Skocz do zawartości

Polecane posty

lonoh    30

w obu przypadkach nie było problemu z chorobami podstawy.Przedplonem dla pszenicy był rzepak

jeszcze mam pytanie w jakich dawkach stosowałes oba fungicydy?

renovoltage    72

A stosował ktoś może dla porównania ventur/track + property/flexity, obecnie track jest dostępny w agrii które mam pod nosem

Odnośnie wody do zabiegów jakie macie doświadczenie z wodą z stawu, jako że jest to bardzo miękka woda do ile można obniżyć dawki środków aby nie było spadku skuteczności ?

Wiadomość z agroFakt.pl

PABLO555    12

A ja się zastanawiam co będzie lepsze na T1 capalo czy może ventur +halny,dodam że ostatnie 3 lata robiłem capalo .

cichy5540    5

Ventur+halny odradzam .jednego roku tak zrobiłem i totalna porażka...zostań przy capalo

major_89    35

A widzisz ja mam całkiem inne podejście do tematu. Z chorobami podsuszkowymi i mączniakiem VENTUR+ Halny poradzi sobie znacznie lepiej niż samo Capalo.

Pozostaje kwestia chorób liści, septorioza/ DTR ale w okresie zabiegu T1 występują one dość rzadko. 

daro189    11

Mam torasa na 5ha i 0,5ha hondii na rozmnożenie.

Toras na 2,7ha po fasoli, 2 ha po pszenicy, rędzina, reszta hondii też po fasoli

Mam możliwość zakupu paku univo 5l+5l za 1490zł.

Plan jest taki - 3,2ha  po fasoli - boogie 1,35 l/ha, z czego zostanie ok 0,6l na zabieg t2 w hondii ( czyli 1,2l na ha)
Na 2 ha po pszenicy zostanie zastosowany duet star 1l i atak 1l na ha. Na t 2 zostanie fandango po 1litrze

Średnia cena zabiegu wyniesie ok 330zł. 

Jakaś krytyka bądź porada? Opakowania pasują akurat, plon na niektórych polach może być nawet dobry, a te 2 ha po pszenicy niestety mogą być nienajlepsze, z racji zbyt głębokiego siewu oraz siania w duże grudy. Póki co 80N poszło i czekam do początku kwietnia z drugą dawką.

wilhelm    401

Jak na pszenicę po pszenicy, lepszym rozwiązaniem w T1 wydaje się być Boogie zamiast Dueta z prochlorazem (chodzi o podstawę źdźbła). Też kupiłem taki zestaw na 4 ha Arktisa, ale po rzepaku. Boogie "pójdzie" w dawce tylko 1,25l. W pszenicy Memory dam chyba Capalo.. Ogólnie to trudno kupić Boogie 5l + Fandango 5l. Szczerze, to nie zależało mi na tym Fandango, ale samo Boogie byłoby jeszcze droższe.

milanreal1    290

A stosował ktoś może dla porównania ventur/track + property/flexity, obecnie track jest dostępny w agrii które mam pod nosem

Odnośnie wody do zabiegów jakie macie doświadczenie z wodą z stawu, jako że jest to bardzo miękka woda do ile można obniżyć dawki środków aby nie było spadku skuteczności ?

Robiłeś analizę że mówisz że jest "miękka"? Bo czasem można się zdziwić.

Artis    14

patrząc na rzepak naszła mnie myśl o t2 w pszenicy 0,5l symetra 100g strobi 62,5g izopirazam cenowo 100zł + epoksy dołożyć 62,5-90g hmm?

pawelol111    709

robiłem taką mieszankę w ubiegłym roku z tym że zamiast medaxu szedł moddus i było ok. Takze i tutaj powinno być dobrze szczególnie dlatego ze medax jest bezpieczniejszy w mieszaniu niż moddus

Stary post ale szukam kogoś kto skracał moddusem i ma porównanie do skracania medaxem. Jak oceniasz oba środki i który jest bezpieczniejszy?

