Skocz do zawartości

Polecane posty

masa24    55

fandango to nie jest dosc drogie rozwiazanie jak na zboza jare? i wogole potrzebne??    

jak te zboza tak chronione wam plonuja?

slawek2209    78

na flagowy w pszenicy jarej można zejść z Fandango do 0.9 l.W ubiegłym roku jare dawały od 6 pszenica jara do 7.5 t jęczmień jary

Wiadomość z agroFakt.pl

Tomek90    209

Po jakim przedplonie jeczmień jary?? Ochrona?

wiatm panowie na t1 bumper super 1 litr i lotus 0,6 bedzie dobrym wyborem czy słabo ???

Lotus możesz zejsc do 0.3-0.4

dociekliwa    1

Jaki macie pomysł na skracanie pszenicy ozimej,która w tym roku jest bardzo nierówna.W moich stronach pszenice ozime,albo wymarzły zupełnie,albo częściowo.W wielu miejscach z tych przemarzniętych,coś zaczyna odbijać i pojawia się kolejny problem jak jechać z antywylegaczem,czy mieszanina CCC+Modus,czy lepiej sam Modus?Może ktoś,coś podpowie?

master20002    157

Koledzy mam takie pytanie, czy jest sens stosować Capalo w pszenicy po rzepaku i soi gdzie wiadomo, że nasilenie chorób jest mniejsze? Co zamiast tego byście polecili?

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

slawek2209    78

Po jakim przedplonie jeczmień jary?? Ochrona?

Lotus możesz zejsc do 0.3-0.4

na pszenice jara Duett star i prochloraz na flagówke Fandango 0.9l.Przedplon pszenica ozima.Przedplon dla jęczmienia jarego tez pszenica ozima t1 Boogie 0.9 l a na t2 Fandango 0.8 l  na innym kawałku Adexar 1.2 l

ormor    6

Dziś pryskałem pszenice fungicydem + skracanie, po oprysku troche posipało ale bardzo nie wiele. Jak myślicie będzie coś z tego oprysku ?

Artis    15

Koledzy mam takie pytanie, czy jest sens stosować Capalo w pszenicy po rzepaku i soi gdzie wiadomo, że nasilenie chorób jest mniejsze? Co zamiast tego byście polecili?

0,6 promaxa i zależy od presji mączniakia albo tilt 0,6-0,8l jak dużo albo duett 0,8-1l jak mało. Duett trochę lepszy na septorioze. Jaką masz odmianę?

Edytowano przez Artis

a-zA-Z0-9    4

koledze chce wykonać dziś t1 w przenice dać Capalo 1.5l modusa 0.3l maksimusa 20+20+20 3kg   tytanit 0.3l bormax 0.2l i doszucić bi 0.5l i 2.5kg siarczanu dobra będzie kolejność i czy bi nie zaszkodzi mieszając z maksimusem

aro1975    116

po co Ci bor w pszenicy?

kolejność (ja tak robię): bor + pestycydy, regulatory wzrostu + siarczan (daje się 5kg na 100l wody) + nawozy dolistne

po co Ci bor w pszenicy?

kolejność (ja tak robię): bor + pestycydy, regulatory wzrostu + siarczan (daje się 5kg na 100l wody) + nawozy dolistne

Bor w pszenicy głównie jak są braki i o ile pamiętam to w fazie strzelania w źdzbło

Co do kolejności to najpierw obniżasz ph cieczy robiłem tak w pszenicy tylko z fungicydem i antywylegaczem i nic się nie działo

Edytowano przez WaldemarNowicki

qba333    9

a czy kolejnosc dodawania srodkow robi az taka roznice? Wczoraj poszlo 12kg/ha mocznika+6kg/ha siarczanu+ bumper super 1l/ha+ modus0,2/ha+ 0,4/ha lotusa i przy dodaniu lotusa pojawily sie biale nitki czyli cos sie wytracilo.

master20002    157

podejrzewam że to z modusa, z niego czasem są placki i nitki, ale pompa to rozbija.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

MarekUA    16

a czy kolejnosc dodawania srodkow robi az taka roznice? Wczoraj poszlo 12kg/ha mocznika+6kg/ha siarczanu+ bumper super 1l/ha+ modus0,2/ha+ 0,4/ha lotusa i przy dodaniu lotusa pojawily sie biale nitki czyli cos sie wytracilo.

