Skocz do zawartości

Polecane posty

WHATEVER

usieq96    1

Nie no 20kg N to sporo masz zamiar jeszcze coś sypnąć czy boisz się że wylegnie?:D A tak poważnie daj jej minimum  z 200kg saletry 

Wiekszosc w tym roku jest pierwszy raz po ugorze wiec codow nie bedzie. To pole akurat bylo juz uprawiane. Czyli ile i jakim nawozem jeszcze sypnac i kiedy? Bede pryskal na chwadta puma i sekatorem to jeszcze dam topsina? Moge je zmieszac ze saba?

JozB    22

Nie zaleca się mieszać. Nie ma co się dziwić że taka słaba pszenica skoro siana na ugorze i bez odpowiedniego nawożenia. Parę lat trzeba będzie w takie stanowisko zainwestować, żeby zaczęło się zwracać.

Wiadomość z agroFakt.pl

szaman1    38

Z tej pszenicy nic nie będzie raz że wygląda katastrofalnie w dodatku siew w maju ona nie przeszła nawet jarowizacji patrząc na temperatury majowe. Z nawożeniem też nie poszalałeś trzeba było zasiać jęczmień albo kukurydzę.  Ja na ugorze w pierwszym roku tylko że  zasiane zimą zebrałem 7 ton pszenicy więc się da. 

krilan06    64

A pszenica jara musi przechodzić jarowizację? Ciekawe rzeczy

koczas    54

A pszenica jara musi przechodzić jarowizację? Ciekawe rzeczy

Jest to niewątpliwie ciekawe, ale prawdziwe. Pszenica jara też przechodzi jarowizację, ale w wyższych temperaturach niż zimowa, tak samo jest z łubinami, grochami itp:)

wilhelm    401

Jarowizacja to proces zachodzący w niskich temperaturach. Nie ma czegoś takiego, jak jarowizacja w "wyższych temperaturach" ;) Jarowizację przechodzą rośliny form ozimych i wieloletnich.

dralo5    3

Panowie ile od Tocata Duo dodajecie Browo?

andrzej1988    102

malo nawozu. Trzeba bylo dac pod korzen ze 150 kg polidapu i w fazie krzewienia saletra i byloby dobrze. Na pszenice jara maj to zdecydowanie za pizno

Napisano (edytowany)

szaman1-
Jarowizacja, jaryzacja, wernalizacja – procesy biochemiczne zachodzące pod wpływem niskich temperatur u roślin OZIMYCH i wieloletnich, wpływające na ich zakwitanie. Rośliny te bez okresu chłodu mogą rozwijać się tylko wegetatywnie, w ogóle nie tworząc kwiatów. Z wiki.

Tak pozno posiana bo zlozylo sie na to wiele czynnikow w tym roku. Miedzy innymi nie mialem ciagnika bo byl w remoncie a po drugie bylo u mnie tak mokro ze tego 1 maja ledwo co sie udalo.

Ps. Moze jakis plonvit plus topsin? Mozna juz dac czy jeszcze poczekac. Zeby tym azotem nie spalic z plonvitu czy moge smialo pryskac?

Edytowano przez dawidursus323

mariuszd93    489

odżywkami nic tam nie zwojujesz. Rośliny nie mają co jeść.Ja uważam że nie ma sensu o nią walczyć. Przed następnym zasiewem , daj porządne nawożenie, wapno teź pewnie nie zaszkodzi. A najlepiej zrób analizę gleby, możesz i teraz.

KULAWA_KOZA    88

Dziś zauważyłem że pszenica jara mi strasznie pożółkła, ale tylko na części pola. Co to może być?? pilnie proszę o pomoc!

A tą pszenice to siałeś najnowszym Amazone? B)

U mnie takie coś poszło by do zaorania.

Ogólnie obraz nędzy i rozpaczy.

Ziemia wogóle niedoprawiona, zasiane "od tak" pewnie po dwóch głębszych B) brak oprysku na chwasty , brak Ca, brak NPK pewnie. :(

. Pod siew dane na ha 100kg polifoski i 50 kg saletrzaku.

