Skocz do zawartości

Polecane posty

KULAWA_KOZA    88

Ulmi masz racje.

A ziemniaki? ilez to chemi idzie w nie , oprysków z 10X :ph34r: i co? tez zdrowe?

Zdrowa zywność była 30 lat temu a nie teraz , stąd teraz ludzie chorują na nowotwory i inne choroby.

John175    33

Chętnie wyprodukuje ekologiczną pszenice bez nawozów i oprysków na grzyba, robaka i nawet chwasty i zbiore te 3-4tony z ha jeśli ktoś mi ją skupi za cene 2500zł/t...
Przypier...ają się wszyscy do rolników a tak naprawdę to przetwórcy najbardziej trują dodając to "E", emulgatory, wzmacniacze smaku i inne kwasy do gotowego już produktu!!! Pszenica czy inna roślina w polu zdąrzy "wydalić" po części tą chemie a gotowy produkt w paczce już nie!!! Myślcie pseudo ekolodzy!
I poza tym jak wam tak na środowisku zależy to na piechotę zaginajcie do tych marketów z plastikowym żarciem!

Jeśli ktoś zna się na ekonomii i gospodarce to wie, że to nie rolnik decyduje o tym co produkuje tylko konsument, który chce kupić chleb za 2zł w markecie- a rolnik dostosowuje się do zapotrzebowania i produkuje pszenice po 600-700zł/t.

cichy5540    5

John175 - cała prawda, to nie rolnik truje a przetwórca. Tak jak piszesz , roślina sama przerobi i wydali chemie a przynajmniej będzie bez różnorodnych patogenów których nie da sie uniknąć właśnie bez ochrony! 

Wiadomość z agroFakt.pl

piotrb14    187

T1)

a) capallo 1,4-2l

b) capallo 1,2l + 0,5 tebu

c) unix 0,6 + tilt 0,6

T2)

a) fandango 0,7l + boogie 0,7l

T3)

a) osiris

Co o tym sądzicie jakies inne propozycje? w T1 co bd lepsze? odmiana Julius, Hondia, Delewar

marian7k    5

Jeżeli ktoś stosował na T1 w pszenicy Topsin  proszę napisać opinie. Cenowo b.ładnie w stosunku do capalo.

loquito    14

Cenowo tak, a jeżeli chodzi o skuteczność to nie za bardzo. 

denzi123    2

Wątpie żeby ktoś Topsin na T1 stosował bo to środek ewentulanie  jako dodatek do T3. Topsin sie kompletnie nie nadaje na T1, nie ta substancja aktywna.

marian7k    5

W etykiecie Topsinu łamliwość źdźbła, fuzaryjna zgorzel podstawy źdźbła, mączniak prawdziwy dawka 1,4 l/ha termin od strzelania w zdzbło do pierwszego kolanka.

Ktos STOSOWAŁ?

lukasz222    2354

Stosował, ale w pszenżycie przy dość niskim nawożeniu N i raczej ekstensywnej uprawie. Praktycznie przez cały sezon wegetacyjny obyło się bez problemów. W pszenicy i w intensywnej uprawie na pewno nie postawiłbym na takie T1, co najwyżej to opcja na T3

Ulman    290

W etykiecie Topsinu łamliwość źdźbła, fuzaryjna zgorzel podstawy źdźbła, mączniak prawdziwy dawka 1,4 l/ha termin od strzelania w zdzbło do pierwszego kolanka.

Ktos STOSOWAŁ?

Niektórzy stosuja w T1  Yamato które ma tiofanat w składzie ale nikt poważny iświadomy nie jest z tego zadowolony. Jak masz pryskać Topsinem to lepiej daj 1l tebukonazolu/ha.

marian7k    5
Napisano (edytowany)

Dzięki za opinie Topsinu nie będzie w T1. pójdzie Capalo może w mniejszej dawce ale co dołożyć do 1l capalo może propiko 250 0,5l . Czy nie warto oszczędzać.

Mam doświadczenie z 2014 r przy dawce 1,5 Capalo nie było idealnie czysto w pszenicy.

A może na paru ha  (6) nie warto kombinować bo niewiele zaoszczędzę?

Topsinem zainteresowałem się czytając to:

http://forum.agrofoto.pl/topic/1093-fungicydy/?page=10

Edytowano przez marian7k

slawek2209    78

Capalo przy prawidłowym płodozmianie może puścić septorioze.Dodaj 0.8 l gwarantu i 1.5 l Capalo

lonoh    30

Capalo przy prawidłowym płodozmianie może puścić septorioze.Dodaj 0.8 l gwarantu i 1.5 l Capalo

@slawek stosowałes moze boogie?jakies porównanie boogie-capelo?

slawek2209    78
Napisano (edytowany)

boggie stosowałem i jest lepsze od capalo pod względem zwalczania septoriozy.Pszenica była siana po rzepaku

Edytowano przez slawek2209

lonoh    30

boggie stosowałem i jest lepsze od capalo pod względem zwalczania septoriozy.Pszenica była siana po rzepaku

a podstawe jakbys ocenił przy obu srodkach?

bratpit    18

Boogie jest uniwersalniejsze od Capallo na T1.

