Skocz do zawartości

Polecane posty

pawelol111    709

Mnie dziwi takie rozumowanie że jak spadnie temperatura kilka godzin po zabiegu to nie zadziała... Przecież roślina wciągnie substancje i w kolejnych dniach będzie je rozkładała. Czemu ma nie działać? Chyba że pociągnie kilka dni zimna to rozumiem albo że oprysk zmyje ale że nie zadziała bo temperatura spadła na kilka godzin? 

slawek80    5

Nie tyle nie zadziała co pszenica może zżółknąć przy takiej zupie i niskich temperaturach

Romanzio    1

Ja pryskałem tydzień temu tilt plus mirage plus ccc i poprzypalane końcówki liści. także uważajcie na te wieloskladnikowe zupki

Wiadomość z agroFakt.pl

pawelol111    709

Co innego temperatury w dzień 5 stopni a w nocy 1 a co innego dzień 10-13 a noc 3-4.

dancio    4

Czy na pszezyto jare T1 mogę zastosowac bumper 250?

mj23    3

Co powiecie na taki miks na Jantarkę , T1

Mondatak 1 l 

Corbel 0,4 l

Heltrin 250 (generyk moddusa ) 0,3 l

Stabilan 1 l

Siarczan magnezu 5 kg

Mocznik 5-7 kg , tak tyko na zwiększenie przyczepności 

SawekBraczyk    14
Napisano (edytowany)

Czy połączenie Tazer 0,4l/ha + Safir 1l/ha sprawdzi się w zabiegu t2 na pszenżyto i pszenice ? Czy azoksystrobina ma sens stosować  na pszenżyto ? 

Edytowano przez SawekBraczyk

przemo89    6

Co będzie lepsze na T2

Tacata Duo 1l + Gwarant 0,5l

Safir 0,8l + Acanto 0,3l + Gwarant 0,5l

losktos    118

Jeśli Acanto to za mała dawka, 0,4-0,5, gwarantu też można by podciagnąć na te 0,6-0,7

Przemo188    6

Ja na T2 planuje 1l safir + 0,5 acanto
Warto dodać do tego jeszcze gwarant? Podniesienie to skuteczność na septorioze?

slawek2209    78

Gwarant nie jest drogi więc warto go dodać i skuteczność zabiegu się podniesie

przemo89    6

Jeśli Acanto to za mała dawka, 0,4-0,5, gwarantu też można by podciagnąć na te 0,6-0,7

To w takim wypadku tocata z gwarantem czy safir z acanto?

spajki01    1

Czy zabieg na T1 Tilt turbo + Mirage/ Mondatak bądz Lotus 750 EC + Mirage/ Mondatak to to samo bo mają te same substancje oprócz propikonazolu . Która kombinacja była by lepsza na pszenżyto ozime Palermo / Rotondo oraz pszenicę ozimą Sailor / Desamo czy dorzucić do tego epoksykonazol bo tak czytałem że też byłoby to dobre rozwiązanie? W zeszłym roku oprysk był 1 kombinacją ale w tym pasuje coś wypróbować bo boje się tych deszczy jak długo wytrzyma fungicyd a opryskać trzeba bo jest znaczna różnica bo zabiegach fungicyd owych.

pszycha1    6

Co powiecie na taki miks na Jantarkę , T1

Mondatak 1 l 

Corbel 0,4 l

Heltrin 250 (generyk moddusa ) 0,3 l

Stabilan 1 l

Siarczan magnezu 5 kg

Mocznik 5-7 kg , tak tyko na zwiększenie przyczepności 

robiłem podobna ochronę, 

w zależności od przedplonu: mondatak 0,7-1l, lotus 0,3-04l propizole 0,5l, ale można zrezygnować z propikonazolu

piotrdd    8
Napisano (edytowany)

Pierwsza kombinacja lepsza jeśli będzie robione T3

Tak się zastanawiam co lepsze na T2 przy deszczowej pogodzie co  do  epoksykonazol 125 g/ha dodać Gwarant lub Tazer  a może mieszać to wszystko razem tylko czy ma to sens ekonomiczny  ?  

