Skocz do zawartości

Polecane posty

Tigon    3

Obecnie dziś miałem lecieć t1 ale rano rosa a od 11 leje ;/, i tak czytam i czytam i myślę czy jednak nie połączyć wirtuoz 1l + moddus  0.3(ew jeszcze siarczan) a odzywka osobno bo to mniej ważne, co o tym sadzicie? , bo w sumie zawsze osobno robiłem ale fakt pogoda lipna, wczoraj pszenice siane listopadem dopiero odchwaszczone ;/

slawek80    5
Napisano (edytowany)

Ja jadę grzybówka (3 środki) + ccc + yaravita i wszystko jest ok bez siarczanu magnezu i mocznika bo to daje posypowo

Ja jadę grzybówka (3 środki) + ccc + yaravita i wszystko jest ok bez siarczanu magnezu i mocznika bo to daje posypowo

tylko ,że azot pod postacią saletry

Edytowano przez slawek80

Wiadomość z agroFakt.pl

Tigon    3
Napisano (edytowany)

Chyba koło 2h, zależy też od tego jaka była pogoda przed deszczem xD ja pryskałem na chwasty i po 20 min był deszcz ale póki co all zdycha , ale grzybówki chyba potrzebują więcej czasu

Edytowano przez Tigon

Pierwszy71    1
Napisano (edytowany)

Raczej bliżej 6-8 godzin, zależy od środka, ale oczywiście najfajniej jakby nie padało po zabiegu :D

Generalnie nie polecam odżywek/mocznika z regulatorem bo to właśnie może powodować przypalenia.

Edytowano przez Pierwszy71

wilhelm    401

8 godzin to nawet Chwastoxy nie potrzebowały na wchłonięcie w roślinę.. Wszystko zależy od formulacji, nośników, adiuwantów. Jednym środkom wystarczy godzina w optymalnych warunkach, a inne potrzebują 3-4 godź. W niższej temp. jeszcze dłużej, tak że nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, ile czasu potrzeba do efektywnego pobrania s.a. przez roślinę...

michal1993    350

Panowie (i panie ;) )takie pytanko: zrobiłem oprysk Tilt turbo w dawce 0,9l/ha + atak450ec 0,65l/ha + 2,5kg/ha micro dr Green + 4kg/ha siarczanu magnezu  i po godzinie od zabiegu przyszedł deszcz taki średnio intensywny, będzie coś z tego zabiegu czy powtórkę szykować?

Romanzio    1
Napisano (edytowany)

Panowie pryskalem dwa tygodnie temu tilt plus mirage plus ccc.na połowie pola dolne liście pszenzyta zrobiły się żółte. Druga połowa jest ok. Jak może być tego przyczyna?

Edytowano przez Romanzio

staszek131415    2020

Panowie (i panie ;) )takie pytanko: zrobiłem oprysk Tilt turbo w dawce 0,9l/ha + atak450ec 0,65l/ha + 2,5kg/ha micro dr Green + 4kg/ha siarczanu magnezu  i po godzinie od zabiegu przyszedł deszcz taki średnio intensywny, będzie coś z tego zabiegu czy powtórkę szykować?

Coś tam może chwyciło

lelo18    0

Panowie ponawiam pytanie bo nikt mi nie odpowiedział. Jakie macie doświadczenie w stosowaniu moddusa bądż zamienników moddusa w późniejszych fazach rozwojowych ( 2-3 kolanko)?

Ogon988    2

Panowie może nie do tego tematu ale jeśli opryskałem glifosatem a gdzieś po 8-12 godzinach spadł deszcz , później na drugi dzień słońce i później burza  to środek zadziała czy trzeba powtarzać zabieg?

michal1993    350

Na spokojnie podziała, 2-3 godziny starczają, nawet krócej. Kiedyś kończyłem pryskać trawę w deszcz i też podziałał.

Ogon988    2

Pryskałem Agrosarem 360 2l/ha, myślę , że perz czy cokolwiek to jest ,  przypomina pojedynczą trawe zniknie , jest tylko troszkę zachwaszczone aczkolwiek poczekam tydzień , jak nie zniknie to opryskam jeszcze raz podwójną dawką, tylko teraz nasuwa się pytanie czy można pryskać jeszcze raz bo na etykiecie pisze , że można dopiero po  21 dniach a ja bym chciał już po około 1,5-2 tygodniach jeśli nie będe widział zmian i nie wiem czy tak można  żeby nie było później problemu z rośliną którą posieje. Co o tym sądzicie??

Ogon988    2

Dziś cały dzień leje więc skuteczność tego oprysku jest mniejsza więc kolejny zabieg gdzieś koło 15 maja bo wtedy zapowiadają pogodny tydzień

bandyta    11

Witam!

Na drugie kolanko T1 mogę zrobić mieszaninę Bumper i regulator Cerone ?

bandyta    11

Tylko boję się troche o wielki okres zbóż żeby wtedy nie przypadł jak zastosuje cerone

pala92    2

A co sądzicie o takiej mieszance na pszenzyto ozime tebu 0.5l+ corbel 0.5l? Zastanawiam sie czy nie dolozyć do tego jeszcze safir 0.5l?

robi57362    53
Napisano (edytowany)

Co polecicie dobrego i taniegi na t2 w pszenicy wczoraj popryskane na t1 yamato i modus.

Edytowano przez robi57362

losktos    118

jak taniego? Tanio i w miarę dobrze może być epoksykonazol 0,8 + gwarant 1 l

A co sądzicie o takiej mieszance na pszenzyto ozime tebu 0.5l+ corbel 0.5l? Zastanawiam sie czy nie dolozyć do tego jeszcze safir 0.5l?

troche skromne dawki. Zamiast tebu daj prochloraz 0,7-0,8 i dołóż 0,7 safiru

sygi100    1

Na T2 w pszenicy co będzie lepsze?: Na T1 poszło Monatak 0,8 +Tilt 0,8

-  0,7 Tebu +0,7 Tazer czy

-  Soligor 1l czy

-  Tocata Duo 1l

Artis    14

pytanie czy jest widoczna różnica safiru w dawce 0,8 a 1l? Mam tanio strobi i zastanawiam się czy podnieść dawkę epoksy czy lepiej gwarantu dołożyć 

piotrdd    8

Ja bym dołożył gwarantu zawsze to 3 substancje czynne 0,8 powinno wystarczyć   

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się