Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tripad    0

osadkowski też ma mieć podobno

ma już osadek to i nazywa się palazzo i jest to w tak zwanym fizjopaku od dow agro, zresztą kilka innych "nowych" rzeczy w tym roku ma.

Ulman    346

Z tego co kiedyś czytałem to fenpropimorf działa bardziej zabezpieczająco, a fenpropidyna typowo wyniszczająco.

T1:

Wirtuoz 1l - 145zł

Atak + Duet - 155zł

Atak + Tilt - 165zł

T2:

Safir + Gwarant - 135zł

Soligor - 145zł

Fandango - 190 zł

Reveller - 175 zł

Na T1 w podobnych pieniądzach możesz mieć dolną dawke  Capalo. Na T2 nie dotykaj Soligoru bo to nie warte połowy pieniądzy

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Wiadomość z agroFakt.pl

GR_Stachnik    24

Na pszenżyto ozime:

T1 - Duett Star 1 L + Mondatak 0,75 L

T2 - Atrea 0,4 L + Amistar 0,6 L

bez T3

cena obu zabiegów mniej niż 350zł/ha

Co myślicie? Przedplony jęczmień/pszenica jara, rok wcześniej buraki/kukurydza. 

lukihah    5

Co polecacie na ochrony fungi w pszenicy ozimej Nelson? Jest zasiane 1ha i chciałbym kupić tak żeby nie zostało. Co proponujecie? Stanowisko po jęczmieniu jarym bez ochrony fungicydowej. Słoma pozostawiona. 

T1:

Wirtuoz 1l - 145zł

Atak + Duet - 155zł

Atak + Tilt - 165zł

T2:

Safir + Gwarant - 135zł

Soligor - 145zł

Fandango - 190 zł

Reveller - 175 zł

Na T1 w podobnych pieniądzach możesz mieć dolną dawke  Capalo. Na T2 nie dotykaj Soligoru bo to nie warte połowy pieniądzy

Generalnie to tak, ale zwróć uwagę, że kolega @kamilc017 chce zastosować ochronę 1ha pszenicy. Capalo na 1ha nie kupisz.

Soligor na T2 jest jedną z opcji, ale zgadzam się, że jego cena jest wysoka w stosunku do składu.

kamilc017    35

Mam aby 1 ha pszenicy i chciałbym właśnie takie fungi żeby nic nie zostało. Materiał z centrali będzie jako materiał siewny w następnym roku.

pszycha1    6

Czy warto robić T1 na pszenicy Memory i Jantarka ?

Przedplon : 2016 - groch 2015-gorczyca.

Klasa ziemi  - mozaik od III-V.

Nawożenie jesienne: 220kg polifoski 8, wiosenne - jeszcze brak i nie wiem kiedy jeszcze wjadę plan na II dawki 60 i 40.

Celuje w plon 5-6t/ha

Brak jesiennego odchwaszczania

luki08    3

Na t1 w pszenzycie mam duet star i atak, co do tego dorzucić zeby zwalczyc septorioze
tylko cos w mniejszych opakowaniach (tz. litrowe)bo maly areał

pszycha1    6

Czy warto na T1 używać Wirtuozu?. Nie chce bawić się w mieszaniny i szukam przyzwoitej kombinacji na T1 na 5 ha pszenicy ozimej, lub trochę więcej to zastosuję w pszenżycie ozimym.

A może polecacie coś sprawdzonego?

pszycha1    6

Na t1 w pszenzycie mam duet star i atak, co do tego dorzucić zeby zwalczyc septorioze

tylko cos w mniejszych opakowaniach (tz. litrowe)bo maly areał

można dorzucić Gwarant lub jego zamiennik, ale tylko w przypadku podatności na septorioze i jeśli celujesz w wysoki plon

KlimekPL    124

Też zastanawiałem się nad Wirtuozem. Mam do wyboru ostatecznie dwa warianty na żyto i pszenżyto:

- Wirtuoz 1l (135zł)

- Duett Star 1l + Atak 1l (158zł)

Wariant z Wirtuozem wypada korzystniej cenowo, ma w swoim składzie sporo mocniejszy triazol, ale ma nieco mniej prochlorazu i nie ma też morfolin, które posiada wariant z Duettem i Atakiem. Jak myślicie, która opcja ostatecznie może okazać się korzystniejsza i lepiej ochroni?

Artis    15

Też zastanawiałem się nad Wirtuozem. Mam do wyboru ostatecznie dwa warianty na żyto i pszenżyto:

- Wirtuoz 1l (135zł)

- Duett Star 1l + Atak 1l (158zł)

Wariant z Wirtuozem wypada korzystniej cenowo, ma w swoim składzie sporo mocniejszy triazol, ale ma nieco mniej prochlorazu i nie ma też morfolin, które posiada wariant z Duettem i Atakiem. Jak myślicie, która opcja ostatecznie może okazać się korzystniejsza i lepiej ochroni?