Edytowano przez piotrdd

tomekZ058    75

a ja robię T2 Safir 0,8l+Acanto 0,5l ale może jeszcze dorzucę Gwarantu 0,5l/ha

nunu85    82

zamiast mieszac acanto z gwarantem mozeszkupić juz wabryczną mieszanine. Nazywa sie to w zależnosci od dystrybutora credo/cratos/martens

ja tez zwykle na t2 stosowałem 0,7 soprano/safir/rubric plus 0,7tego martensa i ochrona była bardzo dobra.

roberto2005    1

Witam, czy taka zupka nie zaszkodzi pszenicy : Tilt turbo 0,8+ Mondatak 0,8 + Modan 0,4 + Dr.green zboża 1,5kg +Siarczan magnezu 5 kg + Mocznik 10 kg- dawki na ha. Mogę tym opryskać na raz czy rozdzielić skracanie z T1. Regulacja spóźniona bo kolanko 1,5- 2 cm nad węzłem krzewienia. Od 3-4 tygodni nie ma możliwości wyjechania opryskiwaczem.

Patryk122    8

Witam, możecie polecieć jakiś fungicyd na jeden zabieg w życie, najlepiej gotowy produkt bez mieszanin, i kiedy polecacie zastosować? Czekać na stadium liść flagowy ewentualnie początek kloszenia? W tamtym roku robiłem jeden zabiezabieg propico i corbel.

nunu85    82

Witam, czy taka zupka nie zaszkodzi pszenicy : Tilt turbo 0,8+ Mondatak 0,8 + Modan 0,4 + Dr.green zboża 1,5kg +Siarczan magnezu 5 kg + Mocznik 10 kg- dawki na ha. 

Nie wiem, czy to tylko zmiana koloru, czy jakies poważniejsze zmiany chemiczne zaszły i środki zadiałąją mocniej/słabiej, ale ja po zrobiemiu mieszanki

mocznik + siarczan mg + mikto + grzybowe (talius, input, prochloraz) + moddus otrzymałem roztwór żółty jak zółtro jaja.

kolor najbardziej zażółcał moddus i prochloraz (niemniej nic sie nie ważyło i nie zapychało dysz)

ostatni opryskiwacz zrobiłem z takim samym składem chemicznym, ale bez mocznika i siarczanu (mikro dodałem) i juz roztwór był bialutki jak mleko.

Ewidentnie jakas reakcja taqm zaszła, a jakiebeda skutki, to porównam nas polu

luki08    3

ja ostatni robilem siarczan, dr green,mikrowit mangan,molibden,plonwit zboza,medax max ,atak, gwarant ,duet star ,efekty ocenie za pare dni ,.jak na razie nie ma poparzen i przebarwien

Massey01    0

Mam pytanie.

Tydzień temu pryskałem jęczmień ozimy - 1 ha.:  - mocznik 20 kg, siarczan magnezu - 5 kg, modus - 0,5 L, CCC - 0,8 L, Yamato - 1,5 L, Sokół - 0,6 L.

Po trzech dniach końcówki liści zrobiły się żółte a teraz białe.

Czy zbyt dużo składników było w oprysku, oraz których. 

Czy można to naprawić.

pszycha1    6

Mam pytanie.

Tydzień temu pryskałem jęczmień ozimy - 1 ha.:  - mocznik 20 kg, siarczan magnezu - 5 kg, modus - 0,5 L, CCC - 0,8 L, Yamato - 1,5 L, Sokół - 0,6 L.

Po trzech dniach końcówki liści zrobiły się żółte a teraz białe.

Czy zbyt dużo składników było w oprysku, oraz których. 

Czy można to naprawić.

naprawić nie naprawisz

poczekaj i sprawdź jaki będzie nowy liść

zastrzeżenie to za dużo modusa w sokole masz tebukonazol który również ma właściwości skracające i należy to brać pod uwagę stosując ochronę ze skracaniem,

zastosowałeś maksymalną dawkę sokoła i dołożyłeś jeszcze inny środek grzybobójczy może trochę za dużo jak na jeden raz 

slawek2209    78

Tebukonazol w połączeniu z moddusem kumuluje się w końcówkach liści a mocznik potęguje to działanie.Stąd te przypalenia

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się