cichy5540    5

pawelo111   - miałem porównanie rok i dwa lata temu. wniosek taki że Moddus najlepiej stosować solo a i tak trzeba uważać bo przypala , za to Medax zawsze dodaje do T1 z Capalo i jest baja (z praktyki widze że im wcześniej zastosowany tym lepsze efekty) zero poparzenia czy jakichś innych przygód na  roślince. Co do samego efektu docelowego, przy podobnym terminie wykonania zabiegu jest porównywalny (łan trzyma sie w miare nisko i jest fajnie sztywny), jeżeli chodzi o drugą dawke to nie wiembo nigdy nie musiałem stosować, pozostaje kwestia tego przypalania liści w przypadku moddusa (zwłaszcza przy słonecznej pogodzie lub z dodatkiem jakiegoś nawozu, fungicydu itd) co zawsze niesie jakiś stres dla roślin ;/ 

T1 kiedy wykonac najlepiej?przed chwastami czy po herbicydzie? Faza 1 -go kolanka czy mozna wczesniej ?

Mateusz1q    24
Napisano (edytowany)

pawelo111   - miałem porównanie rok i dwa lata temu. wniosek taki że Moddus najlepiej stosować solo a i tak trzeba uważać bo przypala , za to Medax zawsze dodaje do T1 z Capalo i jest baja (z praktyki widze że im wcześniej zastosowany tym lepsze efekty) zero poparzenia czy jakichś innych przygód na  roślince. Co do samego efektu docelowego, przy podobnym terminie wykonania zabiegu jest porównywalny (łan trzyma sie w miare nisko i jest fajnie sztywny), jeżeli chodzi o drugą dawke to nie wiembo nigdy nie musiałem stosować, pozostaje kwestia tego przypalania liści w przypadku moddusa (zwłaszcza przy słonecznej pogodzie lub z dodatkiem jakiegoś nawozu, fungicydu itd) co zawsze niesie jakiś stres dla roślin ;/ 

Ile dajesz tego medaxu top z Capalo? 1l?

Edytowano przez Mateusz1q

daro189    11

Która z formulacji tebukonazolu jest lepsza/skuteczniejsza? SC cz EW?
Chodzi mi o to, czy lepiej brak spekfree/starpro 430sc w cenie ok 52zł/ha, czy skusić się na tańszy Tebusha 250ew w cenie ok 42 zł

major_89    35

Porównując te dwie formulacje, nie ma znaczenia którą wybierzesz.

Z teorii( podkreślę w teorii) formulacja SC jest trochę bardziej zaawansowana technicznie ze względu na obecność  adiuwantów akrywujących i modyfikujących. Kolei obydwa charakteryzują się dość dobrą mierzalnością i zawartością surfaktantów. Choć jeśli miałbym wybierać, wybrał bym formacje EW. Bo analizując jakość generyków cały ten Spekfree 430 SC czy inne tego typu  są na takich gównianych nośnikach robione, że ręce można tylko załamać. A standard formulacji EW (CIECH-SARZYNA, HELM, ADAMA) to jednak jakość sama w sobie. 

Ja bym brał tańszą ale wygodną, tu masz dwie płynne formulacje więc łatwo się miesza i dawkuje. Z tymi konkretnymi generykami nie miałem styczności, ja osobiście wolę SC ale kolega wyżej ma wątpliwości co do jakości środka więc może warto bardziej się jego słuchać :P

wilhelm    401

Proponuję Horizon. Wtedy rozwiewamy wątpliwości :P

major_89    35

A on jest jeszcze w sprzedawszy? od lat jego nie widziałam. 

krychu    43

Horizon jest, ostatnio widziałem na półce stał.

wilhelm    401

W ubiegłym roku spokojnie można było go jeszcze znaleźć.. No ale 100 zeta za litr, to jednak trochę drogawo jak na tebukonazol.. Ja generalnie jak potrzebuję tebukonazolu,to sięgam najczęściej po Oriusa z Adamy, ew. Toledo... Wszelkie Rizy, Sparty, Helikury i inne tego typu "udziwnienia" raczej omijam..

loquito    14

A jakość Tebu 250 EW w porównaniu z jakością Oriusa ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się