Takie posiewanie to w ogródku a nie na 1ha :lol:

jackowski11    2

Czym mozna podzialac na DTR w zaawansowanym juz stadium?
Wchodzi juz na flagowy. 17.05 poszlo 1l propiko + 0,7 epoksykonazolu
Rewelacji nie ma

A tą pszenice to siałeś najnowszym Amazone? B)

U mnie takie coś poszło by do zaorania.

Ogólnie obraz nędzy i rozpaczy.

Ziemia wogóle niedoprawiona, zasiane "od tak" pewnie po dwóch głębszych B) brak oprysku na chwasty , brak Ca, brak NPK pewnie. :(

Takie posiewanie to w ogródku a nie na 1ha :lol:

Siane lejkiem pierwszy raz. No na chwasty oprysk to chyba za wczesnie jeszcze. Teraz dam cos na grzyba. Potem nawoz i chwast.

tom446    12
Napisano (edytowany)

Czy wiek ktoś co dolega mojej pszenicy Ozimej?

post-53152-0-49363500-1496219242_thumb.jpg

Edytowano przez tom446

master20002    157

Warto robić t3 w pszenzycie?

Raczej nie warto, a poza tym nie zalecają pryskać pszenżyta w czasie kwitnienia, chyba że cos się zmieniło.

ravoj    45

Czy wiek ktoś co Dolnego mojej pszenicy Ozimej?

za mało danych, jakaś alergia na środki zapewne, bo zazwyczaj tak reaguje jak pali czubki. 

petrus87    6

Warto robić t3 w pszenzycie?

Moim zdaniem nie bardzo warto. Inna sprawa w pszenicy.

pszycha1    6

czasami się pryska na T3 jak robisz plantację nasienną dla siebie, lub centrali

zazwyczaj przed kwitnieniem

Witam, dzisiaj poszła saletra 150 kg/ ha, jutro można już wjeżdżać z fungi czy może należy poczekać?

kamilc017    32

Możesz i tego samego dnia co ma wspólnego oprysk do nawożenia doglebowego.

Witam! :) Dawno mnie tu nie było, jeśli ktoś z Was ma problem z DTR w tym roku tak jak ja to podrzucam link do tabeli skuteczności fungi z nalezioną na amerykańskiej stronie :)  'DTR' to w tabeli 'tan spot', resztę łatwo przetłumaczyć pozdro:)

https://www.ag.ndsu.edu/extplantpath/publications-newsletters/crop-disease-control/NCERA184Wheatfungicidetable2017_Final.pdf

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez andrzej1988
      Tutaj mozna pisać ceny zbóż z nowego 2016 roku...
    • Przez karmelowatrawa
      Forumowicze!
      Uprawiam pszenicę i pszenżyto. Niestety jak to bywa na wiosnę chwasty wystrzeliły w górę że aż żal patrzeć na to pole. Zakupiłam polecany oprysk - Lentipur Flo 500 SC. Chciałabym połączyć go z Chwastoxem. I tu moje pytanie. Czy taka mieszanina nie zaszkodzi zbożu a jedynie niechcianym chwastom?
    • Przez crystal169
      Witam, prowadzę gospodarstwo z produkcją pszenicy, rzepaku, bobiki. Chciałbym na nowym polu o pow. 2 ha, trochę daleko od domu wsadzić borówke oraz truskawki, czy mogę sobie sadzonki wziąść na fakture tak samo jak np środki ochrony roślin, czy nawozy w produkcji pszenicy, rzepaku, czy muszę robić lub zakładać coś innego całkiem odrębnego żeby brać faktury.
      Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    • Przez farmtrac675dt
      Witam 
       Czy ktoś z was stosował lub wie coś więcej o preparacie NHCa DELTA który pomógł w pobiciu rekordu świata 16,5t  w 2015r

• Przez crystal169
      Witam, po wizycie na polu pszenicy jarej rzucały mi się w oczy takie kłosy.
      Co to może być?
      Choroba czy przypalenie?