Skocz do zawartości

Polecane posty

wilhelm    401

Prawdą jest że pszenica może krzewić się nawet do czerwca.. z tą tylko jedną, malutką różnicą, że tworzy wtedy źdźbła płone, a nie produktywne... "fahufcy"

romet737    3

witam. co lepsze będzie na mączniaka  [ pszenica arkadia ]   capalo   czy duet star + mirage 

ravoj    45

Jakie inże.. co?

Chyba eżektorowe :ph34r:

(eżektor -  urządzenie wywołujące spadek  ciśnienia w przewodzie z cieczą, w celu umieszczenia w tym  przewodzie dodatkowej porcji gazów), ale ja nie od mądrzenia.

No mniejsza o pojęcia, w każdym razie eżektorowe lub jak kto woli antyznoszeniowe to gruboklopiste a nawet extremalnie grubokropliste, więc nie drobnokropliste!!!! Stosujecie te końcówki i jest ok? nie mówię tu o specjalistycznych dwustrumieniowych drobnokroplistych, bo tylko jedna firma je dostarcza i są drogie, ale mam na myśli eżektory polimerowe, ewentualnie ceramiczne (wszystkie nawet żółte i te dwustrumieniowe do krople grube i ekstremalnie grube) Pryskacie nimi fungicydy  i jest ok?

Bo z dostępnych drobnokroplistych końcówek to zwykłe płaskostrumieniowe  albo wirowe spełniają normę drobnej kropli, nawet niebieska płaskostrumieniówka ma kroplę 3-krotnie mniejszą od żółtej eżektorowej, która od niebieskiej różni się wydatkiem cieczy a zatem możliwością pracy na większym ciśnieniu.

Jeżeli pryskacie fungi na żółtych eżektorach i jest to zabieg wystarczająco skuteczny, to nie było tematu. Ale potrzebuję rzetelnej odpowiedzi.

witam. co lepsze będzie na mączniaka  [ pszenica arkadia ]   capalo   czy duet star + mirage 

Prochloraz nie na mączniaka.

O niebo lepszy sam Capalo, trzy różne grupy w tym metrafenon, cacy. 

Wiadomość z agroFakt.pl

Myślę, że na T2 lepsze będzie Safir 0,9l + Gwarant 0,8l. Cena - 105zł/ha. Epoksy wyjdzie tyle samo s.a/ha, a chlorotalonil zrobi lepszą robotę niż tiofanat.

Jeśli przedplon zbożowy to dobrze by było, żebyś dorzucił choć z 0,2l prochlorazu do T1.

Chodzi Ci o zwiększenie dawki mirage ? 225g prochlorazu trochę mało pewnie ?

trochę wygląda na żerowanie jakiegoś owada z ewentualnym brakiem magnezu i być może jakiegoś mikroskładnika

ja mam coś podobnego na pszenicy jarej, ale z mniejszym nasileniem małe dziurki na wylot plus wybielałe liście jak po żerowaniu skrzypionki

zależy na jaki plon celujesz 

ale 

T2 - moim zdaniem nie warto lepiej dać więcej samego Safira, jesli chcesz aby było tanio

W zeszłym roku dostało tylko bumper w pełnej dawce widac było porażenia i uleciało 5.5-6t/ha w tym roku łącznie dostanie 140N z wiosny i do tego jakieś dolistne i chciał bym je jakoś lepiej ochronić i mimo że mam pewne ogranieczenie chciał bym zastosować T1 i T2/T3 łącznie. 

pszycha1    6

jakie dawki planujesz, oba mają morfolinę więc wszystko zależy od tego ile planujesz dać

Arkadia przy dobrym nawożeniu wrażliwa na mączniaka

Capallo - ma dwie substancję skuteczne na mączniaka

wszystko zależy od tego ile chcesz wydac Capallo wyjdzie drożej

Artis    14

Prochloraz nie na mączniaka.

O niebo lepszy sam Capalo, trzy różne grupy w tym metrafenon, cacy. 

duett star+ prochloraz też trzy różne grupy 

duet star ma 2/3 substancji z capalo

obie kombinacje różnia się tylko dawkami i metrafenon vs prochloraz 

wiadomka metrafenon lepszy na mączniaka 

milanreal1    290

Na T2 zakupiłem już Artea 330 i Tebukonazol, wystarczy?, czy coś jeszcze dorzucić? To również trzy mocne substancje, tylko tyle że wszystko Triazole, chciałem coś dorzucić z innej grupy, ale nic ciekawego sam nie wymyśliłem. 