NIe wiesz czy w danym roku choroba podstawy rozwinie sie w kierunku łamliwości czy w kierunku fuzaryjnej zgorzeli bo to zależy od warunków pogodowych , a te patogeny konkurują ze sobą.

JAk w tym drugim Capallo padnie nawet full wypas 2 l z dopalaczem Ataku , a Boogie  niet.

piotrb14    187

delaro + variano xpro czy boogie + fandango? co lepiej sie sprawdzi?

slawek2209    78

a podstawe jakbys ocenił przy obu srodkach?

w obu przypadkach nie było problemu z chorobami podstawy.Przedplonem dla pszenicy był rzepak

milanreal1    290

Może nie w temacie ale dodam swoje 3 grosze :) Plon plonem ale ja osobiście nie chciał bym jeść chlebka z pszenicy po 4 zabiegach fungicydowych do tego inne zbiegi i wychodzi cała tablica Mendelejewa. Jutro niedziela tak że w większości domów będzie rosołek z makaronem i teraz pomyślcie czy chcecie jeść go z makaronem z własnej pszenicy ? Smacznego :)

A ja wolę pszenicę nawet po 5 zbiegach niż po fuzariozie.

Ulmi masz racje.

A ziemniaki? ilez to chemi idzie w nie , oprysków z 10X :ph34r: i co? tez zdrowe?

Zdrowa zywność była 30 lat temu a nie teraz , stąd teraz ludzie chorują na nowotwory i inne choroby.

Owszem zabiegów jest cała masa (w sadach czasem powyżej 20) ale normy dla środków są mega okrojone. Na rynku występuje bardzo dużo środków z I klasą toksyczności (1 łyżeczka preparatu i umieramy w męczarniach), ale w roślinach czy glebie rozkładają się szybko. Praktycznie do końca tego roku zostaną zablokowane herbicydy które są wymywane do wód głębinowych.

Uwielbiam takich rolników, narzekają na ilość chemii w rolnictwie, a za chwile narzekają ze wycofali atrazynę która w niektórych przypadkach potrafiła zabić ryby w okolicznym stawie.

loquito    14

Na T1 planujemy dać Duett Star 1L + Atak 0,75L, odmiany Agil i Hondia, stanowiska 1/4 po pszenicy reszta po rzepaku/owies czy zabieg ten jeżeli będą warunki temperaturowe wykonać zaraz na początku strzelania w źdźbło/ koniec krzewienia wraz z podaniem mikroelementów czy lepiej czekać do fazy 1-go kolanka i połączyć to z regulacja wzrostu. Wiem że od wielu zmiennych jest to zależne ale jak to u Was najczęściej bywa? 

John175    33

Ja także mam porównanie Capalo z Boogie. Po Capalo mniej mączniaka niż po Boogie, które przepuściło dużo mączniaka, ale za to po Capalo więcej septoriozy niż po Boogie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez andrzej1988
      Tutaj mozna pisać ceny zbóż z nowego 2016 roku...
    • Przez karmelowatrawa
      Forumowicze!
      Uprawiam pszenicę i pszenżyto. Niestety jak to bywa na wiosnę chwasty wystrzeliły w górę że aż żal patrzeć na to pole. Zakupiłam polecany oprysk - Lentipur Flo 500 SC. Chciałabym połączyć go z Chwastoxem. I tu moje pytanie. Czy taka mieszanina nie zaszkodzi zbożu a jedynie niechcianym chwastom?
    • Przez crystal169
      Witam, prowadzę gospodarstwo z produkcją pszenicy, rzepaku, bobiki. Chciałbym na nowym polu o pow. 2 ha, trochę daleko od domu wsadzić borówke oraz truskawki, czy mogę sobie sadzonki wziąść na fakture tak samo jak np środki ochrony roślin, czy nawozy w produkcji pszenicy, rzepaku, czy muszę robić lub zakładać coś innego całkiem odrębnego żeby brać faktury.
      Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    • Przez farmtrac675dt
      Witam 
       Czy ktoś z was stosował lub wie coś więcej o preparacie NHCa DELTA który pomógł w pobiciu rekordu świata 16,5t  w 2015r

• Przez crystal169
      Witam, po wizycie na polu pszenicy jarej rzucały mi się w oczy takie kłosy.
      Co to może być?
      Choroba czy przypalenie?