Skocz do zawartości

Polecane posty

Gamzi    0

Ok To będzie 160g/ha azoksystrobiny + 100g/ha epoksykonazolu. Powinno byc dobrze. Akurat tak opakowania pasują. Oby jutro pogoda dopisała to się opryska.

Robroy    5

Dobre środki ale bardzo okrojone dawki ja bym proponował tak:

100-125g strobiluryny (7-8l)+ 100-125g(15l) epoksykonazolu + 500g chlorotalonil (15l) w nawiasach masz opakowania jakie byś kupił

Wtedy masz pewność jest odpowiednia ilość strobi, epoksy, chloratalonilu co wspomoże od septoriozy

ja strobiluryne mam po 107 netto/litr tazer osadkowski, 110 zaftra flora praszka

epoksykonazol 70 netto osadkowski, flora podobnie

gwarant 33zl/litr netto flora osadkowski koło 40zł 

t3 tebukonazol lub tebukonazol+topsin

Jak już ma być kombinacja alpejska to 0,5l symetra + epoksy 0,5-0,8

Dzięki za odpowiedź! Rzeczywiście może trochę za małe dawki dla Olympusa dałem. Przy 1,2l/ha wtedy powinna wyjść w porządku dawka (100 g strobiluryny i 500 g chlorotalonilu) na zabieg.

Ja jednak nie mam chyba na tyle zaufania do generyków by robić tylko z nich samych takie mieszanki na tyle pól, jeśli mogę jednak pojechać z opryskiem z pewnymi i sprawdzonymi środkami. A już tym bardziej że są za porownywalne pieniadze. :)

Z twoim rozwiązaniem i tak wyjdzie jakieś 130 zł/ha przy 140-150 zł/ha za Seguris, Olympus+Soprano. Moim zdaniem niewielka różnica cenowa, a jednak większy spokój o plony i mimo wszystko większa pewność że dobrze zadziała.

Dobre określenie z tą kombinacją alpejską z Symetrą. :D Byłaby fajna opcja ale nie ma rejestracji na zboża. :(

Wiadomość z agroFakt.pl

peterd12    3

W pszenicy całkiem dobrze sprawdza się mieszanina 1,2 l Olympusa ( może być też Amistar Opti) plus 1 l Duett Star na ha jako T2 ( w jednym zabiegu podajemy cztery substancje aktywne).

lukihah    5

Witam czy słusznie podejrzewam że to rdza brunatna? Jeśli tak to czym jechać T2 żeby to zwalczyć?

T1 10 dni temu. Pszenica Arkadia

Bardziej mi to na brunatną plamistość liści - DTR wygląda.

na wstepie prosze o zatwierdzenie posta :)

dwa krotko panowie:

FALCON 0,7 L + 0,6 AMISTAR 250 - jak sadzsicie warto, czy bedzie to dobry zabieg interwencyjny wyniszczajacy i bedzie trzymal do zniw jak go wykonam w przyszlym tygodniu, mowa o pszenzycie...

prosze o odpowiedz

Cześć jeśli opryskałem modusem i ccc to jeszcze jakaś grzybówka przejechać ? czy poczekać ?

bandyta    11

Witam!

Chłopaki co na T2 w pszenicy i pszenżycie polecacie przynajmniej 3 substancję aktywne .Pszenica Hondia i pszenżyto trapero . Zapowiada się obiecująco . Pszenica po grochu . Siana 30września ochrona jesienna zaprawa Baytan oprys Tolurex wczesną wiosną 150kg saletra póżniej 150 l RSM   na T1 duet star i Mondatak i Cerone

Tigon    3

Cześć jeśli opryskałem modusem i ccc to jeszcze jakaś grzybówka przejechać ? czy poczekać ?

Lepiej przejedz :>

petrus87    6

Dzięki za odpowiedź! Rzeczywiście może trochę za małe dawki dla Olympusa dałem. Przy 1,2l/ha wtedy powinna wyjść w porządku dawka (100 g strobiluryny i 500 g chlorotalonilu) na zabieg.

Ja jednak nie mam chyba na tyle zaufania do generyków by robić tylko z nich samych takie mieszanki na tyle pól, jeśli mogę jednak pojechać z opryskiem z pewnymi i sprawdzonymi środkami. A już tym bardziej że są za porownywalne pieniadze. :)

Z twoim rozwiązaniem i tak wyjdzie jakieś 130 zł/ha przy 140-150 zł/ha za Seguris, Olympus+Soprano. Moim zdaniem niewielka różnica cenowa, a jednak większy spokój o plony i mimo wszystko większa pewność że dobrze zadziała.

