Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
filip14    2
Napisano (edytowany)

losktos.

Cześć - na T1 0,7 Tilt + 0,7 Mirage poszło i w cholerę septoriozy co teraz ?

Edytowano przez filip14

SOKAN    12

Macie może jakiś podział czy spis strobiluryn. Która co chwyta.

Spiroksamina - to skuteczna strobiluryna?

fezoi    48
Napisano (edytowany)

http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/ochrona-roslin/skutecznosc-dzialania-fungicydow-w-chorobach-pszenicy-wedlug-hgca,43791.html   Trzeba skopiować , nie idzie poprawić linka

Edytowano przez fezoi

Wiadomość z agroFakt.pl

pawelo430    2
Napisano (edytowany)

co powiedziecie na T2

*Swing Top + Tebu (1l +0,5l)

*Adexar Plus 1,5l

*Osiris 1.5l

T1 Poszło Capalo 1.5l

czekam również na inne propozycje .

Edytowano przez pawelo430

losktos    120

z tych środków to wybrałbym adexar

losktos.

Cześć - na T1 0,7 Tilt + 0,7 Mirage poszło i w cholerę septoriozy co teraz ?

troche malo tiltu dałeś. Tego już nie wyczyścisz. Kiedy wyskoczyły objawy? Bo może byc tak że choroba jest już zahamowana ale wyskoczyły objawy infekcji z przed zabiegu

Macie może jakiś podział czy spis strobiluryn. Która co chwyta.

Spiroksamina - to skuteczna strobiluryna?

spiroksamina to nie jest strobiluryna

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

michal1993    350

Na oziminy poszło na T1 Tilt Turbo 0,95l i Mondatak 0,65l na ha, jak myślisz na T2 azoksystrobina 0,65l i epoksykonazol 0,95l na ha będą dobrym wyjściem czy można pokusić się o coś tańszego? Odmiany to Hondia i Tomko, stanowisko po kukurydzy i po trawie, N docelowo 150kg/ha

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Przemo188    6

W życie nie wypuściło mnie z t1 do tej pory i w sobotę będę jechał z modaxem czy dodać duett star i Mondatak czy już za późno i nie będzie dobrego efektu?

KlimekPL    123

Powiedzcie, czy mozna przez jeden dzien trzymac mieszanine zbiornikowa w opryskiwaczu? Zrobilem zupe z siarczanu magnezu, plonvitu, wapnovitu, tytanitu i molibdenu aby podratowac pszenzyto ale jak tylko mialem jechac to spadl deszcz totalnie z d*py, bo niebo bylo w maire czyste i prognozy tez nic nie przewidywaly. Deszcz padal doslownie 3 minuty ale o zabiegu juz nie ma mowy.Czy jak przetrzymam to jeden dzien to nawozy nie straca swojej wlasciwosci i czy nic sie nie skrystalizuje albo nie wytraci? Zwlaszcza martwie sie o siarczan.

KlimekPL    123

Wymieszanie to rzecz obowiązkowa, nawet podczas zabiegu mieszadło zawsze działa ;)

losktos    120

Na oziminy poszło na T1 Tilt Turbo 0,95l i Mondatak 0,65l na ha, jak myślisz na T2 azoksystrobina 0,65l i epoksykonazol 0,95l na ha będą dobrym wyjściem czy można pokusić się o coś tańszego? Odmiany to Hondia i Tomko, stanowisko po kukurydzy i po trawie, N docelowo 150kg/ha

mozesz zejść trochę z dawką, np 0,5 azoksystrobiny i 0,8 epoksykonazolu. Co do samego wyboru substancji może być cos tańszego ale raczej wyjdzie słabiej

Powiedzcie, czy mozna przez jeden dzien trzymac mieszanine zbiornikowa w opryskiwaczu? Zrobilem zupe z siarczanu magnezu, plonvitu, wapnovitu, tytanitu i molibdenu aby podratowac pszenzyto ale jak tylko mialem jechac to spadl deszcz totalnie z d*py, bo niebo bylo w maire czyste i prognozy tez nic nie przewidywaly. Deszcz padal doslownie 3 minuty ale o zabiegu juz nie ma mowy.Czy jak przetrzymam to jeden dzien to nawozy nie straca swojej wlasciwosci i czy nic sie nie skrystalizuje albo nie wytraci? Zwlaszcza martwie sie o siarczan.

