Skocz do zawartości

Polecane posty

greg91    3

Ccc w jęczmieniu ozimym mi w tamtym roku zostało trochę cieczy w opryskiwaczy to jęczmień ozimy mi przypaliło że krzewił się od nowa.Dobrze że tylko tyle.Wiec może to efekt tego ccc.Niech ktoś coś powie na temat tego ccc czy można.

ursusek-360    46

Panowie jechać z fungicydem i przy tej pogodzie? W nocy prawie 8 stopni a w dzień 15 tylko codzienne przelotne opady i pochmurno

Robroy    5

Moim zdaniem jechać jak nie będzie nagle padać. Koledzy, Seguris Opti - dobra opcja na pszenicę? Coś czuję że jak się w końcu ociepli to może być wielkie grzybobranie w tym roku przez te deszcze i wolę w nie szykować większy kaliber w tym roku.

Wiadomość z agroFakt.pl

actomek    0

Panowie co lepiej zastosować na t2 w pszenicy ozimej ? Częsć pszenica po pszenicy i po rzepaku. N w dwóch dawkach 135 planowana 3 na kłos 50

Adexsar plus w dawce 1,5  za 180netto ha

Boogi xpro w dawce 0,75 + Fandango 0,5 za 165netto ha

lelo18    0

Witam. Jaki musi być minimalny odstęp pomiędzy zabiegami  jeśli chodzi o skracanie i odgrzybianie?. podobno moddusa nie zaleca się stosować z fungicydami ! 

Robroy    5

A kto Ci takie bajki naopowiadał? Ja jak mogę to łączę i nigdy nie było z tym żadnych cyrków w polu.

lelo18    0

Sprzedawca u którego kupuje środki. Podobno moddus z tebu bądź innymi triazolami może powodować poparzenia

pszycha1    6

Panowie co lepiej zastosować na t2 w pszenicy ozimej ? Częsć pszenica po pszenicy i po rzepaku. N w dwóch dawkach 135 planowana 3 na kłos 50

Adexsar plus w dawce 1,5  za 180netto ha

Boogi xpro w dawce 0,75 + Fandango 0,5 za 165netto ha

oba bardzo dobre, ale chyba skusiłbym się na to drugie rozwiązanie z powodu 4 substancji aktywnych i ceny

Robroy    5

Sprzedawca u którego kupuje środki. Podobno moddus z tebu bądź innymi triazolami może powodować poparzenia

Z taką kombinacją nie wiem. U siebie mieszam go z tiltem i nigdy nie było żadnych problemów. Na pewno nie robiłbym mieszania regulator+fungi+odżywki, ale to dlatego że moim zdaniem im więcej substancji tym mniej przewidywalne działania jakichkolwiek środków.

pszycha1    6

Moim zdaniem jechać jak nie będzie nagle padać. Koledzy, Seguris Opti - dobra opcja na pszenicę? Coś czuję że jak się w końcu ociepli to może być wielkie grzybobranie w tym roku przez te deszcze i wolę w nie szykować większy kaliber w tym roku.

na jaki plon celujesz bo może być drogo z taką ochroną wysoka półka

lelo18    0

Z taką kombinacją nie wiem. U siebie mieszam go z tiltem i nigdy nie było żadnych problemów. Na pewno nie robiłbym mieszania regulator+fungi+odżywki, ale to dlatego że moim zdaniem im więcej substancji tym mniej przewidywalne działania jakichkolwiek środków.

Skłaniam się ku oddzielnym zabiegom ale taaa pogoda. Gdyby chociaż pare dni było słonecznie to by nie było problemu. Zrobił bym oddzielne zabiegi.

Jakie macie panowie opinie o moddusie stosowanym w późniejszych fazach tzn. 2 i 3 kolanko?

Robroy    5

na jaki plon celujesz bo może być drogo z taką ochroną wysoka półka

Optymistycznie 8t. Wysoka, ale potem nie planuję już robić T3 w takiej kombinacji. 

piotrb14    186

Optymistycznie 8t. Wysoka, ale potem nie planuję już robić T3 w takiej kombinacji. 

robiąc taką kombinację grzechem bedzie nie zrobić T3 skoro i tak juz ładuje się tyle kasy

Robroy    5

Mówisz? To jeszcze przemyślę pewnie sprawę. Będzie czas. :) A w takiej kombinacji co warto dać na T3?