Dobre określenie z tą kombinacją alpejską z Symetrą. :D Byłaby fajna opcja ale nie ma rejestracji na zboża. :(

brzmi bardzo sensownie. też myśle że jednak lepszą opcją są oryginalne środki.w tym roku pogoda sprzyja grzybkom i za duże ryzyko by jechać z samymi zamiennikami, chociaż co kto woli.. można jeszcze pomyśleć czy nie dodać do Segurisa chlorotalonil czyli Gwarant np 

rok mokry więc na pewno nie zaszkodzi :)

dancio    4

Sam bumper pszenzycie jarym wystarczy naT1 ?

Artis    14

licząc na 16ha to wychodzi

0,375l seguris =47g sdhi/ 34g epoksykonazolu

0,625l olympus= 50g strobi/ 250g chlorotalonil

0,7 soprano 88g epoksy

Suma: 47g sdhi/ 122g epoksy/ 50g strobi / 250g chlorotalonil   150zł

Moja kombinacja

100g epoksykonazol/125g strobi/500g chloratalonil 130zł

syemtra 0,5l +0,8l soprano 150zł

62g sdhi/100g strobi/ 100g epoksykonazol 

symetra nie ma rejestracji ale substancje się zgadzają to czego się bać? (chyba tylko co wpisać w rejestr) 

Jeśli mówimy o generykach to się zgodzę że nie jest to jak oryginał ale na pewno stosunek jakość do ceny ma lepszy niż oryginał a to się liczy, kupujcie tebukonazol horizon po 100zł/l a nie jakieś tarcze łan itd. Ja się trzymam zasady jednej żeby kupować z pewnego źródła, a jak się to będzie nazywało mniej mnie interesuje jednak jest coraz większa konkurencja na rynku na szczęście nie jesteśmy uzależnieni od jednego producenta

P.S ja t2 robie 125g strobi/100g epoksy 100zł

wilhelm    401

Horizon coraz trudniej dostępny. Spokojnie można dawać tebukonazol z Adamy typu Orius, Syrius, itp. Wszelkiego rodzaju Tebusche, Bukaty i tem podobne wynalazki, raczej bym odpuścił...

lukasz222    2353

Z ciekawości pytając, czemu byś odpuścił te produkty?

wilhelm    401

Jakoś nie mam przekonania do produktów niewiadomego pochodzenia, a wiekszość generyków takimi jest.

Robroy    5
Napisano (edytowany)

licząc na 16ha to wychodzi

0,375l seguris =47g sdhi/ 34g epoksykonazolu

0,625l olympus= 50g strobi/ 250g chlorotalonil

0,7 soprano 88g epoksy

Suma: 47g sdhi/ 122g epoksy/ 50g strobi / 250g chlorotalonil   150zł

Moja kombinacja

100g epoksykonazol/125g strobi/500g chloratalonil 130zł

syemtra 0,5l +0,8l soprano 150zł

62g sdhi/100g strobi/ 100g epoksykonazol 

symetra nie ma rejestracji ale substancje się zgadzają to czego się bać? (chyba tylko co wpisać w rejestr) 

Jeśli mówimy o generykach to się zgodzę że nie jest to jak oryginał ale na pewno stosunek jakość do ceny ma lepszy niż oryginał a to się liczy, kupujcie tebukonazol horizon po 100zł/l a nie jakieś tarcze łan itd. Ja się trzymam zasady jednej żeby kupować z pewnego źródła, a jak się to będzie nazywało mniej mnie interesuje jednak jest coraz większa konkurencja na rynku na szczęście nie jesteśmy uzależnieni od jednego producenta

P.S ja t2 robie 125g strobi/100g epoksy 100zł

Ja nie tak miałem rozdzielać środki jak napisałeś. Nie miałem zmnieszać i dzielić dawki środków z paka tylko wykorzystać je do oddzielnych opryskow. Od początku Seguris miał iść oddzielnie a Olympus + Soprano oddzielnie. Tak jak przedstawiłeś to oczywiście dawki są za małe ale w mojej kombinacji powinny juz spokojnie wystarczyc

jeszcze raz podliczyłem proponowane przez Ciebie środki i dawki tym razem na 15 ha: strobi 107zł*8l+epoksy 70zł*15l+chlorotalonil 33zł*15 = 2401 zł = 160 zł/ha

moja opcja:

1l Seguris - 125g SDHI (Izopirazam) i 90 g epoksykonazolu. Ktoś wyżej wspominał że można jeszcze dodać do tego Gwarant ale wydaje mi sie że nie trzeba - idzie na 6ha

1,2l Olympus - 100 g strogiluryny + 500 g chlorotalonil + 0,7l Soprano - 88g epoksykonazol - idzie na 9ha

u mnie koszt wychodzi tak: Seguris Opti Pak (6l Seguris + 10l Olympus) - 2000 zł + Soprano 500 zł =2500 zł = 167 zł/ha -tylko kilka zł różnicy.

