Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krzysztofsb    3

Tydzien temu pryskalem pszenice Julius byla zielona tebukonazol+chlorotalonil+azoksystrobina a dzis coraz bardziej zolknie DTR, septarioza juz sam nie wiem. Czym mozna zatrzymac te zolkniecie. A co najlepsze Agil czysty

kamilc017    32

Czy mogę dodać do Falcion(Sokół) Tebu 250g? Czy może podwyższycć dawkę z 0.6 np. do 0.8?

Renegat007    13

Ravoj a czym skracałeś i w jakich dawkach?T3 w jakich dawkach?Ten fungicyd "jak każdy" to jaki to?

Wiadomość z agroFakt.pl

Witam, czy do Adexaru Plus należy dodać jeszcze inny środek czy może w zupełności adexar solo wystarczy ? T1 był wirtuoz.

mariuszd93    489

Zalecana  dawka  2  l/ha litr  kosztuje  około  150  zł  -  czyli  zabieg  300 zł !! i  jeszcze  cos  miałoby  byc  trzeba  domieszać?  bez  jaj  :P

mich18    25

Panowie czy duett ultra 0,5 l/ha + Tazer 0,6l/ha to dobry wybór na T2 w pszenicy ?

andrzej1988    102

U mnie w T1 poszedł Bumper Super 1,15l na ha. Na T2 Soprano czysty epoksykonazol 1,15l na ha i na T3 zaraz po wykłoszeniu przed kwitnieniem pójdzie Tarcza Łan tez w dawce 1,15 l na ha. W pszenicy brak choroby podstawy źdźbła, brak mączniaka jedynie troche panoszy sie DTR na dolnych liściach ale podflagowy jest nawet czysty a flagowy niedawno wylazł w całosci prawie. Stonowisko po strączkowych. Nie było monokultury wiec tez zdecydowałem sie na troche tansze rozwiazanie ale na T2 epoksykonazol jest dobrym rozwiazaniem. Troche dawka zwiekszona wiec powinno byc oki. Można było zmniejszyc troche epoksy.... i dodac np Acanto ale dałem sobie spokój.

Uziu92    1411

Andrzej ile miałeś przerwy między T1 a T2 , bo u mnie na kilimandzaro wywaliło troche jak sie nie myle brunatneej plamistosci lisci, w piątek bedzie 2 tyg jak jechałem t1 i sie zastanawiam czy moge już poprawić choc te kilimandzaro ? Czy jeszcze poczekać.

mj23    3

Na T1 był Mondatak 1L + Corbel 0,4 L , czy na T2  Duett ultra w dawce 0,6L będzie dobrym rozwiązaniem ? Dodam, że to będzie ostatni zabieg.

Murphys    4
Napisano (edytowany)

Mj23 daje duett na T2 i nie narzekam do zniw jest w miare ok.

Edytowano przez Murphys

ravoj    45

Ravoj a czym skracałeś i w jakich dawkach?T3 w jakich dawkach?Ten fungicyd "jak każdy" to jaki to?

skracałem Moddusem 0,27l/ha z Antywylegaczem płynnym 1,2l/ha razem z T1, później z T2 poszedł znowu Moddus 0,27l/ha

Jak każdy to był jak pamiętam zwykły Tilt a później Bumper i nic więcej. Pryskałem jak inni pryskali, bo nie miałem czasu czytać i dopiero zaczynałem. Plon był fajny, ale stanowisko było dobre, ochrona kiepska, liście flagowe były rude,  w plamy, paski.  Słabe to było odgrzybianie.

W tym roku różnicę widzę ogromną, ale cenowo też ją odczułem.

Czy mogę zrobić taką mieszankę w pszenicy oz. Liść flagowy rozwinięty. Jak to sie zachowa z tym coudro?

Siarczan 4kg + Mocznik 8 kg + Treoris 1,53l + Epoksy 0,75l + Cuadro 0.3l + Basfoliar 4l

Mam taką mieszankę sprawdzoną z nawozami dolistnymi krystalicznymi i jest super. Z tym basfoliarem to nie wiem, nie ufam tym płynnym, za dużo tam rozpuszczalników.

Zalecana  dawka  2  l/ha litr  kosztuje  około  150  zł  -  czyli  zabieg  300 zł !! i  jeszcze  cos  miałoby  byc  trzeba  domieszać?  bez  jaj  :P

dlatego sam skomponowałem 3 substancje: strobi, propikonazol i cyprokonazol za 165zł/ha Można wywalić propikonazol na rzecz epoxy ale wyjdzie nieco drożej. Cyprokonazol na liść też dobry.

andrzej1988    102

Andrzej ile miałeś przerwy między T1 a T2 , bo u mnie na kilimandzaro wywaliło troche jak sie nie myle brunatneej plamistosci lisci, w piątek bedzie 2 tyg jak jechałem t1 i sie zastanawiam czy moge już poprawić choc te kilimandzaro ? Czy jeszcze poczekać.

Przerwy miedzy jednym a drugim było 20 dni. U mnie niestety tez sie pojawił ten DTR. W tamtym roku na Ozonie tez miałem grzybki na lisciach gdzie w jantarce było czysto ale i tak ozon miał ładniejsze i lepiej wyrównane ziarno niż Jantarka. Oczywiscie o Jantarce tez złego słowa nie moge powiedziec.

