Skocz do zawartości

Polecane posty

Tomek90    209

W ubiegłym roku spokojnie można było go jeszcze znaleźć.. No ale 100 zeta za litr, to jednak trochę drogawo jak na tebukonazol.. Ja generalnie jak potrzebuję tebukonazolu,to sięgam najczęściej po Oriusa z Adamy, ew. Toledo... Wszelkie Rizy, Sparty, Helikury i inne tego typu "udziwnienia" raczej omijam..

Toledo bierzesz, a TEBU co powiesz? 

edit: kolega uprzedził mnie 

Edytowano przez Tomek90

wilhelm    401

@Tomek 90 Nie miałem styczności z Tebu, ale miałem okazję stosować Helm Tribi zamiast Granstaru na ostrożnia, i efekt jak najbardziej ok. Więc moim zdaniem, Tebu też nie powinien być bublem..

Wiadomość z agroFakt.pl

konio1011    13

Moj plan na ochrone pszenicy Arkadia.
T1 1.5l Capalo + 0.8l Gwarant
T2 1.5l Adexar Plus + 0.2l Talius
T3 0.5l Fandango + 0.8 Tebu
Celuje w 8+ bedzie ok??

cichy5540    5

Moj plan na ochrone pszenicy Arkadia.

T1 1.5l Capalo + 0.8l Gwarant

T2 1.5l Adexar Plus + 0.2l Talius

T3 0.5l Fandango + 0.8 Tebu

Celuje w 8+ bedzie ok??

chlorotalonil z Gwarantu nijak pasuje do Capalo które z doświadczenia wiem że słabiej działa tylko na podstawę źdźbła . Zamień Gwarant na 0,5 l jakiegoś Prochlorazu, te same pieniądze a nawet taniej i efekt lepszy      

masa24    55

panowie jakie strategie ochrony przyjac?  mam juliusa oraz hondie . oba po pszenicy jarej

1. wirtuoz 1 l  czy capalo 1,4?  moze jakies inne rozwiazanie na t 1

t2. rubric 1l + gwarant 1l

t3  tebu

a moze zrobic t2/t3 z fandango w momencie wyrzucania klosow??

celuje w jakies 7 ton

marian7k    5

@Tomek 90 Nie miałem styczności z Tebu, ale miałem okazję stosować Helm Tribi zamiast Granstaru na ostrożnia, i efekt jak najbardziej ok. Więc moim zdaniem, Tebu też nie powinien być bublem..

Co ty bredzisz . Herbicyd z fungicydem porównujesz.

wasyl11    0

Witam wszystkich. Jestem tu nowy. Ktoś byłby w stanie ułożyć mi ochronę dla żyta diament. Średni pułap cenowy. Z góry dziękuję za odpowiedź.

piotr30piotr    65

on porównuje zamienniki . i bardziej chodzi mu o to że stosując zamienniki herbicydów nie widać różnicy więc i stosując fungicydy może także nie być różnicy w porównaniu np horizon - tebu . helm tribi w porównaniu z granstar nie zapominajmy że i tak dodajemy adiuwant . w fungicydach może ta różnica być bardziej widoczna bo adiuwant czy rozpuszczalnik czy co tam jeszcze jest już zawarte

wilhelm    401

Dokładnie, chodziło mi o producenta czyli firmę Helm, a nie o "porównanie" tribenuronu do tebukonazolu...

slawek2209    78

chlorotalonil z Gwarantu nijak pasuje do Capalo które z doświadczenia wiem że słabiej działa tylko na podstawę źdźbła . Zamień Gwarant na 0,5 l jakiegoś Prochlorazu, te same pieniądze a nawet taniej i efekt lepszy      

w ubiegłym sezonie dawałem capalo z gwarantem na t1 poźniej adexar t2 i osiris na t3.Ochrona całkiem przyzwoicie wyglągała.Jeśli kolega zakłada ochronę w t1 głównie na septoriozę zakładając że poplon nie zbożowy to ochrona podstawy nie jest priorytetem.Capalo nie jest mocne na septorioze.Septorioza rozwija się od początku wznowienia wegetacji więc warto zacząć jej zwalczanie od samego początku ochrony

Edytowano przez slawek2209

cichy5540    5

jeżeli kolega ma takie założenia to ok, ale czemu nie dać prochlorazu? 1- działa w podobny stopniu na septorioze co chlorotalonil ,2-  wychodzi taniej i korzystniej jeśli chodzi o spektrum . po co więc przepłacać? xD  Chyba że ktoś nie ma przekonania i woli dla pewności taką mieszanke jaką już robił to zrozumiem  ;)

