Skocz do zawartości

Polecane posty

Przemo188    6

Stosował ktoś z was optysil z intermagu?
Daje to coś czy efekt niewymierny w stosunku do kosztów?

Artis    14

Co to za nowy środek taki trochę adexar bez epoksykonazolu. 

"Priaxor® jest najbardziej zaawansowanym rozwiązaniem stworzonym dla zbóż. Zawiera on Xemium® (fluksapyroksad) w połączeniu z najlepszą strobiluryną F 500® (piraklostrobina) dzięki optymalnej formulacji tworzą one idealne narzędzie pracy dla każdego rolnika."

Zna ktoś może cenę?

Wiadomość z agroFakt.pl

sybiuszek24    3

Witam.Dostałem za pół ceny duet ultra z datą 2014r jest tego więcej jak myślicie brać.Jeszcze są inne środki też po terminach zadziałają jak należy?

Nikita_Bennet    100
Dnia 24.03.2017 o 08:23, daro189 napisał:

http://aptekarolnika.pl/fungicydygrzybobojcze/36956-Tazer_250_SC_5L.html?search_query=tazer&results=3

tu masz jeszcze taniej

A to jakiś pewny sklep?

Ktoś korzysta? Bo widzę mają pikoksystrobinę w małych opakowaniach a ciut mi zbraknie (ledwo na styk będzie).

daro189    11

Często biorę z tego sklepu, wszystko odbywa się szybko i pewnie, także polecam

miwigos    85

15-20 % środków jest podrobionych i wy jeszcze kupujecie w necie,tyle firm sie dobija do gospodarstwa,ceny można negocjować

Nikita_Bennet    100

15-20 % środków jest podrobionych i wy jeszcze kupujecie w necie,tyle firm sie dobija do gospodarstwa,ceny można negocjować

1. handlowcy dobijają się owszem jak masz 200ha a nie tak jak u mnie 30.

2. niektórych substancji nie wiem ale u mnie nie sprzedają (acanto/pixel lub duett starr 334).

3. jak Ci handlowcy są to mają przeważnie kompleksowe rozwiązania które nie zawsze mi się opłacają (handlowiec to handlarz który chce zarobić a nie pomóc rolnikowi)

4. Często w okolicznych sklepach ceny zamiennika/generyka są w tej samej cenie lub wyższej od oryginału (w zeszłym roku zabrakło mi pumy, nikt nie miał poza jedną firmą lokalna - cena za foxtrota który jest zamiennikiem o parędziesiąt zł wyższa niż miesiąc wcześniej kupowałem oryginał pumy w dużej ogólnokrajowej firmie która ma u nas swój sklep-tylko że im wyszedł).

5. sporo środków można sprawdzić, dwa lata temu nie dostałem nawozu donasiennego peridiam do scenica - telefon do dystrybutora na Polskę i na podstawie nr partii ustalono że powinienem go dostać. Podobno były partie bez tego nawozu i z tym nawozem. Ja kupiłem w największej firmie u nas która zawsze ma pewny towar i co? Powinien być z nawozem a był bez. Tak więc przekręty czy to małe czy duże są wszędzie. Patrzeć co się kupuję i już.

miwigos    85

Ja sam dobieram środki podaje co chce do kilku firm i dają oferte wygrywa najtańszy,na cały sezon już zamówioneza dwa dni dostawa,na 30-50 ha też chcą sie wbić ,bynajmniej u mnie

ksys    2

mam ofertę Lotus - 535 zł , Corbel - 485 opakowania 5 l , co będzie lepsze ,

mam zamiar dać   na T1 jednego lub drugiego 0,6 l + atak 0,7

losktos    120

dołóż jakiś triazol (epoksykonazol, tebukonazol, propikonazol)

luki08    3

kiedy zaczynacie  pryszczyc t1 nie wiem czy w sobote nie ryszyc na pszenzyto, nie bedzie za wczesnie , chce dac duet star0,8 +atak 0,8 +gwarant 0,8+ siarczan i mikro,  bedzie ok, dac teraz czy cz\ekac do pierwszego kolanka

pawlu    0

Kolego "losktos" w jakiej ilości dołożyć np. tebukonazol?

olszak    0

Na T1 w życie Corbel 750 EC + tebukonazol ma sens ?

Lewy91    2

Witam! na pszenice ozimą 

T1 Corbel 0,5 + Propico 0,5 + Mondatak 1l

T2 Tocata Duo 1l

T3 Tebukonazol 1l

Co o takim planie sądzicie?  

koczas    54

Patrząc na to ogólnie, to może być, przy plonie w ok. 7 ton. Ale znając przedplon odmianę, nawożenie N i w jaki plon celujesz można by powiedzieć więcej. Bo może to za dużo, a może za mało. W Chemirolu teraz większość tebukonazoli ma formulację 500 więc 0,5 litra.

Artis    14
Napisano (edytowany)

Witam! na pszenice ozimą 

T1 Corbel 0,5 + Propico 0,5 + Mondatak 1l

T2 Tocata Duo 1l

T3 Tebukonazol 1l

Co o takim planie sądzicie?  

zamiast propico lepszy jest epoksykonazol ale to co podałeś też ok

Edytowano przez Artis

Artis    14

mam ofertę Lotus - 535 zł , Corbel - 485 opakowania 5 l , co będzie lepsze ,

mam zamiar dać   na T1 jednego lub drugiego 0,6 l + atak 0,7

jak masz odmianę podatną na mączniaka to weź lotusa a jak nie to corbela

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez andrzej1988
      Tutaj mozna pisać ceny zbóż z nowego 2016 roku...
    • Przez karmelowatrawa
      Forumowicze!
      Uprawiam pszenicę i pszenżyto. Niestety jak to bywa na wiosnę chwasty wystrzeliły w górę że aż żal patrzeć na to pole. Zakupiłam polecany oprysk - Lentipur Flo 500 SC. Chciałabym połączyć go z Chwastoxem. I tu moje pytanie. Czy taka mieszanina nie zaszkodzi zbożu a jedynie niechcianym chwastom?
    • Przez crystal169
      Witam, prowadzę gospodarstwo z produkcją pszenicy, rzepaku, bobiki. Chciałbym na nowym polu o pow. 2 ha, trochę daleko od domu wsadzić borówke oraz truskawki, czy mogę sobie sadzonki wziąść na fakture tak samo jak np środki ochrony roślin, czy nawozy w produkcji pszenicy, rzepaku, czy muszę robić lub zakładać coś innego całkiem odrębnego żeby brać faktury.
      Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    • Przez farmtrac675dt
      Witam 
       Czy ktoś z was stosował lub wie coś więcej o preparacie NHCa DELTA który pomógł w pobiciu rekordu świata 16,5t  w 2015r

• Przez crystal169
      Witam, po wizycie na polu pszenicy jarej rzucały mi się w oczy takie kłosy.
      Co to może być?
      Choroba czy przypalenie?