Skocz do zawartości

Polecane posty

losktos    120

losktos czy 1.7 osiris wystarczy na t 3.. t1 capalo 1.2+atak 0.5 t2 duet ultra 0.6

może być.. ale ogólnie trochę skopałeś T2. Duet Ultra to troche za mało, trzeba było dorzucić chociaż gwarant nawet kosztem tańszego T3.

Aczkolwiek jak nie ma szalonej presji chorób to może nie być tak źle.

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Tomek90    213

A na jarą T1 bylo DUET STAR,na kłos teraz 1 l tebukonazolu starczy ,bo troszke popadało ,ogolnie susza,miało być fandango,ale nie warto bo 7 ton ,nie naleci,czy lepiej tebukonazol 0,5 l +epoksykonazol 0,5 l

Normalnie 0.6-0.7 tebukonazol tym bardziej że nie liczysz na wyższy plon, to tebukonazol i epoksykonazol po połówce jest także ok. 

wilhelm    401

Zastanawiam się, czy u Was jest aż taka silna presja grzybów, bo u mnie pochodziłem troche po polach, poobserwowałem i stwierdzam z całym przekonaniem, że T2 było zbędne. Pszenice, które fungi nie widzialy są w takiej samej kondycji zdrowotnej, jak te ktore byly opryskiwane 2 razy...

Wiadomość z agroFakt.pl

Tomek90    213

To samo zaobserwowałem w pszenicy po rapsie zero fungi zdrowa jak nigdy, ale pójdzie coś na kłos tebu albo tebu i propikonazol bo akurat to jest. 

Po kukurydzy z opóźnionym pierwszym zabiegiem zdrowa do samego spodu (Arkadia zero mączniaka!)bez T2, jakies T3 może. 

Może u was nie ma presji chorób ja widzę co jest na wielkopolsce bez oprysk większość odmian porażka przez rdzę a zwłaszcza septoriozę niektóre dosłownie zjedzone do samego kłosa

losktos    120

u mnie jako że w T1 nie było zbyt wysokiej presji chorób tak przy terminie T2 pojawiła sie DTR i septorioza także zabieg T2 jak najbardziej uważam za uzasadniony

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

luteks77    3

Witam co polecacie na DTR i septeriozę,pszenica zaczyna się kłosić wczesniej był dany tilt turbo na mączniaka.

jackowski11    2

A porpos presji chorób, powiem tak:

mam taki kawałek zimówki ktoru troche zima mi przerzedziła

Pomijając obsadę, na T1 był prochlaz + triazol, i nic więcej.

Tak zdrowej pszenicy dawno nie widziałem, moze dzięki temu ze nie była katowana chemią, przetrwała tą nasza dziwną tegoroczną pogodę (zimno,  następnie sucho+zimnie noce)

Zastanawiam się tylko czy dać Tebu na kłos, pszenica prawie po kwitnieniu

losktos    120

mróz też zrobił swoje...

Witam co polecacie na DTR i septeriozę,pszenica zaczyna się kłosić wczesniej był dany tilt turbo na mączniaka.

do jakiej kwoty?

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

luteks77    3

luteks77, w 10 Cze 2016 - 08:51, powiedział:snapback.png

do jakiej kwoty?

Przewidywany plon to 5-7 t/ha plus 2 ha jarki,gleba klasy IV cieżka .Na jesien poszło po 300 kg polifoski 6 ,pod niektóre poszło 30 t obornika plus 200 kg polifoski ,ph ok 6,5,na wiosnę 150 saletrosanu 150 kg saletry, II dawka 150kg mocznika.Kwotowo coś w rozsądnej cenie i jakości.

morganix    2

Czy jak susza mocno to na mszyce można pryskać pszenice? pszenica konczy kwiitnienie. Jakie środki polecacie?

Edytowano przez morganix

John175    35

Co powiecie na zabieg T3 w pszenicy w takiej opcji:

0,7l/ha tebukonazol + 0,7l/ha tiofanat metylowy?

Da rade i nie popali?

wilhelm    401

Jak nie ma silnej presji ze strony fuzarioz, to 0,7-0,8 tebukonazolu wystarcza w mieszaninie zTopsinem.

misiek81519    0

panowie czy Duet Ultra na t2/t3 Bamberka będzie ok ? pryskać wieczorem czy w dzień żeby nie przypalić oczywiście Duetem Ultra??

krychu    43

Jeżeli w dzień jest poniżej 20 to możesz nawet w słońcu jechać. Ta ciecz nie wyparuje. Jeśli powyżej 20 lepiej pod wieczór jedź jak temp. spadnie.

krychu    43

Byłem dziś na poletkach Bayernu i pytałem o sam biksafen kiedy wprowadzą. Nic nie wiedzą. Wprowadzają na nasz rynek DELARO oraz VARIANO Xpro. Ciekawe jaka cena będzie za nie.

