Skocz do zawartości

Polecane posty

SawekBraczyk    14

W pełnej dawce czyli 1l/ha będzie lux.

Rozumiem że to będzie lepsze bądz porównywalne do opcji tebu 0,7l + topisn 0,7l lub tebu 0,6 + safir 0,5l . Jeszcze te dwie opcje mi chodzą po głowie no musze to zdecydować dzisiaj i koniec ale raczej pójdzie soligor 1l/ha . 

piotrb14    187

Rozumiem że to będzie lepsze bądz porównywalne do opcji tebu 0,7l + topisn 0,7l lub tebu 0,6 + safir 0,5l . Jeszcze te dwie opcje mi chodzą po głowie no musze to zdecydować dzisiaj i koniec ale raczej pójdzie soligor 1l/ha . 

nikt z nas nie wie jak będzie przebiegała pogoda, jeśli będzie sucho to zabieg dużo tanszy da taki sam rezultat co po tym wyzszej klasy

Wiadomość z agroFakt.pl

pszycha1    6

zabieg powinien być dostosowany do możliwości plonu

jeśli zapowiada się duży plon  to nie bawimy się w skąpstwo 20-30 zł dajemy możliwie dobrą ochronę

Ulman    292

Daj sobie spokój z Soligorem. Razem z Falconem to straszny tyfus jest. Ani to na T1 ani na T2 ani na T3. W litrze masz 53g protiokonazolu czyli tyle co w 0,4l Prosaro które jest zalecane w dawce minimalnej 0,75l czyli 94g protiokonazolu/ha.  Cena 0,75l Prosaro pewnie bedzie niższa jak 1l Soligora wiec wybór oczywisty. Pewnie Osiris w średniej dawce też  wyjdzie w podobnych pieniądzach a bez porównania lepszy. 

W rachubę wchodzi też Caramba (metkonazol) 0,7l + 0,7l Tebu pewnie za ok 110 pln/ha. Problem jedynie z dostepnoscią bo nia handluje tylko Procam

michalsoft    2

U lman a co sądzisz o 0,6-0,7 prosaro i do tego 0,2 tazer? Czy lepiej samo prosaro ?

asmodan28    7

Wiele środków ma w opisie stosowanie do końca fazy kloszenia BBCH 59 Np: duet ultra, Mondatak
Pytanie czy mogę te środki zastosować, jak cześć zboża, w moim przypadku pszenzyta jest juz w fazie kwitnienia.
Jak bym teraz wykonał zabieg to uszkodze pszenzyto ? Czy środek mniej będzie działać ?

Ulman    292

Osobiście dałbym tylko 0,7 -0,8l Prosaro bo stobiluryna na kłos nie wiele da a tym bardziej w dawce 0,2l

KULAWA_KOZA    88
Napisano (edytowany)

W rachubę wchodzi też Caramba (metkonazol) 0,7l + 0,7l Tebu pewnie za ok 110 pln/ha. Problem jedynie z dostepnoscią bo nia handluje tylko Procam

Dokładnie,kolega tutaj z forum też mi polecał tą mieszankę , ponoć super ochrona na kłos.

Carambę ma tylko PROCAM.

5l-670zł

Edytowano przez KULAWA_KOZA

pawlu    0

Proszę o odpowiedź czy ta mieszanka jest wystarczająca osiris0,82+tebu 0,5

KULAWA_KOZA    88

y1qwqkgkahvl.jpg

Panowie odmiana Julius tydzien temu poszło 150kg saletry /ha .

Od czego sa te końce żółte na liściach ? choroba?

pszycha1    6

może na końcówkach liści była rosa, lub ziarenka saletry nie spadły zanim wystąpiła rosa i mogło przypalić

KULAWA_KOZA    88

no ale stanie sie coś dalej liściom? to przebarwienie pójdzie w dalsze części liści?

Ulman    292

Nie , tak zostanie ale ta powierzchnię asymilacyjna już straciłeś. 

piotrb14    187

zielona część liścia, roślina nie wytworzy już tyle pokarmu przez to że spora część liścia jest martwa już ( zaschnięta) nie masz tego strasznie dużo także nie przejmuj się

tomekZ058    75

jak myślicie która mieszanka na T3 w pszenicy ozimej będzie lepsza Tebu z Safirem czy Tebu z Topsinem ?

wilhelm    401

Po co mieszać Osiris z Prosaro ? Na cholerę 4 triazole ?!

Artis    14

jaka minimalna dawka tebu żeby wykazała jakąś zadowalającą ochronę w stosunku do ceny 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez andrzej1988
      Tutaj mozna pisać ceny zbóż z nowego 2016 roku...
    • Przez karmelowatrawa
      Forumowicze!
      Uprawiam pszenicę i pszenżyto. Niestety jak to bywa na wiosnę chwasty wystrzeliły w górę że aż żal patrzeć na to pole. Zakupiłam polecany oprysk - Lentipur Flo 500 SC. Chciałabym połączyć go z Chwastoxem. I tu moje pytanie. Czy taka mieszanina nie zaszkodzi zbożu a jedynie niechcianym chwastom?
    • Przez crystal169
      Witam, prowadzę gospodarstwo z produkcją pszenicy, rzepaku, bobiki. Chciałbym na nowym polu o pow. 2 ha, trochę daleko od domu wsadzić borówke oraz truskawki, czy mogę sobie sadzonki wziąść na fakture tak samo jak np środki ochrony roślin, czy nawozy w produkcji pszenicy, rzepaku, czy muszę robić lub zakładać coś innego całkiem odrębnego żeby brać faktury.
      Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    • Przez farmtrac675dt
      Witam 
       Czy ktoś z was stosował lub wie coś więcej o preparacie NHCa DELTA który pomógł w pobiciu rekordu świata 16,5t  w 2015r

• Przez crystal169
      Witam, po wizycie na polu pszenicy jarej rzucały mi się w oczy takie kłosy.
      Co to może być?
      Choroba czy przypalenie?