Skocz do zawartości

Polecane posty

Romanzio    1

Panowie moge połączyć siaraczan magnezu plus CCC plus Tilt Turbo plus Mirage ?

Egzo    1
Napisano (edytowany)

Witam. Mam problem bo po ostatnich deszczach w pszenicy pojawił sie strasznny mączniak (odmiany Arkadia i Toras). Pszenice siałem 15 października i wiosną ja skutecznie dokrzewiłem i dokarmilem mikro i moglbym już powoli dawac T1, ale na Ceando jest za zimno bo epoksy dziala od 12C a takie temperatury dopiero od 1maja.
I co teraz robic dawac ceando w piatek bo nadaja kolo 9 stopni czy dac jakąś morfoline np Lotus jako T0 bo np Toras dopiero skonczyl krzewienie i nie jest zbyt duża żeby spieszyc sie z T1. A jeśli Lotus to w jakiej dawce ?? Czytałem że on dobrze działa interwencyjnie i dziala w niskich temp.

Edytowano przez Egzo

Wiadomość z agroFakt.pl

Lukas210    8
Napisano (edytowany)

Co powiecie na taki zestaw w zycie i pszenżycie na T1: safir 0,7/ha + corbel 0,3/ha + mondatak 0,8/ha?

czy lepiej duett star+ mondatak jezeli tak to jakie ilości wtedy zastosować? Lub moze macie inne lepsze propozycje tylko żeby cena oscylowała w okolicach 100zł/ ha

Edytowano przez Lukas210

szymek    0

panowie została mi artea z temtego roku i czy na t2 mogę ją samą zastosować czy coś jeszcze dorzucić? jeśli tak to co i ile?

Yngel    2

Przez moją pomyłkę zamówiłem Tilt turbo zamiast Wirtuoza którego nie mieli, do tego zamówiłem sobie Bumpera + Gwarant ehh ten pośpiech bo teraz patrzę bo i tilt turbo i bumper zawierają propikonazol będzie coś z tego jak teraz zrobię pierwszy zabieg Tiltem a drugi Bumperem + Gwarant (wiem powinny być inne substancje czynne) już nie będę generował kosztów z odsyłaniem a mam do ochrony tylko 5ha. Zadziała to jakoś, co myślicie?? Jeszcze może na T3 przelecę tebukonazolem

petrus87    6

Witam. Mam problem bo po ostatnich deszczach w pszenicy pojawił sie strasznny mączniak (odmiany Arkadia i Toras). Pszenice siałem 15 października i wiosną ja skutecznie dokrzewiłem i dokarmilem mikro i moglbym już powoli dawac T1, ale na Ceando jest za zimno bo epoksy dziala od 12C a takie temperatury dopiero od 1maja.

I co teraz robic dawac ceando w piatek bo nadaja kolo 9 stopni czy dac jakąś morfoline np Lotus jako T0 bo np Toras dopiero skonczyl krzewienie i nie jest zbyt duża żeby spieszyc sie z T1. A jeśli Lotus to w jakiej dawce ?? Czytałem że on dobrze działa interwencyjnie i dziala w niskich temp.

tak, morfoliny dobrze znoszą niskie temperatury i sam zastanawiam się czy nie jechać z tiltem w pszenicy bo też widziałem mączniaka, ale to jak tylko mniejszy wiatr będzie bo na razie to halnym zawiewa

Mateusz1q    24

Dodajecie siedmiowodny siarczan magnezu na T1? Mikroelementy pójdą i moddus/medax

KlimekPL    123

Ja dodaję około 10kg/ha.

U mnie już kolanko równiutko 1cm nad węzłem, ale pogody to chyba jeszcze dłuuuugo nie będzie odpowiedniej, więc skracanie sobie daruję, będzie jedynie opóźnione T1 + mikro.

Cz4rn7    5

T1 chce połączyć ze skracaniem, dokładnie mondatak, propizole, andros + modus + cc. Ew dodać jakiś siarczan magnezu i odżywki. Mogę spokojnie połączyć te zabiegi? oczywiście mieszajac w odpowiedniej kolejności. Pogoda w świętokrzyskim nie rozpieszcza... jak nie wiatr to deszcz to.... śnieg. 

Romanzio    1

Co najpierw dac do opryskiwacza CCC ( formulacja SL)czy fungicyd(formulacja EC)? Jest jakaś różnica ?

