Skocz do zawartości

Polecane posty

SOKAN    12

Że się tak zapytam. Co wam daje ten topsin? Przecież on mało co działa. On ma dobrą ale chyba cenę.

pszycha1    6
Napisano (edytowany)

topsin przede wszystkim do fuzarioz, aby ustrzec się zastosowania solo tebukonazolu

Edytowano przez pszycha1

koczas    53

Na fuzarioze warto dorzucić. Ja go dam ale tylko na pole po kukurydzy z tebu. Reszta jak wspomniałem.

Wiadomość z agroFakt.pl

andrzej1988    101

topsin czyli ta substancja która w nim sie znajduje w badaniach skutecznosći według HGCA jest słabiutkim środkiem

andrzej1988    101

sam miałem mieszać 0,7l zamiennika topsina i 0,7l tebukonazolu ale wole juz dać 1,15l tebu albo coś mocniejszego 0,7 epoksy i 0,7 tebu

wilhelm    401

Tiofanat metylu zmniejsza zawartość deoksyniwalenolu w ziarnie.

SawekBraczyk    14

To co w końcu dać na t3 ? Bo już mam mętlik w głowie a też myślałem nad tebu+topsin . Co wybrać Osiris , tebu+prochloraz , tebu + epoksynazol czy jeszcze coś lepszego polecacie ? 

koczas    53

Daj epoksynazol i tebu. Będzie to dobry jakościowo zabieg, który nie zrujnuje twojej kieszeni. Moim zdaniem nie zanosi się na mokre miesiące i inwestycja w prosaro czy osiris jest zbędna.

darsonspire    0

A co polecacie na t2 na jarke ile razy pryskacie jare? Tak samo jak ozime czy cos mniej?

dolaczam sie do pytania

masa24    55

no wlasnie ten topsin to przecie dziadostwo. epoksy + tebu to juz wyglada o wiele konkretniej a cena podobna
kiedy wogole stosujecie t3? bo rozne sa opinie. jak sie klosi? wyklosi czy zaczyna kwitnac?

wilhelm    401

Fuzariozy na kłosie akurat skuteczniej zwalcza tebu+tiofanat, a nie tebu z epoksy. Trzeba brać pod uwagę jaka odmiana, czy bardziej podatna na fuzarium, czy na septorię... To że np. epoksy skutecznie ochroni jedną odmianę, wcale nie oznacza że w innej sobie poradzi tak samo dobrze.. (np. w podatnej na fuzariozy kłosa)

michalsoft    2

Pojawiła mi się fuzarioza N liściach jako środek dobrze ją zwalczy ? Samo prosaro wystarczy czy coś mieszać ?

pszycha1    6

tebu i tiofan na fuzariozy zabieg bardzo dobry tylko istotą jest termin pierwsze dwa dni kwitnienia później działanie może być mniej skuteczne

na septoriozę działanie dużo słabsze niż z epoksykonazolem

masa24    55

no ale jezeli t3 ma rowniez wspomagac t2 to nie ciekawszym rozwiazaniem i bardziej praktycznym jest tebu + epoksy? jednak powinno zabezpieczyc przed fuzarioza i wspomoca przy septoriozie? u mnie np przewaznie z grzybow to septorioza jest co roku

piotrb14    186

na t2 wziałbym epoksy + strobiluryna wtedy dłużej utrzyma niz tebu z epoksy. na T3 tiofan przyhamuje też brunatną plamistość jeśli coś się pojawi na flagówce.

Marcin34    4

A jak tam 1.5 litra osiris a i dodam jeszcze do tego z 0.5 tebukonazolu na t3

Artis    14

Jaka minimalna dawka tebukonazolu, żeby wykazał jakieś pozytywne działanie?

michalsoft    2

Co sądzicie o zabiegu na jęczmień 0,5 L falconu i 0,2 L tazer a na pszenicę 0,7 prosaro i 0,2 tazer? Jakieś opinie ?

wilhelm    401

0.2 strobiluryny mija się z celem. Conajmniej 0,4 - 0,5 l. tego Tazera. Ja w jęczmieniu jarym dawałem 0,7

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się