Skocz do zawartości

Polecane posty

Przemo188    6

A w jakich ilościach najlepiej je zastosować?

Myślę że wszystkiego po 1l na ha będzie dobrym zabiegiem za te pieniądze ja robiłem i było dość fajnie, w tym roku zmieniam Gwarant na acanto bo chce zobaczyć efekt strobi

lukihah    5

Witam co sądzicie o takiej ochronie?

T1 - Propizole 0,5,Mondatak 0,75 i Lotus 0,25  T2 Safir 0,75 l i Azyl 0,5 l   ?

Taki Pakiet w Agroloku wychodzi 4971 zł na 25 ha.

Na pewno jest to pakiet na 25ha? Wychodzą dziwne pojemności opakowań np. 12,5l, czy 18,75 litra. Jeśli to na 25ha, to wychodzi 199 zł/ha, czyli naprawdę atrakcyjna cena.

Wiadomość z agroFakt.pl

king12    1

T1 Propizole,mondatak,andros T2 safir,azyl 5065zl na 20h oferta z agroluku chyba bez rewelaci co sadzicie

kozik251    9

Ten pakiet na 25 ha przy mniejszej dawce a przy większej to jest na 20 ha sorki za pomyłkę.

lukihah    5
Napisano (edytowany)

@kozik251, tak myślałem, że to raczej na 20ha będzie. No i tutaj już ta cena to słabo wygląda. Na szybko licząc w sklepie internetowym wyszło by za taki pakiet jakieś 4800 zł i to z Amistarem i Bumperem (zamiast Azylu i Propizole). Wszystko w 5l opakowaniach, jakby poszukać w 10l, 15l to jeszcze parę zł by się urwało.

T1 Propizole,mondatak,andros T2 safir,azyl 5065zl na 20h oferta z agroluku chyba bez rewelaci co sadzicie

Jeśli masz na myśli te same dawki, które wymieniał @kozik251 kilka postów wyżej, to cena słaba, nawet bardzo.

Edytowano przez lukihah

king12    1

Dawki troche wieksze zaproponowali propizol0,5 mondatak1l andros0,75 a na T2 safir1l azyl1l

lukihah    5

Te dawki, które wymieniłeś x 20 hektarów, za cenę 5065 zł brutto? Teraz chyba przesadziłeś w drugą stronę. 20l Azylu + 20l Safiru to pewnie jakieś 4500 zł, a gdzie całe T1?

king12    1

Powaznie wczoraj byl u mnie gosc z agroluku i tak mi powiedzial ze to przetestowana kombinacja w bardzo dobrej cenie

master20002    151

Panowie co lepsze na t2 w pszenicy i pszenzycie, pikoksystrobina czy azoksystrobina?

Pierwszy71    1

Na T2 do jęczmienia dobrze robi np. 0,7 soligoru albo Duett Ultra całkiem spoko.

Jeśli chodzi o omijanie T1 to zależy od warunków, przy sprzyjających naprawdę można odpuścić T1. Ale nawet jeśli będzie trzeba coś polać to warto dać Systivę chociażby dla ochrony w glebie i we wczesnej fazie. Naprawdę fajnie wygląda jak jęczmień wschodzi po Systivie, mi zawsze mniej wypadało po zastosowaniu.

losktos    119

Panowie co lepsze na t2 w pszenicy i pszenzycie, pikoksystrobina czy azoksystrobina?

bardzo zbliżone substancje, można powiedzieć prawie identyczne. Pikoksystrobina nieco silniejsza na rdze

master20002    151
Napisano (edytowany)

Kurrrrrtyna... po angielsku???

Nie no żarcik, tabelka wiele pomaga i wyjasnia.

Edytowano przez master20002

Gaborrolnik    2

A na T2 w jęczmieniu co polecacie?

I czy naprawdę po zaprawieniu Systivą można ominąć T1? :D

możliwe, możliwe, na prawdę fajnie jęczmień wygląd po systivie, ja nie mialem w ogóle problemu z mączniakiem czy plamistością

loquito    14

Ooo i tańsza kilka złotych. Dzięki Losktos

To w jakim środku i w jakiej cenie proponujesz kupić pikoksystrobine?

Bo tazer 250 g azoksystrobiny l54 zl/l.

major_89    35

Pikoksy to czysta Acanto 250 SC lub Credo/ Martens 600 SC z dodatkiem chlonotanonilu. Jakośc sama w sobie.  

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się