nie każdy środek może czekać rozpuszczony ale z nawozami to raczej nie ma tego problemu

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

slawek2209    78

Warto dać strobiluryne z triazolem w jednym zabiegu.Jęczmień jest zdrowszy i dłużej zielony

michal1993    350

mozesz zejść trochę z dawką, np 0,5 azoksystrobiny i 0,8 epoksykonazolu. Co do samego wyboru substancji może być cos tańszego ale raczej wyjdzie słabiej

Dzięki za informację, przemyślę sprawę bo zboża mam 3,2ha więc i tak muszę kupić 2l azoksystrobiny i 3l epoksykonazolu.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

slawek2209    78

strobiluryne z tebukonazolem dawałem na t2 .Można też na t1 ale przydało by się dodać coś na mączniaka

loquito    16
Napisano (edytowany)

Czy w T2 w pszenicy ozimej lepiej sprawdzi się Amistar 0,4l/ha + 0,8l/ha Epoksykonazol 125g/l  czy Soligor 1l/ha? Dodam że chciałbym zrobić ten zabieg na samym początku liścia flagowego a nie na w pełni rozwinięty liść flagowy. 

Edytowano przez loquito

krzeniek    5

Na  jednym kawałku pszenicy 2h nie zrobiłem jeszcze zabiegu T1  , dziś byłem obejrzeć pole i wyskoczyła septorioza, mączniaka nie widać na innych kawałkach zrobiłem T1 tilt turbo 0,8 i  mirage  0,8 bo był mączniak .Co by dać teraz na te 2h to samo, czy polecacie coś innego na septoriozę  pszenica jest w fazie strzelania .

Ulman    344

Czy w T2 w pszenicy ozimej lepiej sprawdzi się Amistar 0,4l/ha + 0,8l/ha Epoksykonazol 125g/l  czy Soligor 1l/ha? Dodam że chciałbym zrobić ten zabieg na samym początku liścia flagowego a nie na w pełni rozwinięty liść flagowy. 

Zdecydowanie opcja pierwsza i na całkiem rozwinięty flagowy. Jakbyś jeszcze dołożył z 0,5 Gwaranta to pełen wypas.

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

krzeniek    5

Septoriozę to gwarantem możesz wybić

Dzięki kolego za radę nie brałem tego środka pod uwagę , co dołożyć  do niego na zabezpieczenie przed mączniakiem  tilt czy soprano wystarczy.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez andrzej1988
      Tutaj mozna pisać ceny zbóż z nowego 2016 roku...
    • Przez karmelowatrawa
      Forumowicze!
      Uprawiam pszenicę i pszenżyto. Niestety jak to bywa na wiosnę chwasty wystrzeliły w górę że aż żal patrzeć na to pole. Zakupiłam polecany oprysk - Lentipur Flo 500 SC. Chciałabym połączyć go z Chwastoxem. I tu moje pytanie. Czy taka mieszanina nie zaszkodzi zbożu a jedynie niechcianym chwastom?
    • Przez crystal169
      Witam, prowadzę gospodarstwo z produkcją pszenicy, rzepaku, bobiki. Chciałbym na nowym polu o pow. 2 ha, trochę daleko od domu wsadzić borówke oraz truskawki, czy mogę sobie sadzonki wziąść na fakture tak samo jak np środki ochrony roślin, czy nawozy w produkcji pszenicy, rzepaku, czy muszę robić lub zakładać coś innego całkiem odrębnego żeby brać faktury.
      Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    • Przez farmtrac675dt
      Witam 
       Czy ktoś z was stosował lub wie coś więcej o preparacie NHCa DELTA który pomógł w pobiciu rekordu świata 16,5t  w 2015r

• Przez crystal169
      Witam, po wizycie na polu pszenicy jarej rzucały mi się w oczy takie kłosy.
      Co to może być?
      Choroba czy przypalenie?