Skocz do zawartości

Polecane posty

12/13.05 mam robić dopiero T1 bo nadają pogodę okienko i zastanawiam się jaki odstęp i kiedy pojechać z T2 bo wychodzi początek czerwca to już będzie zaczynało się kłosić wieć safir + acanto będzie ok? czy może jak kłos zacznie wychodzić dać jakieś tebu trochę ?

ChiquitaB    48

W ilu % zadziala oprysk jezeli po dobrej godzinie przesla ulewa? Skracanie i grzybowka szla. Zrobilem 2ha. Wiekszosc minela 3godz takze powinno byc ok

Ulman    275

Na T2 w pszenicy co będzie lepsze?: Na T1 poszło Monatak 0,8 +Tilt 0,8

-  0,7 Tebu +0,7 Tazer czy

-  Soligor 1l czy

-  Tocata Duo 1l

Tocata najlepsza , Soligor najgorszy

Wiadomość z agroFakt.pl

Darovit    0

Witam Panowie, potrzebuję pomocy ...czy to jest septorioza i czy Yamato w dawce 1.5 sobie z tym poradzi?

post-49037-0-33297100-1494188443_thumb.jpg

post-49037-0-41514700-1494188455_thumb.jpg

Ulman    275

Yamato to marny środek ale bardzo mocno promowany.  Na septorioze działa marnie jak zreszta na inne patogeny. Nie wiem czy to jest septorioza bo nie wygląda na to . Nie są to przypalenia po herbicydzie?

krychu    43

Jaki fungicyd podać na pszenicę w której panuje już rdza septorioza oraz mączniak? Mam tak w Arkadii oraz Hondii. Bamberka po grochu czysta. Będzie to zabieg bardzo opóźniony T1 ze względu na pogodę.

Ja bym dołożył gwarantu zawsze to 3 substancje czynne 0,8 powinno wystarczyć   

A ile dodałbyś gwarantu do pełnej dawki tocata i w jakim celu ? Pytam bo też może kupie Tocata albo Duett Star. Do duettu też coś dorzucić ?

Soulshakin    79

Witam Panowie, potrzebuję pomocy ...czy to jest septorioza i czy Yamato w dawce 1.5 sobie z tym poradzi?

To są fizjologiczne skutki chłodów oraz przymrozków. Na niektórych odmianach jest to dosyć mocno widoczne. 

Poza skutkami chłodów jeśli na roślinach stosowane były jakieś zabiegi to te objawy mogą być potęgowane przez mocniejszy stres roślin. 

Zamiast oprysku fungicydowego lepiej kondycjonować rośliny nawożeniem dolistnym z fosforem, potasem i mikroelementami lub ewentualnie jakiś biostymulator. 

pawelo430    2

Co poleciliście na T2 w jęczmieniu zimowym na T1 poszedł Duet Star + Promax (0,8 +0,8) 

ursusek-360    46

Lecieć dzisiaj z T1 jak na dzisiaj i jutro zapowiadają przymrozki? Czy lepiej poczekać?

greg91    3

Panowie jak wygląda sprawa z T2 w jakiej fazie stosujecie lub po jakim czasie od T1. Śledzę temat tu i widzę że niektórzy jeszcze T1 nie zrobili pogoda jest jaka jest,ale jak to wygląda sprawa z T2 mile widzana odpowiedz.

globus512    17

Panowie co teraz można zmieszać na T1? Trochę mączniak zaczyna wchodzić i septoriozy. Tilt turbo 08, i jakiś epoxykonazol 0,8 czy prochloraz?

lelo18    0

Ile czasu po przymrozku można jechać ze skracaniem i grzybówką? Bo w czwartek ma być okno pogodowe do oprysku a w nocy z wtorku na środę ma być przymrozek do -1!

Mateusz1q    24

Panowie jak wygląda sprawa z T2 w jakiej fazie stosujecie lub po jakim czasie od T1. Śledzę temat tu i widzę że niektórzy jeszcze T1 nie zrobili pogoda jest jaka jest,ale jak to wygląda sprawa z T2 mile widzana odpowiedz.

T2 stosuje sie na liść flagowy i nie ma nic do tego T1, kto sie spoźnił ten ma problem(albo i nie bo choroby sie wolno rowijały, chociaż ostatnio przyspieszyły)

Darovit    0

..No dzięki bardzo za opinie, może właśnie te objawy z potęgowane były po herbicydzie Lancet tydzień temu był stosowany.

greg91    3

Pewnie po zastosowaniu zabiegu nasilił się objaw ,umnie jest podobna sytuacja też mam żółte liście po zastosowaniu t1.

panczo1922    68

Proszę o opinię odnoście T2 w pszenicy:

0,6L Duett Ultra + 0,5L Tebu+ 0,6L Gwarant (koszt ok 145zł brutto)

losktos    118

za jakieś 10-15 zł więcej bedziesz miał 100 g epoksykonazolu i 100-125g strobiluryny (Acanto/Amistar)

to ma być typowe T2 czy t2/t3?

Jeżeli typowe T2 to bardziej proponowałbym opcje ze strobiluryną

W tym zestawie od Ciebie Duet można śmiało zastapić czystym epoksykonazolem

panczo1922    68

Typowe T2...

przy kwitnieniu chciałem jechać Tebu+Topsin...

no tylko właśnie mam problem dostepnością epoksykonazolu....

Mateusz1q    24

za jakieś 10-15 zł więcej bedziesz miał 100 g epoksykonazolu i 100-125g strobiluryny (Acanto/Amistar)

to ma być typowe T2 czy t2/t3?

Jeżeli typowe T2 to bardziej proponowałbym opcje ze strobiluryną

W tym zestawie od Ciebie Duet można śmiało zastapić czystym epoksykonazolem

u mnie to samo 94g epoxy i 125g azo/pikostrobiulryna nic w tych pieniądzach się lepszego nie wymyśli  ~150 zł, na T1 u mnie Capalo, boje sie jedynie powtórki epoxy bo odstęp miedzy T1 a T2 nie będzie duży, ok 3 tygodnie, Moze chlorothalonil zamist epoxy gdyby pogoda sie uspokoiła ?

krychu    43

Losktos podpowiedział byś mi coś na bardzo opóźnione T1 w pszenicy która ma septorioze, rdze, mączniaka. Pisałem wcześniej nikt za bardzo nie podpowiedział.

wilhelm    401

Boogie, ew. Input. Żadne inne mikstury nie mają takiego silnego działania wyniszczającego, jak protiokonazol. Spiroksamina też świetnie radzi sobie interwencyjnie z mączniakiem.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się