Koledzy podpowiecie mi co zastosować na pszenicę ozimą późno siana połowa października(Hondia i Ostroga). Stanowisko po strączkowych pH uregulowana zasobność PK i Mg od średniej do wysokiej klasa głównie IVa i trochę IIIb. Celuje w plon 7,5 t/ha. Na T1 planuje wydać 170-180 zł i w tej cenie chyba zmieszczę się z Inputem czy może wybrać cos innego?

loquito    16

Kolega Losktos kiedyś porównywał działanie Input vs. Duett Star + Atak. 
Mam nadziję że Losktos wyrazi zgodę na udostępnienie tego porównania ;)
[galleryimg=502744]

Edytowano przez loquito

Wlasnie po dodaniu posta trafilem na jego blog. Za co nalezy mu sie duze piwo;) Patrzac za okno jezeli bedzie taka wiosna (ciagle deszcz) chyba wybiore Inputa nowsze substance które maja dłuższe działanie i nie wiem czy to nie bedzie za mało na takie warunki.

slawek2209    78

jeśli będzie mokra wiosna Boogie będzie najdłużej działało .Input zawiera spiroksamine i triazol więc skąd jego długie działanie?

Mialem na myśli porownanie z duetem + atak. No to slawek proponujesz Boogie, tylko czy to oplacalna opcja przy moim zakladanym plonie i klasie ziemi?

slawek2209    78

jeśli pszenica prognozuje wysoki plon to warto dać boogie.Z drugiej strony na 7t czasem wystarczą trzy średnie zabiegi.Wszystko zależy od przebiegu pogody i presji chorób.Sam musisz stwierdzić co można spodziewać się po pszenicy jaką masz .Koszt boogie to jakieś 50 zł więcej od inputu i 80 więcej od duett plus prochloraz

Przemo188    6

Witam wszystkich. Jestem tu nowy. Ktoś byłby w stanie ułożyć mi ochronę dla żyta diament. Średni pułap cenowy. Z góry dziękuję za odpowiedź.

T1

Duett star + mondatak

T2

Safir

Gwarant

T3

Tebu jakieś jeśli planujesz go dawać na młyn a jeśli gorzelnia itp to można odpuścić sobie

Do każdego zabiegu proponuję jakiś siarczan + mocznik ewentualnie odżywkę jakąś można no i w życie trzeba skracac bo go wyłoży albo np medax do T1 da się gdy boisz się ccc na pierwsze kolanko i przy niezbyt dużym nawozeniem N powinno ustac

C

wasyl11    0

T1

Duett star + mondatak

T2

Safir

Gwarant

T3

Tebu jakieś jeśli planujesz go dawać na młyn a jeśli gorzelnia itp to można odpuścić sobie

Do każdego zabiegu proponuję jakiś siarczan + mocznik ewentualnie odżywkę jakąś można no i w życie trzeba skracac bo go wyłoży albo np medax do T1 da się gdy boisz się ccc na pierwsze kolanko i przy niezbyt dużym nawozeniem N powinno ustac

C

A w jakich ilościach najlepiej je zastosować?

kozik251    9

Witam co sądzicie o takiej ochronie?

T1 - Propizole 0,5,Mondatak 0,75 i Lotus 0,25  T2 Safir 0,75 l i Azyl 0,5 l   ?

Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Artis    15

budżetowa kombinacja, propikonazole wymień na epoksykonazol dawka 0,5-0,8l

kozik251    9

Taki Pakiet w Agroloku wychodzi 4971 zł na 25 ha.

Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez andrzej1988
      Tutaj mozna pisać ceny zbóż z nowego 2016 roku...
    • Przez karmelowatrawa
      Forumowicze!
      Uprawiam pszenicę i pszenżyto. Niestety jak to bywa na wiosnę chwasty wystrzeliły w górę że aż żal patrzeć na to pole. Zakupiłam polecany oprysk - Lentipur Flo 500 SC. Chciałabym połączyć go z Chwastoxem. I tu moje pytanie. Czy taka mieszanina nie zaszkodzi zbożu a jedynie niechcianym chwastom?
    • Przez crystal169
      Witam, prowadzę gospodarstwo z produkcją pszenicy, rzepaku, bobiki. Chciałbym na nowym polu o pow. 2 ha, trochę daleko od domu wsadzić borówke oraz truskawki, czy mogę sobie sadzonki wziąść na fakture tak samo jak np środki ochrony roślin, czy nawozy w produkcji pszenicy, rzepaku, czy muszę robić lub zakładać coś innego całkiem odrębnego żeby brać faktury.
      Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    • Przez farmtrac675dt
      Witam 
       Czy ktoś z was stosował lub wie coś więcej o preparacie NHCa DELTA który pomógł w pobiciu rekordu świata 16,5t  w 2015r

• Przez crystal169
      Witam, po wizycie na polu pszenicy jarej rzucały mi się w oczy takie kłosy.
      Co to może być?
      Choroba czy przypalenie?