Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
celtis    7
Napisano (edytowany)

Chciałbym w następnym tygodniu zrobić T2 na Tobaku (paszówka), najlepiej gdyby był to ostatni zabieg, lepiej dać gwarant 1l + epoksy 0,8 i potem ewentualnie T3, czy dac Acanto 0.5 + epoksy 0.8 i mieć nadzieje że wytrzyma do żniw ?
Chyba że  gwarant 1l + epoksy 0,8  i do tego jeszcze jakiś adiuwant? Ewentualnie Soligor ?

Edytowano przez celtis

losktos    118

jak będzie sucho to moze wytrzymać ale ja mimo wszystko decydowałbym się na 3 zabiegi

Jak na T1 w pszenicy ozimej poszedł Duet star + Atak, to na T2 można dać epoksykonazol + acanto czy lepiej menara+acanto żeby niepowtarzać epoksykonazolu?

moze być epoks

slawek2209    78

soligar za 1l po 130zl bez rabatu

koledzy co może być przenicy ma kropki na lisciach gdy patrzymy pod światłem czy to oznaki septeriozy  na t1 dałem 1,75 capalo 337,3ec 20 kwietnia teraz chce jechać z t2 co byście polecili do 160zł

adexar plus  .Trzy substancje w tym sdhi ,stobi i trazol

Wiadomość z agroFakt.pl

morganix    2

Czy na jęczmień jary na T1 jest odpowiednie będzie mieszanina Mondatak i Tilt Turbo? Jeśli tak to w jakich dawkach?

Napisano (edytowany)

Panowie na t1 poszedł tilt turbo 0.8 + promax 0.8 co dac na t2
0.8 falcon czy
0.6 duett ultra + 1 gwarant
Co lepiej zadziała, może polecacie coś innego ??

Edytowano przez Rolnik_z_Podkarpacia

Tandam    1

Witam!

Panowie potrzebuję porady, ponieważ lada dzień będę wykonywał T2 w pszenicy ozimej. Na ten zabieg mam przeznaczony Seguris w dawce 1l/ha, ale obserwując pszenicę, widzę że w jednej z odmian ( Arkadia ) wyszło sporo mączniaka po T1 ( poszło Tilt Turbo 1l + Mondatak 1l ), w drugiej z odmian ( Linus ) pod tym względem jest czysto. Czytałem, że Seguris sam w sobie na mączniaka to nie bardzo i czy mógłbym go wspomóc i w jakiej dawce którymś z takich środków jak: Gwarant, Topsin, czy Propico, ponieważ akurat takie mam w posiadaniu, a jeśli jakiś inny to co byście polecili?

Za wszelkie porady  z góry dziękuję!

Dodam, że zabieg T3 też będzie wykonywany.

lonoh    30

Stosowanie moddusa w fazie liscia flagowego jakies negatywne opinie? 

spajki01    1

Chłopaki czy można stosować drugi raz Medaxa jak wcześniej na 1 kolanko też był Medax? i czy takie same dawki jak moddusa są uzasadnione bo gość w sklepie mi mówił że stosują ludzie go tyle samo co moddusa stosował ktoś tak jak to działa w ogóle w tych dawkach medax bo jeśli tak to za 100 zł za 1 l medaxa będzie można zrobić 3 ha a nie za 250 zł za 1 l moddusa.n Czyli 150 zl w kieszeni sami przyznacie że sporo . Ja stosowałem teraz trochę moddusa i medax 1 raz.

losktos    118

Czy na jęczmień jary na T1 jest odpowiednie będzie mieszanina Mondatak i Tilt Turbo? Jeśli tak to w jakich dawkach?

0,8 mondatak, 0,8-1 l tilt

Panowie na t1 poszedł tilt turbo 0.8 + promax 0.8 co dac na t2

0.8 falcon czy

0.6 duett ultra + 1 gwarant

Co lepiej zadziała, może polecacie coś innego ??

o ile zabieg ma być w tych pieniadzach i nie wyższych to daj gwarant + duet lub zamiast duetu czysty epoksykonazol

Witam!