Edytowano przez krychu

mariuszd93    489

Podpowie ktos  jak  to jest z pryskaniem  kwitnacego pszenzyta? 

Popadało  troche ma  byc  gorąco  - to  trzeba by popryskac  , a  właśnie  zaczyna  kwitnąć...

Pszenzyto  jare , 3  tygodnie  temu pryskane  Duet ultra , teraz  zamierzam  Falconem . Pryskać ,  czy  czekać  aż  przekwitnie ?

;)

krzeniek    5

Niedawno na forum w którymś z tematów  była  o tym mowa że pszenżyta podobno  nie pryska się w czasie kwitnienia .

metrax12    13

Byłem dziś na poletkach Bayernu i pytałem o sam biksafen kiedy wprowadzą. Nic nie wiedzą. Wprowadzają na nasz rynek DELARO oraz VARIANO Xpro. Ciekawe jaka cena będzie za nie.

Samego biksafenu Bayer nie wprowadzi, chyba że UE wycofa protiokonazol i nie będzie innego dobrego triazolu to stworzenia fungicydu.

jacek472    16

Pryskać jeszcze spóźnione t3 w pszenicy? przedwczoraj spadło 52L/m2 deszczu, a dzisiaj jest bardzo gorąco. Równo 2 tygodnie temu poszedł adexar 1,4L. Pszenica zaczyna nalewać ziarko, a chorób na razie nie widać. Pryskać czy osiris za rok wykorzystać? 

jackowski11    2

Czy jest sens robić spoźnione T3 Tebukonazolem w ozimej na fusarium kłosa, widac objawy, ostatnie 2 tyg. to upał a pozniej tydzien deszczowej pogody?

W jarej  moznachyba  jescze zaryzykowac (po wykłoszeniu)

wilhelm    401

Jeśli zagrożenie fuzariozą występuje, to jak najbardziej tebukonazol w pełnej dawce.. Do fazy wodnej dojrzałości ziarna nie ma się co oglądać.

losktos    120

Czy jest sens robić spoźnione T3 Tebukonazolem w ozimej na fusarium kłosa, widac objawy, ostatnie 2 tyg. to upał a pozniej tydzien deszczowej pogody?

W jarej  moznachyba  jescze zaryzykowac (po wykłoszeniu)

jak widać objawy fuzariozy to wiele już nie zwojujesz

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez andrzej1988
      Tutaj mozna pisać ceny zbóż z nowego 2016 roku...
    • Przez mateusz1151010
      Wita, mam dylemat bo nie wiem co zrobić z pszenicą ozimą odmiana Tonacja. Cały czas była ładna zielona, wydawałoby się że dobrze przezimowała, a teraz od tamtego tygodnia zaczęła się żółcić I nie wiem czy to są konsekwencje zimy czy może coś się innego dzieje. Co z tym zrobić?

• Przez kubek123
      Cześć,jestem tu nowy i mam nietypowe pytanie co zasiać w 2016r. żeby jak najwięcej zarobić.Mam hodowlę krów mlecznych ziemia do wyboru to klasa 4,5,6 około 60 ha weźmy pod uwagę też że jest coraz większa susza mieszkamy na woj.mazowieckim
    • Przez karmelowatrawa
      Forumowicze!
      Uprawiam pszenicę i pszenżyto. Niestety jak to bywa na wiosnę chwasty wystrzeliły w górę że aż żal patrzeć na to pole. Zakupiłam polecany oprysk - Lentipur Flo 500 SC. Chciałabym połączyć go z Chwastoxem. I tu moje pytanie. Czy taka mieszanina nie zaszkodzi zbożu a jedynie niechcianym chwastom?
    • Przez crystal169
      Witam, prowadzę gospodarstwo z produkcją pszenicy, rzepaku, bobiki. Chciałbym na nowym polu o pow. 2 ha, trochę daleko od domu wsadzić borówke oraz truskawki, czy mogę sobie sadzonki wziąść na fakture tak samo jak np środki ochrony roślin, czy nawozy w produkcji pszenicy, rzepaku, czy muszę robić lub zakładać coś innego całkiem odrębnego żeby brać faktury.
      Z góry dziękuję za odpowiedzi.