Skocz do zawartości

Polecane posty

kowal1234    1

Zostało mi z zeszłego roku 1l duetu ultra, 1l tebu i 0,5l bumpera czy można to pomieszć i zastosować na t2, na 2,5 ha pszenżyta?

wojtek554    9
Napisano (edytowany)

z tych rozwiazań co napisałąś to tylko  reveler i amistar + artea  miałoby jakis sens ponieważ  zawierają triazole

reszta to  samo strobi typowo zapobiegawczo

ja dałbym teraz menara 0,5 l+ zaftra  0.4l +1 l gwarant przy okazji kompletne T2

nie zwalczy jak masz lotusa dodaj

0,3 lotusa starczy? i czy gdy go dodam mógłbym zmniejszyć dawkę epoksy do 0,7? 

Edytowano przez wojtek554

slawek2209    78

Zależy w jakim zbożu bo na jęczmień planuje dać tylko 2 zabiegi od grzyba, na T2 Fandango wtedy kiedy będą wychodziły pierwsze ości no chyba że będzie bardzo duża presja chorób to dam trochę szybciej na flagę. A na pszenicę jeżeli będzie dobrze rokowała to jadę normalnie z Fandango na flagę i wtedy jeszcze T3 po wykłoszeniu ale przed kwitnieniem. 

dlaczego t3 chcesz robić przed kwitnieniem? Optymalny termin zwalczania fuzariozy jest w czasie kwitnienia

Wiadomość z agroFakt.pl

macio9554    19

Kiedyś obiło mi się o uszy że w czasie kwitnienia nie powinno się pryskać zbóż, ale jeżeli jest inaczej i mówisz że w czasie kwitnienia to polecę w czasie kwitnienia :) 

masa24    55

a np w pszenicy jarej sianej po pszenicy ozimej  nie sprawiloby sie cos takiego:

t 1 duet starr

t2 soligor

t3 tebu?

bo fandango wychodzi dosc drogo ,  moze zamiast fandango w t2  ta sie zrobic  dobre t2 i t3 w tej cenie

dino555    0

Mam pytanie, został mi PROPULSE z oprysku na rzepak, ktoś wie czy nadaje się on na pszenice pomimo braku rejestracji?!

pszycha1    6

najlepiej robić zabiegi do dwóch dni od rozpoczecia kitnienia lub pod koniec kwitnienia  jeśli nie można tego wykonać  w bardziej optymalnym terminie

Zostało mi z zeszłego roku 1l duetu ultra, 1l tebu i 0,5l bumpera czy można to pomieszć i zastosować na t2, na 2,5 ha pszenżyta?

można tylko zależy czy masz czysto czy są juz jakieś choroby

loquito    14

x lat pryskam w czasie kwitnienia i jest ok

A jeśli planuję dodać jakieś nawozy dolistne typu siarczan magnezu/potasu to też można zrobić zabieg podczas kwitnienia? Pytam bo często można spotkać artykuły, w których w czasie kwitnienia nie zalecają dokarmiania dolistnego. 

losktos    118

dokarmiania lepiej unikac w fazie kwitnienia

a np w pszenicy jarej sianej po pszenicy ozimej  nie sprawiloby sie cos takiego:

t 1 duet starr

t2 soligor

t3 tebu?

bo fandango wychodzi dosc drogo ,  moze zamiast fandango w t2  ta sie zrobic  dobre t2 i t3 w tej cenie

może być coś takiego ale troche nie rozsądne.

Soligor w pełnej dawce to coś ok. 130-140 zl/ha. Za jakieś 10-20 zł drożej możesz mieć rozwiazanie triazol + strobiluryna które znacznie lepiej sprawdzi się w T2

Występują jakieś zamieniki acanto?

galileo

master20002    151

Występują jakieś zamieniki acanto?

Na Rudniku jest PIXEL 250 SC, w 5 litrowej bańce około 90 zł tańszy od Acanto.

a-zA-Z0-9    4

koledzy do t2 menara 0.5l +  dobromir 250ec 0,5l można dorzucić siarczan magnezu i nawóż 18+18+18 przenica w stadium liść flagowy cały na wieszku plus owadobójczy buldog 0.25l

Artis    14

Co dać na t2 w pszenzycie które za niedługo będzie sie kłosić w t1 poszedł tilt plus promax. 0,5tebu+0,5epoksy+0,2 strubi?

masa24    55

dokarmiania lepiej unikac w fazie kwitnienia

może być coś takiego ale troche nie rozsądne.

Soligor w pełnej dawce to coś ok. 130-140 zl/ha. Za jakieś 10-20 zł drożej możesz mieć rozwiazanie triazol + strobiluryna które znacznie lepiej sprawdzi się w T2

galileo

czyli np co zamiast soligora?

piotrb14    186

Zamiast Accanto polecam Tazer ( cena około 150zł za 1l) dużo tanszy od accanto a ma inna strubiluryne tylko. Zamiast piko mamy azykso stobilurynę. Do tego dodać gwarantu + epoksynazol lub zamiast epoksynazolu dać duet ultra ktory ma epoksynazol i tiofan. 0,4 Tazera + 0,5 gwarantu + 0,5 Duetu ultra

wojakjan    2

Witam panowie szybko poratujcie mnie odpowiedzią zasiałem kukurydze jednak od siewu nie mogłem opryskać bo było zimno i padał deszcz dzisiaj opryskałem jednak w czasie oprysku zauważyłem miejsca w których kukurydza wychodzi pryskałem adengo...Czy zaszkodziłem kukurydzy ? czy spisywać ją już na straty..? proszę pilnie odpowiedzcie.... 

B-44    7

Jakie maksymalne dawki mogę zastosować Amistralu i Safir'u?

Wystarczy jak dasz 0,8 l/ha Amistaru i 0,6/l/ha Safiru jeśli łącznie stosować, oczywiście możesz dać po litrze i azoksystrobiny- Amistar i epoksynazolu- Safir tylko pytanie po co? taka ilość strobiluryny dostatecznie wydłuży wegetacje

kowal1234    1

najlepiej robić zabiegi do dwóch dni od rozpoczecia kitnienia lub pod koniec kwitnienia  jeśli nie można tego wykonać  w bardziej optymalnym terminie

można tylko zależy czy masz czysto czy są juz jakieś choroby

Na razie nie widzie chorób.

Jedynie skrzypionki zaczęły żerowanie, chce dodać do grzybówki jakiś pyretroid.

losktos    118

Co dać na t2 w pszenzycie które za niedługo będzie sie kłosić w t1 poszedł tilt plus promax. 0,5tebu+0,5epoksy+0,2 strubi?

0,2 strobi nie ma sensu. Albo epoks.0,8 + strobiluryna (250) 0,4-0,5, albo epoks 0,8 + tebu 0,7

Jakie maksymalne dawki mogę zastosować Amistralu i Safir'u?

ekonomicznie uzasadnione amistar max 0,6, Safir max 1l

czyli np co zamiast soligora?

epoksykonazol + strobiluryna

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się