Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
SawekBraczyk    14

Wato zrobić t3 w pszenżycie czy raczej dać sobie spokój na t2 poszło duet ultra + orius i dobrze trzyma . 

spajki01    1

Cześć planuje takie T1 siarczan magnezu 7,5 kg, 1 l Yara Zboże ,Medax Top 0,7 l, Antywylegacz 1 l, Bi nowy 0,2 , 0,8 Tilt Turbo 0,7 Mirage , Tytanit 0,2 ,Styk 0,2 . Co wy na to na pszenice i na pszenżyto a potem jade z saletra po oprysku ;)

pawlu    0

Panowie na t 1 poszło bumper super 1l+ Lotus 0,5l a na t2 chcę dać menara 0,4l+starami 0,6l ,czy to dobra mieszanina i czy czekać do liścia flagowego może ktoś się wypowie kolega laktos

Wiadomość z agroFakt.pl

krilan06    64

Panowie, co polecacie (ze średniej półki) na T2 w pszenżycie? Na T1 poszło Capalo. W ubiegłym roku stosowałem na T2 Safir+Phoenix. I jeszcze co możecie polecić na T2 w życie i jęczmieniu ozimym (soligor?), będzie to ostatni zabieg

thug    196

Panowie na t 1 poszło bumper super 1l+ Lotus 0,5l a na t2 chcę dać menara 0,4l+starami 0,6l ,czy to dobra mieszanina i czy czekać do liścia flagowego może ktoś się wypowie kolega laktos

mieszanka całkiem  niezła moze być

ale ja np wolę strobi plus chlorotalonil plus epoksykonazol

waldeko016    1

Panowie na T1 w pszenicy ozimej zastosowałem Tilt Turbo + mondatak.

Co byście polecili na T2. 

kubamako66    46

Witam mam takie pytanie czy opłaca dawać się siarczan magnezu jeszcze raz bo dawałam go 3 tygodnie temu i czy dawać go jeszcze raz teraz bo będę pryskał bumber 1l na ha i lotus 0,5l na ha czy się opłaca dawać jeszcze raz na pszenice ozimą  ?

Tomaszeek    3

ja przedwczoraj dawałem na 500l wody 25kg 7-wodnego siarczanu magnezu 25kg mocznika i 2kg krystanolu zielonego magnez jak najbardziej sie opłaca jak to u nas  mowia magnezu nigdy za wiele ;D

celtis    7

na T2 możesz polecieć w tańszej wersji gwarant 500 1l + epoksykonazol 0.8l lub droższej Acanto 250 0.5l + epoksykonazol 0.5-0.8l. 

jak zachowuje się u was lotus podczas rozpuszczania t.j. po pierwszym kontakcie z wodą , bo u mnie przyjął konsystencję tawotu, zakleił całe sito narobiło się pełno białych zawiesin i ogólnie po każdym zbiorniku wypryskanym na głównym filtrze tłusta maź, mam ochote go zareklamować do adamy bo tani nie jest...

XTRO    159

Ja w tamtym roku dawałem pod oziminy na T1 Wirtuoza 1l/ha, w tym roku dawalem Duet Star 1l + Mirage 0,8l i powiem, że nie jestem zadowolony z tego zabiegu, raptem po 2 tyg wylazła septorioza i rdza... jeszcze z tydzień i przyspieszę pewnie T2.

SawekBraczyk    14

jak zachowuje się u was lotus podczas rozpuszczania t.j. po pierwszym kontakcie z wodą , bo u mnie przyjął konsystencję tawotu, zakleił całe sito narobiło się pełno białych zawiesin i ogólnie po każdym zbiorniku wypryskanym na głównym filtrze tłusta maź, mam ochote go zareklamować do adamy bo tani nie jest...

Widzisz a u mnie znowu to samo się zrobiło po zmieszaniu mirage + duet starr może tawotu nie było ale pełno białych zawiesin . 

largo85    0

Koledzy czy to septorioza? Na T1 poszedł Tilt turbo i mondatac po 1l. Czym można by teraz było poratować ta pszenicę?

milanreal1    290

Tak jest zawsze, szczególnie w kontakcie z zimną i twardą wodą. Zawsze przed wlaniem do opryskiwacza rozrabiaj środki w wiaderku.

woda nazwijmy ją "opadowa" więc nie powinna być twarda ale faktycznie musiałbym ją zbadać druga sprawa też zimna jakoś nie była , ze studni na pewno byłaby dużo chłodniejsza, za rok wracam do tiltu+mondatak substancje te same co bumper super+lotus a nie ma problemu z mieszaniem

largo85    0

Koledzy czy to septorioza? Na T1 poszedł Tilt turbo i mondatac po 1l. Czym można by teraz było poratować ta pszenicę?

post-17934-0-41210500-1462695551_thumb.jpg

post-17934-0-33048500-1462695589_thumb.jpg

Przemo188    6

Na moim pszenzycie są podłużne dziurki jak na zdjęciu oraz gdzie nigdzie takie plamki jak na kolejnym. W jednej części pola na słabszym stanowisku jest takie zoltawe jak na ostatnim zdjęciu

Na T1 poszedł duett sttar +Mondatak + siarczan + kristalon zielony
A w piątek poszedł medax top + siarczan i kristalon

post-169317-0-14686300-1462710343_thumb.jpg

post-169317-0-73160000-1462710397_thumb.jpg

post-169317-0-77022200-1462710435_thumb.jpg

slawek2209    78
Napisano (edytowany)

Takie szkody robią dorosłe osobniki skrzypionki.Zwykly pyretroid wystarczy aby je zwalczyć.Przebarwienia końcówek mogą być wywołane stresem po wykonaniu zabiegu i późniejszym ochłodzeniem

Edytowano przez slawek2209

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się