Jarek22B    0

Panowie co było by lepsze (i dlaczego) na T1 Tilt+Prochloraz po 0,8l czy Tocata Duo 1l???

Na chwile obecna mączniaka nie widać.

ORZMO    5

Co najpierw dac do opryskiwacza CCC ( formulacja SL)czy fungicyd(formulacja EC)? Jest jakaś różnica ?

Najpierw EC(emulsja), potem SL(roztwór). Dodaje się w kolejności: zawiesiny, emulsje ,roztwory.

Agaiko    0

panowie czy moge pryskac przy takich temperaturach pszenice wirtuozem bo straszny maczniak ..czy poczekac az zrobi sie cielej

lukasz222    2353

Sam Wirtuoz mączniaka raczej ciężko będzie miał zwalczyć, trzeba dodać coś z morfolin, np Lotus

masa24    55

niby czemu? proquinazid z wirtuoza zwalcza maczniaka skuteczniej niz morfoliny. do tego tebu oraz prochloraz.  srodki z 3 grup ktore w wiekszym i mniejszym stopniu maczniaka zwalczaja

lukasz222    2353

niby czemu? proquinazid z wirtuoza zwalcza maczniaka skuteczniej niz morfoliny. do tego tebu oraz prochloraz.  srodki z 3 grup ktore w wiekszym i mniejszym stopniu maczniaka zwalczaja

Mówię ze swojego doświadczenia. Tam gdzie miałem zainfekowane pszenice dopiero dodatek Lotusa pomagał, na jednym kawałku sam Wirtuoz nie zawalczył zbyt dobrze. W pszenżycie dałem już tylko resztówki Lotusa i mączniak miał się dobrze mimo zastosowania zalecanej dawki Wirtuoza. Może poradziłby sobie lepiej w maks. dawce, tylko nie wiem na ile byłoby to porównywalne ekonomicznie z mieszaniem z morfolinami.

romet737    3

na t1 bedzie tilt turbo + mondatak  , ale czy na t2 menara  bedzie dobra 

Jarecki21    17

Co powiecie na taki zestaw w zycie i pszenżycie na T1: safir 0,7/ha + corbel 0,3/ha + mondatak 0,8/ha?

czy lepiej duett star+ mondatak jezeli tak to jakie ilości wtedy zastosować? Lub moze macie inne lepsze propozycje tylko żeby cena oscylowała w okolicach 100zł/ ha

Przyłączam się do pytania kolegi. A jakby tak w pszenzycie zamiast Corbela dać Lotus 0,4l/ha?

romet737    3

w jakiej dawce dajesz tilta i mondatak? i w jakich cenach u was chodzą?

tilt 1l , mondatak 0.8 l .     tilt 5l =580 zł    mondatak= 53zł   menara =185 zł

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez andrzej1988
      Tutaj mozna pisać ceny zbóż z nowego 2016 roku...
    • Przez karmelowatrawa
      Forumowicze!
      Uprawiam pszenicę i pszenżyto. Niestety jak to bywa na wiosnę chwasty wystrzeliły w górę że aż żal patrzeć na to pole. Zakupiłam polecany oprysk - Lentipur Flo 500 SC. Chciałabym połączyć go z Chwastoxem. I tu moje pytanie. Czy taka mieszanina nie zaszkodzi zbożu a jedynie niechcianym chwastom?
    • Przez crystal169
      Witam, prowadzę gospodarstwo z produkcją pszenicy, rzepaku, bobiki. Chciałbym na nowym polu o pow. 2 ha, trochę daleko od domu wsadzić borówke oraz truskawki, czy mogę sobie sadzonki wziąść na fakture tak samo jak np środki ochrony roślin, czy nawozy w produkcji pszenicy, rzepaku, czy muszę robić lub zakładać coś innego całkiem odrębnego żeby brać faktury.
      Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    • Przez farmtrac675dt
      Witam 
       Czy ktoś z was stosował lub wie coś więcej o preparacie NHCa DELTA który pomógł w pobiciu rekordu świata 16,5t  w 2015r

• Przez crystal169
      Witam, po wizycie na polu pszenicy jarej rzucały mi się w oczy takie kłosy.
      Co to może być?
      Choroba czy przypalenie?