W sumie koledzy już wszystko powiedzieli. Nie porównuj triazola który jest interwencyjny do strobiluryn które są zapobiegawcze.

ravoj    45

no dlatego zamówiłem już Acanto, dzięki.

A jak z tymi końcówkami eżektorowymi? pryskacie nimi fungicydy, nadają się?

romet737    3

jakie dawki planujesz, oba mają morfolinę więc wszystko zależy od tego ile planujesz dać

Arkadia przy dobrym nawożeniu wrażliwa na mączniaka

Capallo - ma dwie substancję skuteczne na mączniaka

wszystko zależy od tego ile chcesz wydac Capallo wyjdzie drożej

w arkadi co rok mam problem z mączniakiem . myślałem dać 0.8 l duetu i 0.8 mirage .   a może macie jakieś inne propozycje najlepiej tak do 150 zł na ha.

tomekZ058    75

na mączniaka i to jeszcze w Arkadii lepszym rozwiązaniem będzie mieszanka Tilt Turbo 0,8+Mirage 0,8l/ha

KlimekPL    123
Napisano (edytowany)

Jeżeli na T1 dam Duett Star + prochloraz to na T2 mogę dać Safir + Gwarant? Będzie 2x epoksykonazol z Duettu i Safira i zastanawiam się, czy tak po prostu można i czy jest sens.

Edytowano przez KlimekPL

wilhelm    401

W gotowcach BASF-u epoksykonazol występuje 3 razy i niby wszystko jest ok.

lukihah    5

Panowie na Pszenżyto ozime gringo:

T1 Duett star 1l+mirage 0.5l

T2 Duet ultra 0.6l

Czy da radę dobrać lepszą ochronę w tej kasie?

Myślę, że na T2 lepsze będzie Safir 0,9l + Gwarant 0,8l. Cena - 105zł/ha. Epoksy wyjdzie tyle samo s.a/ha, a chlorotalonil zrobi lepszą robotę niż tiofanat.

Jeśli przedplon zbożowy to dobrze by było, żebyś dorzucił choć z 0,2l prochlorazu do T1.

Chodzi Ci o zwiększenie dawki mirage ? 225g prochlorazu trochę mało pewnie ?

W zeszłym roku dostało tylko bumper w pełnej dawce widac było porażenia i uleciało 5.5-6t/ha w tym roku łącznie dostanie 140N z wiosny i do tego jakieś dolistne i chciał bym je jakoś lepiej ochronić i mimo że mam pewne ogranieczenie chciał bym zastosować T1 i T2/T3 łącznie.

No trochę mało tego prochloazu. Te 0,7 litra wypadałoby dać.

Z łącznym T2/T3 jest ten problem, że albo opóźniasz ochronę liści, albo zbyt wcześnie chronisz kłos. Tym bardziej przy mocno ograniczonym budżecie.

ravoj    45

Zgodnie z zaleceniem Ac Milana i Reala Madryt  na T2 pójdzie Artea plus Acanto

Więc na T3 zostaje mi Tebukonazol... pytanie się nasuwa co do niego dorzucić? czy wystarczy sam tebu na ochronę kłosa? a jak dorzucić to co i w jakiej dawce? 

ravoj    45

Dzięki, już zamawiam. Faktycznie tiofant dobry na kłos, już mi ktoś o tym wspominał. 

Przemo188    6

Co się dzieje z tym pszenżytem
Robi się żółte jakby zamieralo nie mam pojęcia od czego bo na wiosnę tylko azot poszedł w dawce 250kg saleteosan 30 a herbi i fungi nie wjechałem jeszcze jest tak na 3 kawałka , na słabszej ziemi ale na jednym to jest dobry kawałek a też takie coś występuje

post-169317-0-63026300-1492266596_thumb.jpg

post-169317-0-91280900-1492266675_thumb.jpg

post-169317-0-48882200-1492266742_thumb.jpg

post-169317-0-51788200-1492266848_thumb.jpg

post-169317-0-22259700-1492266997_thumb.jpg

No trochę mało tego prochloazu. Te 0,7 litra wypadałoby dać.

Z łącznym T2/T3 jest ten problem, że albo opóźniasz ochronę liści, albo zbyt wcześnie chronisz kłos. Tym bardziej przy mocno ograniczonym budżecie.

A biorąc pod uwagę 2 zabiegi z którego najmniej szkodliwie było by zrezygnować? Pszenżyto jest prowadzone na 6t/ha dostanie 140N.

Ewentualnie jaką T2/T3 proponował byś ?