na T3 bardziej skłaniam się na Falcon - 150zł/ha

Słusznie z tą konkurencją bo im większy wybór tym zawsze lepiej na rynku ale jak dla mnie jednak te "pewne produkty" to jednak są od tych wiekszych producentów typu Bayer, Basf czy Syngenta. Z dość prostego powodu. Cały czas prowadzą oni badania nad ich działaniem i udostępniają ich wyniki. tych danych nie mogą zmyślić. W sklepie sprzedając generyki powiedzą ci że "to ta sama substancja" ale masz jeszcze różne substancje wspomagajace w oryginalnych produktach które już nie są "takie same". Moim zdaniem to trochę tak jak porównywać wodę kranową z wodą mineralną. Obie to nadal są wody, ale czuć jednak róznice. Jak mam wybór zapłacić niewiele więcej to jednak wolę pić mineralną. :) No i wolę z moich lepszych pól nie robić poletek doświaczalnych a zbierac dobry plon. Oczywiscie każdy wybiera dla siebie najlepsze i najbardziej opłacalne rozwiązania. Ja tam wole te kilka złotych zapłacić wiecej i być pewnym że będzie dobrze.
Edytowano przez Robroy

SawekBraczyk    14

Co na zabieg t3 w pszenicy Hondia i pszenżycie Gringo wybrać ? Na t1 był mirage 0,8l  + tilt turbo 0,8l , t2 Adexar plus 1,25l/ha . 

kamilc017    32

Na T2 mam zamiar polecieć z Tocata Duo 1l/ha. Jest sens dodawać jeszcze do tego bukat(Tebukonazol) 0.5l?

Uziu92    1410

a co polecacie do Bumpera 250 dodać zeby jarą pszenicę prysnąc ?

marcin1606    6

Mam pytanie planuję zabieg na grzeba pszenżyto 1 ale porządny i zastanawiam się na duetem ultra +  Zafra  czyli epoksy + Thiofanol metylowy + azoksystrobina wiencej niem am możliwości zrobienia zabiegów mam za mały opryskiwacz czy to jest dobre rzwiązanie i czy następnym tygodniu już jechać czy zaczekać ?

rudinho11    24

Witam. Mam pytanie czy topsin + tebukonazol to dobry pomysł w rzepak na opadanie płatka?

pawelo430    2

Co na zabieg t3 w pszenicy Hondia i pszenżycie Gringo wybrać ? Na t1 był mirage 0,8l  + tilt turbo 0,8l , t2 Adexar plus 1,25l/ha . 

Prosaro 0,8 lub Osiris 1,5l 

Według mnie Prosaro lepsze . 

Witam. Mam pytanie czy topsin + tebukonazol to dobry pomysł w rzepak na opadanie płatka?

dobrym ale nieco droższym i lepszym rozwiązaniem będzie azoksystrobina + tebukonazol 

DarekGaudyn    9

a co polecacie do Bumpera 250 dodać zeby jarą pszenicę prysnąc ?

dołączam sie do pytania

Agrom13    0

Zależy w jakiej kwocie chcesz się zmieścić ale morfina plus prochloraz można dorzucić.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez andrzej1988
      Tutaj mozna pisać ceny zbóż z nowego 2016 roku...
    • Przez karmelowatrawa
      Forumowicze!
      Uprawiam pszenicę i pszenżyto. Niestety jak to bywa na wiosnę chwasty wystrzeliły w górę że aż żal patrzeć na to pole. Zakupiłam polecany oprysk - Lentipur Flo 500 SC. Chciałabym połączyć go z Chwastoxem. I tu moje pytanie. Czy taka mieszanina nie zaszkodzi zbożu a jedynie niechcianym chwastom?
    • Przez crystal169
      Witam, prowadzę gospodarstwo z produkcją pszenicy, rzepaku, bobiki. Chciałbym na nowym polu o pow. 2 ha, trochę daleko od domu wsadzić borówke oraz truskawki, czy mogę sobie sadzonki wziąść na fakture tak samo jak np środki ochrony roślin, czy nawozy w produkcji pszenicy, rzepaku, czy muszę robić lub zakładać coś innego całkiem odrębnego żeby brać faktury.
      Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    • Przez farmtrac675dt
      Witam 
       Czy ktoś z was stosował lub wie coś więcej o preparacie NHCa DELTA który pomógł w pobiciu rekordu świata 16,5t  w 2015r

• Przez crystal169
      Witam, po wizycie na polu pszenicy jarej rzucały mi się w oczy takie kłosy.
      Co to może być?
      Choroba czy przypalenie?