Skocz do zawartości

Polecane posty

mariuszd93    489

Sokół  - to  to  samo  co  Falcon .

Było o nim pisane niedawno , ja  stosowałem  wczoraj , T1  u mnie  kiepsko  zadziałało  i  zobaczę  co  Falcon  z  tym  zrobi 

pawlu    0

Chciałbym zapytać w jakiej fazie optymalnie jest zarobić zabieg T2, mam 3 odmiany pszenicy i chce prysnąć jednym opryskiwaczem 7ha ,odmiany to hondia 3ha widoczny cały liść flagowy zeppelin 2ha podobnie jak hondia a ostroga dopiero widoczny około 2cm flagi, nie mam czasu dzielić ponieważ pracuje.Proszę o odpowiedź czy dobrze robię ,mieszanina to acando 0,6 epoksykonazol 0,75 gwarant 1.

tommy66692    10

a co sądzicie o srodku Tocata Duo? epoksykonazol i krezoksym metylowy

Wiadomość z agroFakt.pl

pszycha1    6

Sam jestem ciekaw bo kupiłem. Nie mogłem tanio kupić epoksykonazolu i strobi więc zdecydowałem sie na to wyszło po 128zl/ha zobaczymy co jest wart. Żałuje że nie dorzuciłem gwarantu, ale zobaczymy

tommy66692    10

czy tiofanat metylowy jest dobry na zboża?

w tocata to zawsze jakas strobi

mich18    25

Panowie co wybrać na zabieg T2 w pszenicy mam takie do wyboru Menara 0,4 + Tazer 0,6 lub duett ultra 0,6 + Tazer 0,6 ,lub falcon 0,6 lub soligor w dawce 0,9 l/ ha ?

mariuszd93    489

a co teraz da sam tebukonazol? mieszać można, chociaż tebu jak gorąco i duże stężenie może przypalić, a antywylegacz lubi słońce...

Panowie na T2 w pszenżycie mam ofertę Porter,Falcon,Chefara. Myślę nad Falconem w pełnej dawce co sądzicie ? 

XTRO    160

u mnie na polu masakra z grzybami, czy to po Boogie czy to po wirtuozie

XTRO    160

i rdza i septorioza atakuje

krzysztofsb    3

Musze przyznac u mnie tez dynamika chorob coraz wieksza glownie pszenica, pszenzyto i zyto ok

greg91    3

Panowie co to może być nic nie było robione z 2tygodnie a mam takie liście kremowe sporadycznie występują ale jest widać te liście,na przypalenie raczej to nie wygląda może niedobór ewentualnie grzyb,a i po jakim czasie mogę od t2 i regulacji wjechać z dolistnym nawożeniem.

post-90476-0-65040100-1495565247_thumb.jpg

ravoj    45

ravoj co dałeś na T1 i T2 i w jakich dawkach?

jestem słaby, żeby brać ze mnie przykład. Mam pszenicę po dwóch latach fasoli, więc mała presja chorób, a wręcz znikoma, ale i tak wolałem zadbać jak mogłem.

Na T1 dałem 0,6 Tilt Turbo + Bumper Super 0,6L + 0,6 Gwarant /ha (czyli pełna dawka propikonazolu, po większe pół dawki Prochlorazu, Fenpropidyny i chlorotalonilu) Ta mieszanina nie puściła żadnej choroby, może jej nie  było, może mogła być,  nie wiem. W każdym razie do ostatniego liścia zielono i jestem zadowolony.

Na T2 poszedł 0,6 Artea 330 + 0,6 Tazer   (strobi, cyprokonazol, propikonazol) - bardziej zapobiegawczo, bo nie ma śladu chorób, na efekt poczekam.

Zdecydowałem na taki zestaw, bo jest to kompromis jakości co ceny, a substancje dobrane do fazy rozwojowej i skuteczności według HRAC czy jak to się tam nazywało.

W ubiegłym roku ta sama odmiana również na polu bez presji chorób, po stosowaniu grzybówki "jak każdy" czyli najtańsze środki bez doboru zachorowała na septoriozę paskowaną i pewnie coś tam jeszcze, więc jak na razie jestem zadowolony.

metrax12    13

Panowie co to może być nic nie było robione z 2tygodnie a mam takie liście kremowe sporadycznie występują ale jest widać te liście,na przypalenie raczej to nie wygląda może niedobór ewentualnie grzyb,a i po jakim czasie mogę od t2 i regulacji wjechać z dolistnym nawożeniem.

To wygląda na niedobór miedzi, na pewno żaden grzyb ani przypalenie.

pszycha1    6

też się zgadzam że to niedobór miedzi mam coś podobnego na słabszej ziemi na polu gdzie mi brakło odżywki

greg91    3

A czy czeba coś odczekać między t2 a nawożeniem dolistnym pszenicy

pszycha1    6

jesli nie stosowałeś to nie, ale w tej fazie to ostrożnie z miedzią bo będą większe przypalenia niż są

krilan06    65

Dzisiaj na T2 w pszenżycie poszedł Sokół 460 EC i mam takie pytanie - od zeszłego roku zostało mi tego środka ok 0,7l, tylko, że ma inny odcień od tegorocznego i inaczej "pachnie" (czy też śmierdzi). Chyba w zeszłym roku nie był od razu schowany po otwarciu i stał dzień na dworze - mogę to wykorzystać do pszenicy ozimej , nie będzie skutków ubocznych?

Agrom13    0

Czy mogę zrobić taką mieszankę w pszenicy oz. Liść flagowy rozwinięty. Jak to sie zachowa z tym coudro?
Siarczan 4kg + Mocznik 8 kg + Treoris 1,53l + Epoksy 0,75l + Cuadro 0.3l + Basfoliar 4l

greg91    3

To teraz tak mam w planach jeszcze dać coś takiego jak Prohorti PK i czy to dać teraz czy na kłos lub Mikrowit Miedź na ten objaw na liściach co mi doradzicie

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez andrzej1988
      Tutaj mozna pisać ceny zbóż z nowego 2016 roku...
    • Przez karmelowatrawa
      Forumowicze!
      Uprawiam pszenicę i pszenżyto. Niestety jak to bywa na wiosnę chwasty wystrzeliły w górę że aż żal patrzeć na to pole. Zakupiłam polecany oprysk - Lentipur Flo 500 SC. Chciałabym połączyć go z Chwastoxem. I tu moje pytanie. Czy taka mieszanina nie zaszkodzi zbożu a jedynie niechcianym chwastom?
    • Przez crystal169
      Witam, prowadzę gospodarstwo z produkcją pszenicy, rzepaku, bobiki. Chciałbym na nowym polu o pow. 2 ha, trochę daleko od domu wsadzić borówke oraz truskawki, czy mogę sobie sadzonki wziąść na fakture tak samo jak np środki ochrony roślin, czy nawozy w produkcji pszenicy, rzepaku, czy muszę robić lub zakładać coś innego całkiem odrębnego żeby brać faktury.
      Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    • Przez farmtrac675dt
      Witam 
       Czy ktoś z was stosował lub wie coś więcej o preparacie NHCa DELTA który pomógł w pobiciu rekordu świata 16,5t  w 2015r

• Przez crystal169
      Witam, po wizycie na polu pszenicy jarej rzucały mi się w oczy takie kłosy.
      Co to może być?
      Choroba czy przypalenie?