Mateusz1q    24

Co się dzieje z tym pszenżytem

Robi się żółte jakby zamieralo nie mam pojęcia od czego bo na wiosnę tylko azot poszedł w dawce 250kg saleteosan 30 a herbi i fungi nie wjechałem jeszcze jest tak na 3 kawałka , na słabszej ziemi ale na jednym to jest dobry kawałek a też takie coś występuje

jakie ph, jaka zasobność? Tutaj nie ma wróżek

lukihah    5

A biorąc pod uwagę 2 zabiegi z którego najmniej szkodliwie było by zrezygnować? Pszenżyto jest prowadzone na 6t/ha dostanie 140N.

Ewentualnie jaką T2/T3 proponował byś ?

Na pewno lepiej będzie zabezpieczyć liście i zrezygnować z T3, niż robić T1, przerwać ochronę, a potem jechać z T3. Przy dobrej(!) pogodzie dwa zabiegi w pszenżycie w zupełności wystarczą.

Co do ochrony T2/T3 to musiałbyś opóźnić trochę zabieg (w porównaniu do normalnego T2) i najlepiej dodać chociaż z 0,6l tebukonazolu. Podniesie to jednak koszt Twojej ochrony o jakieś 30 zł/ha. Jeszcze weź sobie zobacz tutaj na opracowanie @losktosa. Fajnie opisany jest zabieg T2/T3 z dawkami. We wcześniejszym wpisie są opisane T1 i T2.

Ale z drugiej strony jak masz dokładać te ok. 30 zł/ha do T2/T3, to wolałbym zrobić normalne T1 i T2 w odpowiednich terminach, mieszcząc się w Twoim początkowym budżecie. A potem w razie potrzeby zrobić te T3 samym tebu.

krzysiek277    169

Panowie w poniedziałek opryskłem herbicydem a wczoraj fungicydem a dziś pryskałem moddusem czy to nie zaszkodzi? Czy nie spali zyta? W poniedziałek jeszcze siałem przed opryskiem 2 dawke N w formie saletry. Bo byłem zmuszony pryskać bo co chwile pada a dziś i wczoraj była pogoda teraz już pada

pawlu    0

Po zabiegu fugi + odżywki spadł deszcz.Zaczołem o13 skończyłem 16 deszcz zaczął padać o18, będzie coś z tego

Przemo188    6

pH koło niecałych 6 było poszło wapno sól potasowa polifoska i suoerfosfat zgodnie z zaleceniami z analizy

Teraz planuje dać 100kg mocznika na ha będzie wystarczająco? I do t1 i T2 planuje dać siarczan i mikro z makro

Artis    14
Napisano (edytowany)

Z fungi coś będzie, gorzej z odżywkami niektóre to sporo czasu potrzebują 

Edytowano przez Artis

aro1975    114

pH koło niecałych 6 było poszło wapno sól potasowa polifoska i suoerfosfat zgodnie z zaleceniami z analizy

Teraz planuje dać 100kg mocznika na ha będzie wystarczająco? I do t1 i T2 planuje dać siarczan i mikro z makro

kiedy to wapno dałeś i jakie?

proponuję wapnovit w maksymalnej dawce - dwie dawki w odstępie 2-wóch tygodni

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez andrzej1988
      Tutaj mozna pisać ceny zbóż z nowego 2016 roku...
    • Przez karmelowatrawa
      Forumowicze!
      Uprawiam pszenicę i pszenżyto. Niestety jak to bywa na wiosnę chwasty wystrzeliły w górę że aż żal patrzeć na to pole. Zakupiłam polecany oprysk - Lentipur Flo 500 SC. Chciałabym połączyć go z Chwastoxem. I tu moje pytanie. Czy taka mieszanina nie zaszkodzi zbożu a jedynie niechcianym chwastom?
    • Przez crystal169
      Witam, prowadzę gospodarstwo z produkcją pszenicy, rzepaku, bobiki. Chciałbym na nowym polu o pow. 2 ha, trochę daleko od domu wsadzić borówke oraz truskawki, czy mogę sobie sadzonki wziąść na fakture tak samo jak np środki ochrony roślin, czy nawozy w produkcji pszenicy, rzepaku, czy muszę robić lub zakładać coś innego całkiem odrębnego żeby brać faktury.
      Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    • Przez farmtrac675dt
      Witam 
       Czy ktoś z was stosował lub wie coś więcej o preparacie NHCa DELTA który pomógł w pobiciu rekordu świata 16,5t  w 2015r

• Przez crystal169
      Witam, po wizycie na polu pszenicy jarej rzucały mi się w oczy takie kłosy.
      Co to może być?
      Choroba czy przypalenie?