Skocz do zawartości

Polecane posty

KlimekPL    124

Jezeli chce na zyto i pszenzyto zastosowac dwa zabiegi grzybowe to drugi powinienem dac na lisc flagowy czy podczas wyklaszania?

garu    6

Na T2 planuje dać 1l Tebukonazolu + 0,8 Gwaranta co ewentualnie dać na kłosa?

KlimekPL    124

Jezeli chce na zyto i pszenzyto zastosowac dwa zabiegi grzybowe to drugi powinienem dac na lisc flagowy czy podczas wyklaszania?

Wiadomość z agroFakt.pl

master20002    157

U siebie w pszenżycie robię T2 jak zaczyna wychodzić kłos.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

lebek5    9

Dziś pryskałem  jęczmień ozimy Soligorem, zostało mi troche i opryskałem mały kawałek jęczmienia jarego. Czy mogę jutro opryskać Axialem i Linturem jęczmien jary?

janczar810    252

mam posiane pszenżyto ozime Fredro podatne na rdze żółtą i widze iż od ziemi dolne liście robią sie żółte to właśnie ta rdza atakuje od dołu??. Głównie widać to w miejscach gdzie gleba jest słaba (piasek)

Renault9514    49

tydzień temu opryskałem pszenicę Duett Star1l + Mirage 1l + wszelkie odżywki po 3 godz. od oprysku zaczęło kropić, ale strasznie nie lało, wtedy jeszcze pszenica była czysta bez grzybów, może małe oznaki tylko, a dzisiaj widzę, że nasilenie septoriozy i rdzy na dolnych liściach jest bardzo duże, czy oprysk nie podziałał ?? czy zależy trochę od odmiany ? bo w innych nie ma aż tyle grzyba...

Dając T2 na liść flagowy Adexar plus 1,5l/ha obędzie się bez T3? czy warto polecieć na ostatni zabieg z tebu ? ;)

ZETOR Team !!!

pszycha1    6

Czy do falcona mogę dodać mocznik za jednym razem?

ja dawałem ale małe ilości ok 5kg na 100L i było ok

ale specjaliści piszą że mocznik powoduję "otwarcie" roślin na grzyba

przenica ozima odmiana Memory i Arkadia (przedplon strączkowe) nie robiłem zabiegu T1 bo nie było warunków i czasu dziś byłem na polu presja chorób niska septorioza dużo poniżej progu

łan ciemno zileony ale strasznie nierówny niektóra 2kolanko niektóra dopiero 1, czy można opryskać CCC-0,7l i modus 0,3l, ewentualnie sam CCC -1l i za tydzień modus

prośba o waszą radę, może poczekać do T2 i wtedy skrócić

celtis    7

Co to może być? Pryskane na T1 Duet starr +  prochloraz. 

post-8912-0-53634300-1462476294_thumb.jpg

celtis    7

też mi się tak wydaje, co polecacie na poprawkę ? jeszcze raz Duet 0.9 + prochloraz 0.7 czy dać Topsin 0.7 + intizam 497 0.7 + lotus 0.3 ?? Ten rok to w ogóle jakiś dziwny, wszędzie dużo przypalonych końcówek itp

pszycha1    6

co sądzicie o środku na T2 zamiennik Falcona ok 90zł/ha czy jest jakaś lepsza mieszanka szczególnie chodzi o rdzę i septoriozę

SOKÓŁ 460 EC

Substancje aktywne

spiroksamina - (związek z grupy ketoamin) - 250 g w 1 litrze środka,

tebukonazol - (związek z grupy triazoli) - 167 g w 1litrze środka,

triadimenol - (związek grupy triazoli) - 43 g w 1 litrze środka.

