Skocz do zawartości

Polecane posty

ravoj    45

Wczoraj w moich stronach jeden z ogarniętych producentów pryskał 50 ha  pszenicy CCC z Tytanitem, więc możesz spróbować no i oczywiście trzeba pogody, bez ciepła i słońca  będzie słabo. 

cholera, trudno coś zmiksować samemu w dobrej cenie, z dobrych substancji,  zwłaszcza, że w tym moim cholernym  zadupiu połowy środków nie ma, bo nikt nie kupuje, albo drogie...itp.

Czy w ochronie pszenicy Natula, na stanowisku gdzie zbóż nie było 3 lata i wokół też nie ma żadnych zbóż  wystarczy  450g Prochlorazu  i  do tego Tilt Turbo 0.7 litra/ha ? ?? Czy jednak trzeba koniecznie dać 1 litr Tilta? 

A może 0,5 L Tilt Turbo  plus 0,5 Bumper / ha  (wyjdą trzy substancje aktywne w tym pełna dawka protikonazolu i morfoliny) też w granicach 110zł/ha 

W tilcie propikonazol i w bumperze też czyli coś mieszasz:D daj litr mondataku i 0.7 tiltu i bedzie git.

Wiadomość z agroFakt.pl

Tandam    1

Do slawek2209, dzięki kolego za odpowiedź!

Czyli zakupię Fandango.

Mam jeszcze jedno pytanie, ponieważ jakieś 6, może 7 lat temu w pszenicy ozimej na T2 stosowałem mieszaninę Artea 0,4l + Amistar 0,6l ( była to mieszanina zalecana przez producenta tych środków ). Teraz porównując taką mieszankę z np: Fandango, to co byłoby korzystniejsze?

wilhelm    401

W litrze Fandango jest tylko 1006 g strobi, natomiast w 0,6 Amistaru mamy 150 g. strobi, więc 50% więcej! Jeśli natomiast porównać protiokonazol zawarty w Fandango z propikonazolem i cyprokonazolem w Artei, to zdecydowanie silniejszy jest protiokonazol w Fandango, tylko że znowu mamy kuriozalną sytuację z jego zawartością (100 g. w litrze) Fandango jak najbardziej, ale nie za taką cenę na ha.

Artis    14

Czyli zakupię Fandango.

Mam jeszcze jedno pytanie, ponieważ jakieś 6, może 7 lat temu w pszenicy ozimej na T2 stosowałem mieszaninę Artea 0,4l + Amistar 0,6l ( była to mieszanina zalecana przez producenta tych środków ). Teraz porównując taką mieszankę z np: Fandango, to co byłoby korzystniejsze?

Fandango dużo lepsze ale pewnie i sporo droższe 

pawelo430    2
Napisano (edytowany)

T1: Palazzo 1,4 l/ha

T2: Megysto  (0,8 l/ha) + Dithane NeoTec 75 WG  (1,6 kg/ha).

FizjoPak 8300 zł / 25 ha powiedźcie czy wart swojej ceny ?

Czy nie Lepiej 
T1 Duet Star + Promax 1l+1l
T2 Dobromir (Amistar)+Rekord (0,5+0,8) 

T3 Tebu 1l 

Edytowano przez pawelo430

ravoj    45

A ten Tytanit, to co niby ma zwojować ?

Nie wiem, nie pytałem, twierdzi, że to dobry stymulator wzrostu i sprawdza się razem z CCC na dokrzewianie. Nic więcej nie mówił, gdzie będę takiego zacnego rolnika pytał o szczegóły, nie odważyłem się. 

Na T1 wybrałem jednak Prochloraz, Propikonazol i Fenpropidyne. Temat T1 już mam zamknięty.  

ravoj    45

też go o to zapytałem, to powiedział, że była późno siana, nie ma rozkrzewień zbyt wiele  i na pewno mu pomoże, bo nieraz tak robił.

Mówię, nie spieram się ze starszymi i bardziej doświadczonymi fachowcami. Skoro tak twierdzi, to może mu pomoże, jeszcze kilka dni mu zostało. 

wilhelm    401

To że późno siana i słabo rozkrzewiona, nie znaczy że do maja będzie się krzewić.. Jedynie można by plantacje okrywać ciemną folią za dnia, tak żeby roślinki zrobić w .uja, że niby jeszcze dzień krótki :D

ravoj    45

Wiem o tym, że po 15 będzie uj z krzewienia, ale nie będę się spierał skoro gość ma 100 razy więcej hektarów ode mnie i większe doświadczenie. Niech tam sobie pryska. Ja pryskałem CCC dwa tygodnie temu.