piotrb14    186

Zależy od roku, bywały lata suche że samo tebu jako taki efekt dawało, teraz trzeba mieszać z czymś tebukonazol w zależności od efektów jakie chcemy osiągnać. Można dać Osiris wszystko zalezy od budżetu, zawsze możesz dać coś tańszego na liscia i zostanie Ci więcej na T3.

pszycha1    6

Mówisz? To jeszcze przemyślę pewnie sprawę. Będzie czas. :) A w takiej kombinacji co warto dać na T3?

tebukonazol z czymś np. epoksykonazol, prochloraz - zależy od pogody i kasy ale przy 8t/ha to można tą 100 dołożyć na T3

kazik8888    2

co polecacie na jeczmien jary i pszenice jara na T1?

może być tilt 0,8 + atak 0,8?

wilhelm    401

Panowie, długo jeszcze będziecie się zastanawiać z tym T1 ? Za chwilę będziecie mieć tak jak ci, którzy jeszcze nie odchwaszczali...! Rozbroiło mnie stwierdzenie, że Moddusa nie należy mieszać z fungicydami... zdumiewające.. Słuchajcie "sprzedawców", to do lipca będziecie czekać z zabiegiem T1 i regulatorami.

DarekGaudyn    9

kazik a w jakiej fazie chcesz kropić na juz na grzyba? tez sie własnie zastanawiam tylko niewiem kiedy zrobić oprysk zapobiegawczo znaczy sie jak będzie jaka wysota

pszycha1    6

po raz pierwszy w życiu widziałem aby na piachu ziemia klasy VI stała woda (łubin siany pod koniec marca)

południe mazowieckiego, na lepszych ziemiach woda, o odchwaszczaniu jarych można zapomnieć

gdybym czekał z ozimymi na lepsze warunki na odchwaszczanie i T1 to bym się nie doczekał,

może i działanie zabiegów będzie słabsze ale lepsze niż brak

kazik8888    2

kazik a w jakiej fazie chcesz kropić na juz na grzyba? tez sie własnie zastanawiam tylko niewiem kiedy zrobić oprysk zapobiegawczo znaczy sie jak będzie jaka wysota

T1 od pocztku strzelania w zdzblo

lelo18    0

Panowie, długo jeszcze będziecie się zastanawiać z tym T1 ? Za chwilę będziecie mieć tak jak ci, którzy jeszcze nie odchwaszczali...! Rozbroiło mnie stwierdzenie, że Moddusa nie należy mieszać z fungicydami... zdumiewające.. Słuchajcie "sprzedawców", to do lipca będziecie czekać z zabiegiem T1 i regulatorami.

Czyli mówisz żeby jechać śmiało! Mam zamiar zastosować: 0,35 moddus , 0,6 safir , 0,5 kosa, 0,3 Andros. Nic się nie stanie jak zastosuję taką mieszankę? Na razie chorób  nie widać . 

Tigon    3

Parę lat temu zastosowałem mieszaninie Modusa+t1+odzywki i były przypalenia , dlatego wole objechać 2x razy

lelo18    0

Parę lat temu zastosowałem mieszaninie Modusa+t1+odzywki i były przypalenia , dlatego wole objechać 2x razy

Jak by wiosna była normalna to można oddzielnie robić zabiegi. Wiosnę mamy taką jaką mamy więc chyba zaryzykuje wszystko w jednym zabiegu jak się pogoda poprawi

Robroy    5

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/71108-moddus-jak-podwy%C5%BCszy%C4%87-plon-poprzez-stosowanie-regulatora-wzrostu-zb%C3%B3%C5%BC-podsumowanie-webinarium/

Tutaj są odpowiedzi na mieszanie Moddusa:

Stosowanie Moddus z wieloskładnikowymi nawozami dolistnymi czy siarczanem magnezu jest powszechną praktyką rolniczą. Zabiegi łączenia Moddus z roztworem mocznika podawanym dolistnie pozostawiam tylko najlepszym specjalistom, gdyż stosowanie tego nawozu powinno być szczególnie finezyjne. Ogólnie nie miesza się Moddus z RSM ze względu na fakt, że w momencie strzelania w źdźbło nawóz ten powinien być podany w formie rozlewowej, a nie oprysku.

Łączne stosowanie Moddus z fungicydami najlepiej zostało przebadane z preparattem Tilt Turbo i Unix. Mieszanina świetnie się uzupełnia gdyż Moddus zastosowany razem z Unixem dodatkowo podnosi jakość zabezpieczenia przed negatywnymi skutkami występowania chorób podstawy źdźbła.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się