slawek2209    78

moim zdaniem było za zimno po zabiegu.Środki zamiast krążyć w roślinie skumulowały się po zabiegu na końcówkach liści

pszycha1    6

też mi się tak wydaje, co polecacie na poprawkę ? jeszcze raz Duet 0.9 + prochloraz 0.7 czy dać Topsin 0.7 + intizam 497 0.7 + lotus 0.3 ?? Ten rok to w ogóle jakiś dziwny, wszędzie dużo przypalonych końcówek itp

chyba ani jedno ani drugie

ewentualnie Duet z piraklostrobiną ale tu muszę się eksperci wypowiedzieć

ja w poprzednim roku poległem na septoriozie zaatakowała po T2

celtis    7

ale jakby z zimna to chyba wszystkie liście by tak wyglądały a nie tylko niektóre :blink:

lonoh    30
Napisano (edytowany)

Zadna septerioza, u mnie to samo było T1 duett+prochloraz+moddus+anty 3 dni pogody po zabiegu a pozniej zimno i 5 dni z przymrozkami nocnymi.I liscie identycznie wygladały, 4 dni temu poszło 150kg saletry i wczoraj spadł deszcz i pszenica sie w oczach zmnienia.Koncówki zasychaja a pszenica sie zieleni

Edytowano przez lonoh

krzeniek    5

Wydaje mi się że raczej to drugie topsin,intizam, lotus , mi kilka postów wcześniej radzono, że septoriozę zwalczy gwarant jest to (chlorotalonil) koszt ok.45   złotych na hektar.

koczas    59

U mnie dużo końcówek było żółtych na starszych liściach, ale teraz po deszczu jest z dnia na dzień coraz lepiej. Prawie co 3 dni byłem w pszenicy z opryskiwaczem, później trochę przymrozków i wyglądało nieciekawie. Także dobrze przeanalizujcie czy to na pewno septorioza bo może być tak jak u mnie.

celtis    7

zostało mi z tamtego roku też trochę Duetu ultra  i opery max. W dawce 0.4 + 0.4 wzięło by septoriozę ?

matisz    18

Hej co sadzicie o mieszaninie prochloraz+propikonazol na pszenzyto, mialby to byc T1 bo wczesniej nie dalem rady?? I jeszcze co w miare taniego dorzucic do tebukonazolu na T2 i na tym miala by sie zakonczyc ochrona, nie oczekuje rewelacji ale nie chce przepłacac bo plon jaki obstawiam to 4-5 t/ha.

KlimekPL    124

Do zabiegu T2 na wykloszone zboze mozna dodawac siarczan magnezu i mikro?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez andrzej1988
      Tutaj mozna pisać ceny zbóż z nowego 2016 roku...
    • Przez mateusz1151010
      Wita, mam dylemat bo nie wiem co zrobić z pszenicą ozimą odmiana Tonacja. Cały czas była ładna zielona, wydawałoby się że dobrze przezimowała, a teraz od tamtego tygodnia zaczęła się żółcić I nie wiem czy to są konsekwencje zimy czy może coś się innego dzieje. Co z tym zrobić?

• Przez kubek123
      Cześć,jestem tu nowy i mam nietypowe pytanie co zasiać w 2016r. żeby jak najwięcej zarobić.Mam hodowlę krów mlecznych ziemia do wyboru to klasa 4,5,6 około 60 ha weźmy pod uwagę też że jest coraz większa susza mieszkamy na woj.mazowieckim
    • Przez karmelowatrawa
      Forumowicze!
      Uprawiam pszenicę i pszenżyto. Niestety jak to bywa na wiosnę chwasty wystrzeliły w górę że aż żal patrzeć na to pole. Zakupiłam polecany oprysk - Lentipur Flo 500 SC. Chciałabym połączyć go z Chwastoxem. I tu moje pytanie. Czy taka mieszanina nie zaszkodzi zbożu a jedynie niechcianym chwastom?
    • Przez crystal169
      Witam, prowadzę gospodarstwo z produkcją pszenicy, rzepaku, bobiki. Chciałbym na nowym polu o pow. 2 ha, trochę daleko od domu wsadzić borówke oraz truskawki, czy mogę sobie sadzonki wziąść na fakture tak samo jak np środki ochrony roślin, czy nawozy w produkcji pszenicy, rzepaku, czy muszę robić lub zakładać coś innego całkiem odrębnego żeby brać faktury.
      Z góry dziękuję za odpowiedzi.