Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jarecki7745    19

Siane lejkiem pierwszy raz. No na chwasty oprysk to chyba za wczesnie jeszcze. Teraz dam cos na grzyba. Potem nawoz i chwast.

nawet starym siewnikiem konnym byś posiał to by jako tako było a na lejka jakoś dziwnie wygląda pasy jakieś gęste i puste ,a ja zawsze myślałem że lejek do nawozu jest

Napisano (edytowany)

Żebym miał od kogo pożyczyć taki siewnik...  Pasy bo brony ciężkie.   jak sie nie ma co się lubi...  

Na jesień się w jakiś siewnik zainwestuje.

Edytowano przez dawidursus323

Ksawery    26

A co polecacie na t2 na jarke ile razy pryskacie jare? Tak samo jak ozime czy cos mniej?

Wiadomość z agroFakt.pl

KlimekPL    122

Żebym miał od kogo pożyczyć taki siewnik...  Pasy bo brony ciężkie.   jak sie nie ma co się lubi...  

Na jesień się w jakiś siewnik zainwestuje.

Metoda siewu też jest bardzo ważna, jak masz tak dobrą klasę ziemi to zainwestuj w jakiś sprzęt, siewnik nawet jakiś z najtańszych abyś tylko w rzędy siał, bo odległość między rzędami też jest ważna. U ciebie i tak to wygląda lepiej niż u znajomego, który też uparł się siać lejkiem. Sąsiad oferował mu siewnik ale nie, "lejkiem przelece dwa razy potem ciach bronami i posiane, co sie bede pierdzielił"

JarekR92    0

można.

Ja mam inny dylemat: jestem tuz przed zabiegiem T1 i pojawiła się oprócz maczniaka septorioza. mam przygotowany prochloraz, propikonazol i fenpropidyna. Pytanie: czy dodac coś na septoriozę? według HGCA chlorotalonil ma identyczna skuteczność co prochloraz na septoriozę więc może ten drugi  sobie poradzi?chodzi o to, żeby dotrzymało do T2

Czy te trzy substancje w ilości po 0,5 l moge zastosowac na jeczmien jary?

master20002    151

Oczywiscie,że możesz. 

Koledzy może ktos doradzi, na T2/T3 planowałem dać 125g pikoksystrobiny i 250 tebukonazolu, kłos zaczyna się pojawiać na wczesniej sianych kawałkach, Czy taka kombinacja nie będzie mi trzymać zbyt długo zielonosci? Nie chcę robić żniw we wrzesniu.

pszycha1    6

Bardzo czepiliście się siania lejkiem przy dobrze wykonanym siewie i uprawie można uzyskać przyzwoity efekt. Zmuszony w tym roku do doświadczenia na 0,5ha siania lejkiem pszenicy jarej jestem dość zadowolony z efektu końcowego.

gleba dość mokra i nie było czasu na uprawkę na następnie na siew

zdążyła obeschnąć była szansa na wjazd agregatem

rozsiałem 120kg pszenicy jarej (trochę za dużo ale bałem się że będzie gnić) oraz nawóz następnie agregat.

Za dwie godziny poszedł deszcz i znowu byłbym 2tyg. w plecy a tak to rośnie.

Przy odpowiednim ustawieniu lejka i prędkości można uzyskać dość dobrą obsadę.

arszenik    0

Witam jak pszenica zaczyna kwitnąć to jechac epoksy plus gwarant czy czekac az przekwitnie chodzi mi o to czy podczas kwitnienia można jechać fungicyd

Sunf    9

T2 jak myslicie czy do Adexar Plus 1,5 l / ha dodac jeszcze tebukonazol , pszenica ozima juz zaczyna sie klosic, czy w razie potrzeby jeszcze pojechac t3 tebu z topsinem np.

slawek80    5

Bardzo czepiliście się siania lejkiem przy dobrze wykonanym siewie i uprawie można uzyskać przyzwoity efekt. Zmuszony w tym roku do doświadczenia na 0,5ha siania lejkiem pszenicy jarej jestem dość zadowolony z efektu końcowego.

gleba dość mokra i nie było czasu na uprawkę na następnie na siew

zdążyła obeschnąć była szansa na wjazd agregatem

rozsiałem 120kg pszenicy jarej (trochę za dużo ale bałem się że będzie gnić) oraz nawóz następnie agregat.

Za dwie godziny poszedł deszcz i znowu byłbym 2tyg. w plecy a tak to rośnie.

Przy odpowiednim ustawieniu lejka i prędkości można uzyskać dość dobrą obsadę.

Ja sieję rozsiewaczem Vicon i jest ładniejsza niż siana w rzędy siewnikami, a co do obsady to posiałem około 70 kg/ha (Bamberka) a łan miejscami za gęsty jest.

koczas    53

Nie zrobisz z tych środków prosaro, niestety;) prosaro ma protiokonazol bdb triazol a weto to zwykly słaby propikonazol. Daj znać 0,5 0.6 syriusa i dorzucić tyle samo ataku lub topsinu. A jak już kupiłeś to 0,5 weto.

koczas    53
Napisano (edytowany)

Przelicz sobie. Prosaro 1 litr na hektar to 125g tebu i 125 protiokonazolub. Wiec pół litra tebu a fandAngo ma jeszcze fluoksastorbine. Protiokonazol nie występuje solo wiec zawsze będzie coś jeszcze w środku. W sumie mogłoby być jak napisałeś od biedy, ale na 3 zabieg daj 0,5 syrius i dorzucić coś z trójki prochloraz topsinu epoksynazol.
Jak chcesz coś koniecznie gotowe z górnej półki to kup prosaro lub jak kolega wspomniał osiris.

Edytowano przez koczas

slawek2209    78

T2 jak myslicie czy do Adexar Plus 1,5 l / ha dodac jeszcze tebukonazol , pszenica ozima juz zaczyna sie klosic, czy w razie potrzeby jeszcze pojechac t3 tebu z topsinem np.

Adexar nie wymaga żadnego dodatku.Jak pszenica zakwitnie możesz dać tebu z topsinem jak pytałes lub inne środki jak Osiris lub Prosaro

koczas    53

Po 0,5 minimum. A 0,6 tebu i topsin 0,7 powinno już być bardzo ok.

slawek2209    78

Kiepska ochrona na septorioze plew.Na fuzarioze ok.Lepiej dac 0.7 Safiru i 0.7 tebu i mamy kompletna ochrone kłosa

koczas    53

Ja dam tebu i dorzucę prochloraz- zostało mi sporo a będzie trochę lepiej na septorioze od topsinu. Ten epoksynazol jest bardzo fajny ale trochę mnie przerazają mimo wszystko 3 zabiegi i użycie w każdym z nich epoksy (u mnie)

wilhelm    401

Sam BASF proponuje użycie 3×epoksykonazolu. Capalo, Adexar Plus, Osiris

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się