Uziu92    1411

wlasnie jantarka tez w miare czysta u mnie i jeszcze spokojnie moze poczekac, ale nie wiem co z tym kilimandzaro zrobic.

dancio    4

Koledzy będzie jeden zabieg na grzyba

bumper+mondatek dobra będzie mieszanka na dublet pszenzyto jare?

andrzej1988    102

wlasnie jantarka tez w miare czysta u mnie i jeszcze spokojnie moze poczekac, ale nie wiem co z tym kilimandzaro zrobic.

Ja bym pryskał Jakimś epoksy... i możesz dodac coś do niego jeszcze. T3 tez bedziesz robił? Jak nie to lepeij dac coś mocengo i skutecznego. Pszenice wrzesniowe koło 10 czerwca powinny sie już kłosić.

Uziu92    1411

jeszcze nie wiem czy bede robił T3,  myśle dać prochloraz i tebukonazol, ale jescze zobacze co beda mieli w sklepie.

piotrb14    187

A ja nie polecam ani samego tebu ani prochlorazu, pojedyńcza substancja mało zdziała gdy jest duża presja, polecam mieszaniny 2 triazoli, jeśli jest zdrowy liść można dać trochę strobiluryny żeby go jeszcze podtrzymać lub gwarant gdy jest spora presja chorób na liściu.

czekaz    0
Napisano (edytowany)

W pszenicy ozimej(2 zabiegi w sezonie T1 w fazie 1 kolanko 3/4 prochloraz +3/4 morfolina +1/2 epoksykonazol) na drugi zabieg T2/T3 zaraz po wykłoszeniu planuję sam epoksykonazol w pełnej dawce - czy tak może być, czy ta substancja jako sama zadziała skutecznie ? czy konieczne jest dorzucanie jakiegoś drugiego środka ? (strobiluryn nie chciałbym dodawać bo są drogie) 

Edytowano przez czekaz

piotrb14    187

W pszenicy ozimej(2 zabiegi w sezonie T1 w fazie 1 kolanko 3/4 prochloraz +3/4 morfolina +1/2 epoksykonazol) na drugi zabieg T2/T3 zaraz po wykłoszeniu planuję sam epoksykonazol w pełnej dawce - czy tak może być, czy ta substancja jako sama zadziała skutecznie ? czy konieczne jest dorzucanie jakiegoś drugiego środka ? (strobiluryn nie chciałbym dodawać bo są drogie) 

tazer można dostać do 120 zł za litr, dasz 0,4 / 0,5 l to nie będzie aż taki duży koszt a wtedy możesz obniżyć dawkę epoksynazolu np 0,4l strobi + 0,8 epoksy

misio3p    773

jeszcze nie wiem czy bede robił T3,  myśle dać prochloraz i tebukonazol, ale jescze zobacze co beda mieli w sklepie.

Popatrz na tabelę jaka substancja aktywna jaką zwalcza chorobę, a następnie popatrz, które choroby są charakterystyczne dla danej fazy rozwojowej. Póki co, to widzę, że tak trochę "na pałę" lejesz te środki ;) Poza tym jeśli nie mają w sklepie, to myślę, że przy Twoim areale znajdą się już jacyś przedstawiciele handlowi, którzy chętnie podejmą z Tobą współpracę :)

ravoj    45

dokłądnie jak kolega wyżej, prochloraz nie na kłos raczej.

Chlorotalonil dobra sprawa, tylko że to środek o działniu kontaktowym, jeden deszcz i po nim. Ale interwencyjnie na pewno warto dorzucić.

Strobi są drogie, to prawda,  Tazer kupiony w dużych pojemnikach na pewno wyjdzie tanio, ale po 120zł za litr to nie widziałem.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez andrzej1988
      Tutaj mozna pisać ceny zbóż z nowego 2016 roku...
    • Przez karmelowatrawa
      Forumowicze!
      Uprawiam pszenicę i pszenżyto. Niestety jak to bywa na wiosnę chwasty wystrzeliły w górę że aż żal patrzeć na to pole. Zakupiłam polecany oprysk - Lentipur Flo 500 SC. Chciałabym połączyć go z Chwastoxem. I tu moje pytanie. Czy taka mieszanina nie zaszkodzi zbożu a jedynie niechcianym chwastom?
    • Przez crystal169
      Witam, prowadzę gospodarstwo z produkcją pszenicy, rzepaku, bobiki. Chciałbym na nowym polu o pow. 2 ha, trochę daleko od domu wsadzić borówke oraz truskawki, czy mogę sobie sadzonki wziąść na fakture tak samo jak np środki ochrony roślin, czy nawozy w produkcji pszenicy, rzepaku, czy muszę robić lub zakładać coś innego całkiem odrębnego żeby brać faktury.
      Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    • Przez farmtrac675dt
      Witam 
       Czy ktoś z was stosował lub wie coś więcej o preparacie NHCa DELTA który pomógł w pobiciu rekordu świata 16,5t  w 2015r

• Przez crystal169
      Witam, po wizycie na polu pszenicy jarej rzucały mi się w oczy takie kłosy.
      Co to może być?
      Choroba czy przypalenie?