Artis    14
Napisano (edytowany)

T1: Palazzo 1,4 l/ha

T2: Megysto  (0,8 l/ha) +   (1,6 kg/ha).

FizjoPak 8300 zł / 25 ha powiedźcie czy wart swojej ceny ?

Czy nie Lepiej 

T1 Duet Star + Promax 1l+1l

T2 Dobromir (Amistar)+Rekord (0,5+0,8) 

T3 Tebu 1l 

Widzę opcja osadkowskiego

Palazzo to samo co capalo ja mam dawkę 1,5l za 145 netto już po rabacie z bonem (capalo) i nie byłbym uzależniony od ich t2 

t2 co myślicie o takich rozwiązaniach:

0,5-0,6 reveller/amistarxtra +safir 0,8l 

0,5l symetra +0,8 safir = 100g strobi 62,5g izopirazam 90g epoksy

0,5-0,6 amistar +0,8l safir +750g mancozeb zamiast 1l gwarantu?

Edytowano przez Artis

panczo1922    68

To że późno siana i słabo rozkrzewiona, nie znaczy że do maja będzie się krzewić.. Jedynie można by plantacje okrywać ciemną folią za dnia, tak żeby roślinki zrobić w .uja, że niby jeszcze dzień krótki :D

A wiesz??? Jak chłop taki rozgarnięty, może trzyma ją pod kocem do południa :-) :-)

Tomek90    191

w połowie kwietnia dokrzewianie? Bez żartów ...

Dlaczego nie?? 

mariuszd93    489

dlatego że pszenica teraz strzela w źdźbło , niedlugo będzie 1 kolanko, a nie się krzewi.

Tomek90    191

O widzisz, a u mnie dopiero drugi pęd robi. Drugi świat i przeskakuje fazy rozwojowe? 

slawek2209    78

Czyli zakupię Fandango.

Wyższa dawka strobi nie za wiele zdziała jeśli idzie w parze słabszy triazol.Fandango ma protiokonazol i jest mocniejsze na septoriozy.Amistar i Artea głównie zwalczają rdze i słabiej septorioze

wilhelm    401

Byłem zlustrować Arktisa sianego 27 września po rzepaku, bezorkowo, i po rozcięciu źdźbła wzdłuż, okazuje się że wierzchołek kłosa znajduje się ok. 1 cm nad węzłem krzewienia... idealna faza do zastosowania CCC.. W sobotę ma być cieplej, więc może pojadę tą pszenicę chociażby samym CCC, żeby zbytnio nie uciekła w górę...

cezar0808    0
Napisano (edytowany)

Witam, czy połączenie herbicydu z fungicydem będzie dobrym rozwiązaniem ponieważ pogoda słaba a terminy gonią? I jaki tańszy środek polecacie na T1 w pszenicy ozimej?

Edytowano przez cezar0808

milanreal1    290

Właśnie nie jest zbyt gęsto... Silne ok 100kg/ha i z powodu suszy we wrześniu wychodziło chyba ze 3tyg... Wiosną mimo wczesnej dawki N (200kg) nie pokrzewilo się za nadto... Stanowisko 1/2 po osie 1/2 po lubinie... Widać jak ręką odciął gdzie co było...

Dzięki za odp. Pojadę samym tebu przy t2... 200g s.a. Wystarczy?

W życie najwięcej bałaganu może rdza brunatna zrobić, w ubiegłym roku suchym na najgorszych kawałkach dałem propikonazol i było to samo co na polu z mieszaniną tebu+amistar. Więc wystarczy.

Milanreal, to jak u mnie zboża nie było na kawałku ponad 3 lata, to może nie ma co iść w koszty z tymi fungicydami. Prochloraz nie drogi to pójdzie i pewnie   Duet Star albo Tilt Turbo po 0,7l/ha - chyba  TIlt będzie lepszy z uwagi na  Epoksynazol bardziej agresywny wobec septorii.

Czyli trzy dobre substancje z różnych  grup. Dobrze to rozkminiam, bo już mnie łeb zaczął boleć jak patrzę na ceny dobrych środków, a przecież stanowisko dobre i po sąsiedzku nie mam zbóż.

Na dobrą sprawę jak na danym polu zboże uprawiane jest sporadycznie to podstawę można sobie odpuścić, presja mącznika i innych chorób liści może być mocniejsza. T2 raczej powinna być mocna. Tilt czy duet to oba dobre warianty, z tą różnica że tilt ma znacznie większe stężenie substancji niż duet.

Tandam    1

Wielkie dzięki koledzy dla wszystkich, którzy odpisali na moje pytanie! Przynajmniej wiem co i jak :)

Pozdrawiam!

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się