Sporo mocniejszy traziol pod jakim względem?

KlimekPL    124

No nie wiem, przynajmniej wg tego co jest podane na etykietach :) Dlatego pytam, bo słabo kumam w tym temacie.

lukihah    5

@KlimekPL, tebukonazol w Wirtuozie będzie trochę lepszy na fuzariozy. Za to epoksykonazol z Duetu lepiej poradzi sobie z chorobami liści (septoriozy). Co do mączniaka, to w Wirtuozie nie ma morfoliny, ale za to jest proquinazid, który co prawda działa typowo zapobiegawczo, ale bardzo dobrze.

milanreal1    290

Epoksykonazol ogólnie ujmując jest jednym z najlepszych triazoli, tylko trochę szkoda że w duet jest tak mocno zjechany z dawkami.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

waldeko    1

Panowie w tym roku chciałbym na t1 zastosować Capallo jaką dawkę byście radzili. Mam trzy hektary pszenicy ozimej w tym dwa Linusa i hektar Hondi. 

wilhelm    401

Unix 1 kg. Input 1,25 ; Capalo 2 l. Boogie 1,5 l. Aviator 1l. W Juliusie nie warto "chrzcić" T1, bo odmiana b.podatna na łamliwość, tymbardziej siana po pszenicy ! Nawet wymienione preparaty w tych dawkach, mogą nie zapewnić b.wysokiej skuteczności w tym przypadku. Wiem, mieliśmy Juliusa po kukurydzy kiszonkowej i dawka 2l. Capalo nie osiągnęła nawet 75% skuteczności.

losktos    120

Co polecacie na T1?

Unix 0.6+ 0.6 Tilt

Input 1l

Capallo 1.6l

Odmiana Julius , siana po pszenicy

Unix Tilt > Capalo > Input

aczkolwiek w tych dawkach Unixu i tiltu stawiałbym tą opcje na równi z capalo

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

luki08    3

witam

mam prosbe ,czy moze ktos polecic dobre i bardzo dobre srodki  na t1 ,t2 w dla pszenicy ,pszenzyta i jeczmienia,  tylko w małych (tz litrowych) opakowaniach

u mnie ten problem ze areał taki nie inny  i nie opłaci mi sie kupowac 5l opakowan a raczej tylko w takich jest cos z gornej półki a chce spróbowac osiągnąc max plon

KULAWA_KOZA    88

Unix Tilt > Capalo > Input

aczkolwiek w tych dawkach Unixu i tiltu stawiałbym tą opcje na równi z capalo

mówisz ze lepiej w mieszance z Tiltem? 0.6+0.6

Nie lepiej Solo 1kg/ha?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez andrzej1988
      Tutaj mozna pisać ceny zbóż z nowego 2016 roku...
    • Przez mateusz1151010
      Wita, mam dylemat bo nie wiem co zrobić z pszenicą ozimą odmiana Tonacja. Cały czas była ładna zielona, wydawałoby się że dobrze przezimowała, a teraz od tamtego tygodnia zaczęła się żółcić I nie wiem czy to są konsekwencje zimy czy może coś się innego dzieje. Co z tym zrobić?

• Przez kubek123
      Cześć,jestem tu nowy i mam nietypowe pytanie co zasiać w 2016r. żeby jak najwięcej zarobić.Mam hodowlę krów mlecznych ziemia do wyboru to klasa 4,5,6 około 60 ha weźmy pod uwagę też że jest coraz większa susza mieszkamy na woj.mazowieckim
    • Przez karmelowatrawa
      Forumowicze!
      Uprawiam pszenicę i pszenżyto. Niestety jak to bywa na wiosnę chwasty wystrzeliły w górę że aż żal patrzeć na to pole. Zakupiłam polecany oprysk - Lentipur Flo 500 SC. Chciałabym połączyć go z Chwastoxem. I tu moje pytanie. Czy taka mieszanina nie zaszkodzi zbożu a jedynie niechcianym chwastom?
    • Przez crystal169
      Witam, prowadzę gospodarstwo z produkcją pszenicy, rzepaku, bobiki. Chciałbym na nowym polu o pow. 2 ha, trochę daleko od domu wsadzić borówke oraz truskawki, czy mogę sobie sadzonki wziąść na fakture tak samo jak np środki ochrony roślin, czy nawozy w produkcji pszenicy, rzepaku, czy muszę robić lub zakładać coś innego całkiem odrębnego żeby brać faktury.
      Z góry dziękuję za odpowiedzi.