Panowie potrzebuję porady, ponieważ lada dzień będę wykonywał T2 w pszenicy ozimej. Na ten zabieg mam przeznaczony Seguris w dawce 1l/ha, ale obserwując pszenicę, widzę że w jednej z odmian ( Arkadia ) wyszło sporo mączniaka po T1 ( poszło Tilt Turbo 1l + Mondatak 1l ), w drugiej z odmian ( Linus ) pod tym względem jest czysto. Czytałem, że Seguris sam w sobie na mączniaka to nie bardzo i czy mógłbym go wspomóc i w jakiej dawce którymś z takich środków jak: Gwarant, Topsin, czy Propico, ponieważ akurat takie mam w posiadaniu, a jeśli jakiś inny to co byście polecili?

Za wszelkie porady  z góry dziękuję!

Dodam, że zabieg T3 też będzie wykonywany.

żaden z wymienionych na mączniaka wiele nie zdziała. Najlepiej coś w stylu Kendo (0,1 l/ha) lub Lotus (0,3)

ahten    9

A co sie lepiej sprawdzi na maczniaka 0,1 kendu czy 0,1 talius'a?

Który srodek lepiej dziala interencyjnie?

luki08    3

czy mieszanina tiltu0.8-1l i atak 0.8 zalatwi plamistosc siatkowatą w jeczmieniu jarym?, czy moze cos innego

rosliny w fazie krzewienia,ale bardzo porazone

MartineZ    14

tilt i atak to plamistość siatkową to raczej słabe rozwiązanie. Chyba lepiej Duett Star 1l

Ulman    275

A co sie lepiej sprawdzi na maczniaka 0,1 kendu czy 0,1 talius'a?

Który srodek lepiej dziala interencyjnie?

Kendo ale lepiej 0,12-0,15l/ha. Interwencyjnie dobry bedzie  też Lotus albo Corbel.

andzin    3

Opryskałem pszenicę ozimą wirtuozem 520ec i cuadro+antywylegacz na usztywnienie źdźbła i po godzinie deszcz. Jak myslicie zmyło oprysk czy będzie dobrze? Chodzi mi przede wszystkim o wirtuoza?

slawek2209    78

Chłopaki czy można stosować drugi raz Medaxa jak wcześniej na 1 kolanko też był Medax? i czy takie same dawki jak moddusa są uzasadnione bo gość w sklepie mi mówił że stosują ludzie go tyle samo co moddusa stosował ktoś tak jak to działa w ogóle w tych dawkach medax bo jeśli tak to za 100 zł za 1 l medaxa będzie można zrobić 3 ha a nie za 250 zł za 1 l moddusa.n Czyli 150 zl w kieszeni sami przyznacie że sporo . Ja stosowałem teraz trochę moddusa i medax 1 raz.

Możesz dawać drugi raz medax ale w dawce 0.5-0.6 l .Porównywanie dawek moddus i medaxu mija się z celem.Są to inne substancje i medaxu daje się więcej,ale koszt zabiegu jest podobny

Napisano (edytowany)

Jakie środki zawierają czysty epoksykonazol ??

Losktos
A może reveller 0.5 + 0.6 epoksykonazol cenowo chyba podobnie jak myślisz zadziła dobrze na t2 ??

Edytowano przez Rolnik_z_Podkarpacia

majes    4

Planowałem na T2 w pszenżycie dać to samo co w pszenicy (acanto+epoksykonazol) ale trzeba zejść z kosztów do poziomu około 120zł. Co byście poradzili?

macio9554    19

a Tern Premium da radę  mączniakowi w pszenżycie ? czy za słaby?

W pełnej dawce powinien sobie poradzić 

ahten    9

Kendo ale lepiej 0,12-0,15l/ha. Interwencyjnie dobry bedzie  też Lotus albo Corbel.

A taliusa w ogole nie polecasz? Ma bardzo dobre wyniki w badaniach hgca na maczniaka. Az 4 gwiazdki.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się