach miesza się osiris i prosaro ?

Nie ma sensu, albo jedno albo drugie.

 

jak myślicie która mieszanka na T3 w pszenicy ozimej będzie lepsza Tebu z Safirem czy Tebu z Topsinem ?

To zależy. Przy większej presji fuzarioz Tebu i Topsin, przy septoriozie Tebu z Safirem.

 

tak  zastanawiam się czy wykonując zabieg fungicydem w fazie pełni kwitnienia czy nie zaszkodzę tym pszenicy, głównie pyłkowi - środek epoksykonazol z azoksystrobiną i czy można jeszcze dodać małe stężenie siarczanu magnezu to jedno, a po drugie czy mechanicznie wiadomo przejazdem ciągnika między kołami  strąca się pyłek całkiem sporo, czy przez to roslina będzie miała czym zapylić? 

Azoksystrobinę sobie odpuść, na T2 rewelacja, w fazie kłoszenia w wyższych dawkach może wydłużyć wegetację.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj