Skocz do zawartości

Polecane posty

patryk2411    23
Napisano (edytowany)

Więc mówicie, że 125 g strobi i 100 g epoksykonazolu będzie dobre na T2 ?

Edytowano przez patryk2411

wolny77    2

Panowie co teraz można zmieszać na T1? Trochę mączniak zaczyna wchodzić i septoriozy. Tilt turbo 08, i jakiś epoxykonazol 0,8 czy prochloraz?

U mnie leciał Tilt 0,6 i 0,8 Mirage. Fenpropidyna, propikonazol i prochloraz i dobrze się mieszało.

metrax12    13

Boogie, ew. Input. Żadne inne mikstury nie mają takiego silnego działania wyniszczającego, jak protiokonazol. Spiroksamina też świetnie radzi sobie interwencyjnie z mączniakiem.

To tego grona dołączyłbym jeszcze Ventur+Lotus/Leanderw przypadku problemu z dostaniem wyżej wymienionych, wysokiej ceny lub problemem ze spożytkowaniem Fandango z pakietu. Działanie interwencyjne/wyniszczające może trochę gorsze od Boogie, ale bez porównania do innych fungicydów z samym triazolem bez SDHI typu: Capalo, Duett Star, Tilt Turbo, Wirtuoz. Jak dla mnie to 2/3 najlepszy środek na T1, biorąc pod uwagę rozsądną cenę (pomijam np. dużo droższy Priaxor i pochodne z xemium).

Wiadomość z agroFakt.pl

szaryszarak    0

Panowie proszę o radę na temat zabiegu T2 w jęczmieniu ozimym, czy wykonujecie go na liść flagowy czy nieco później? 

Co myślicie o połączeniu 125 g azoksystrobiny +125 g tebukonazolu? 

Pozdrawiam ;)

krychu    43

Weź dostań Ventura bądź Tracka. Procam niby miał już mi wieźli a okazało się że nie ma. Kazali dzwonić po świętach. Po świętach tel jest, zamówienie złożone. Za dwa dni tel że mam dzwonić po majówce. Po majówce dostałem wiadomość iż nie ma już możliwości dostania Ventura. Agrolok ma ten środek?

czekaz    0

niech ktoś mnie przekona czy warto dodawać (obecnie w spóżnionym T1) w pszenicy ozimej  do zestawu Mondatak 0,8l + Safir 0,5l  jeszcze Lotus? powiedzmy w dawce 0,35l jeżeli  mączniaka nie widzę, czy może tak być że mączniak wogóle nie wystąpi, jeśli była chłodna wiosna, czy też może wcześniej czy póżniej on się pojawi... 

peterd12    3

Poszukuję środka Seguris ( 1 l) - może orientujecie się czy jest sklep internetowy, który go sprzedaje. Na terenie woj. podlaskiego raczej ciężko będzie go dostać

qba333    9

To co będzie dobrego na t2/t3 na jantarke i Arkadię?na t1 mondatak i tilt.

krzysztofsb    3

Tebukonazol+chlorotalonil+azoksystrobina

tebukonazol+epoksykonazol+azoksystrobina

jackowski11    2

Panowie, jak wyglada u Was sytuacja ze skracaniem?
Na poczatku pogoda nie pozwalala zeby wykonac CcC do pierwszego kolanka, obecnie raczej juz jest za pozno. Pozostają Moddus, Medax i pochodne drogie specyfiki
Z drugiej strony patrzac na wysokosc zbóz, i pore nie sa za wysokie
Czy aby pogoda nie spowoduje ze zboza bedą w tym roku krotsze? Czy jeszcze podgonią do swojej wysokości?

Czy moze jednak wykonujecie spoznione skracanie CCC? Po fazie 1 kolanka?

KlimekPL    123

Czy zastosowanie samego Falconu na T2/T3 w dawce 0,6l na pszenżyto Grenado i żyto Daniello będzie wystarczające? Presji chorób nigdy nie było dużych nawet w mokrych latach a zabieg kosztowałby mnie około 90-100zł.

Artis    14
Napisano (edytowany)

Weź dostań Ventura bądź Tracka. Procam niby miał już mi wieźli a okazało się że nie ma. Kazali dzwonić po świętach. Po świętach tel jest, zamówienie złożone. Za dwa dni tel że mam dzwonić po majówce. Po majówce dostałem wiadomość iż nie ma już możliwości dostania Ventura. Agrolok ma ten środek?

Agrii ma track . Oni proponują kombinacje 1l track+ 0,3 limero (fenpropimorf)

Zamiast falconu lepiej chyba epoksykonazol+tebukonazol

Edytowano przez Artis

Lisek66    13

Panowie został mi środek Corbel mogę do niego dołożyć Topsin M na t2 ?

qba333    9

Tebukonazol+chlorotalonil+azoksystrobina

tebukonazol+epoksykonazol+azoksystrobina

Jakieś dawki pomniejszone czy jak?

Bobbi    1
Napisano (edytowany)

Witam. Czy Bumper 250 EC można zastosować w pszenicy jarej? Pozdrawiam.

Yyyy... Wynalazłem że można, pytanie nieaktualne. Chyba że ktoś mam jakieś spostrzeżenia, to chętnie poczytam.

Edytowano przez Bobbi

pszycha1    6

Witam. Czy Bumper 250 EC można zastosować w pszenicy jarej? Pozdrawiam.

Yyyy... Wynalazłem że można, pytanie nieaktualne. Chyba że ktoś mam jakieś spostrzeżenia, to chętnie poczytam.

Tak, ale sam to troche słaba ochrona

Artis    14

Panowie został mi środek Corbel mogę do niego dołożyć Topsin M na t2 ?

topsin na t2 to lipa, jedynie na t3 na kłosa może być, corbel zostaw na przyszły rok na t1, chyba że masz mączniaka to można dodać...

jackowski a nie myslales o etefonie (cerone) wychodzi w miarę tanio i działa zadowalająco ja stosuje i nie narzekam na zbytnie wyleganie

Czy zastosowanie samego Falconu na T2/T3 w dawce 0,6l na pszenżyto Grenado i żyto Daniello będzie wystarczające? Presji chorób nigdy nie było dużych nawet w mokrych latach a zabieg kosztowałby mnie około 90-100zł.

też planuję tym środkiem tylko pojechać w gringo

KlimekPL    123

Jest to nawet zalecane. Zauważyłem, że o ile od mocznika w oprysku coraz więcej ludzi odchodzi to siarczan magnezu jest jego nieodłącznym elementem.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez andrzej1988
      Tutaj mozna pisać ceny zbóż z nowego 2016 roku...
    • Przez karmelowatrawa
      Forumowicze!
      Uprawiam pszenicę i pszenżyto. Niestety jak to bywa na wiosnę chwasty wystrzeliły w górę że aż żal patrzeć na to pole. Zakupiłam polecany oprysk - Lentipur Flo 500 SC. Chciałabym połączyć go z Chwastoxem. I tu moje pytanie. Czy taka mieszanina nie zaszkodzi zbożu a jedynie niechcianym chwastom?
    • Przez crystal169
      Witam, prowadzę gospodarstwo z produkcją pszenicy, rzepaku, bobiki. Chciałbym na nowym polu o pow. 2 ha, trochę daleko od domu wsadzić borówke oraz truskawki, czy mogę sobie sadzonki wziąść na fakture tak samo jak np środki ochrony roślin, czy nawozy w produkcji pszenicy, rzepaku, czy muszę robić lub zakładać coś innego całkiem odrębnego żeby brać faktury.
      Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    • Przez farmtrac675dt
      Witam 
       Czy ktoś z was stosował lub wie coś więcej o preparacie NHCa DELTA który pomógł w pobiciu rekordu świata 16,5t  w 2015r

• Przez crystal169
      Witam, po wizycie na polu pszenicy jarej rzucały mi się w oczy takie kłosy.
      Co to może być?
      Choroba czy przypalenie?