Fenpropidyna z lotusa jest słabo rozpuszczalna dlatego robią się takie cyrki w opryskiwaczu , można by sobie zadać pytanie jaki jest sens robić "mieszaniny zbiornikowe" i czy takie coś zadziała dobrze :)  zamiast dać te 30 zł więcej i kupić środek gotowy , który zawiera wszystkie substancje czynne ...  :)

"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

gwozd    101

A w jakim gotowym środku razem występuje prochloraz, propikonazol i fenpropidyna?

KlimekPL    124

Też nie mogę skojarzyć, ale Wirtuoz zawiera podobny skład: prochloraz, tebukonazol, proquinazid.

Ja z kolei mam inne pytanie: opryskałem teraz żytko po taniości samym Mondatakiem 1l/ha bo po dokładnym zlustrowaniu wygląda zdrowo więc postanowiłem przede wszystkim nastawić się na ochronę przed mączniakiem.

Co byście polecili na drugi zabieg tuż przed kłoszeniem? Podany wyżej wirtuoz byłby odpowiedni?

Edytowano przez KlimekPL

Ulman    346

Za kilka dni będę robił T1 i skaracanie. Pszenica jest odchwaszczana jesienia ale pokazało sie trochę drobiazgu i ostrożenia. Korci mnie żeby do tego zabiegu dorzucić ze 20g tribenuronu. Wiem że herbicydów z grupy regulatorów wzrostu nie miesza się z retardantami ale podobno sulfonylomoczniki można. Robiliście takie rzeczy?

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

SOKAN    12

Panowie, tworzę mieszankę na T1. Fenpopidyna + Prochloraz i chcę tylko te substancje puścić. Pytanie, waszym zdaniem na T1 musi iść  jakiś triazol?

losktos    120

musi, nie musi, ja bym dołożył. W tym wypadku miałbyś zwalczone/zabezpieczone maczniaka i podstawe no i troche septorioze -dodatek triazol poprawi skuteczność na septorioze a i jeżeli coś jeszcze wyskoczy to powinien załatwić sprawę

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

thug    196

Za kilka dni będę robił T1 i skaracanie. Pszenica jest odchwaszczana jesienia ale pokazało sie trochę drobiazgu i ostrożenia. Korci mnie żeby do tego zabiegu dorzucić ze 20g tribenuronu. Wiem że herbicydów z grupy regulatorów wzrostu nie miesza się z retardantami ale podobno sulfonylomoczniki można. Robiliście takie rzeczy?

nic się dziać nie powinno a nikt nie zaleca bo żadna firma nie będzie brała odpowiedzialności gdyby jednak coś się wydarzylo a dkładnie co będziesz leciał w skracania CCC z czym ? i jakie T1?

Thug

Ulman    346

CCC + trineksapak + boskalid epoksy + pyriofenon i może chelat miedzi. Na stronie Basfa jest napisane przy Biathlonie że jest mozliwe mieszanie z regulatorami a ten preparat składa sie z dwóch inhibitorów ALS więc chyba powinno być Ok

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

CCC + trineksapak + boskalid epoksy + pyriofenon i może chelat miedzi. Na stronie Basfa jest napisane przy Biathlonie że jest mozliwe mieszanie z regulatorami a ten preparat składa sie z dwóch inhibitorów ALS więc chyba powinno być Ok

Na stronie intermag mieszanie modusa z chelat em miedzi pisze utrudnione mieszanie Edytowano przez WaldemarNowicki

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez andrzej1988
      Tutaj mozna pisać ceny zbóż z nowego 2016 roku...
    • Przez mateusz1151010
      Wita, mam dylemat bo nie wiem co zrobić z pszenicą ozimą odmiana Tonacja. Cały czas była ładna zielona, wydawałoby się że dobrze przezimowała, a teraz od tamtego tygodnia zaczęła się żółcić I nie wiem czy to są konsekwencje zimy czy może coś się innego dzieje. Co z tym zrobić?

• Przez kubek123
      Cześć,jestem tu nowy i mam nietypowe pytanie co zasiać w 2016r. żeby jak najwięcej zarobić.Mam hodowlę krów mlecznych ziemia do wyboru to klasa 4,5,6 około 60 ha weźmy pod uwagę też że jest coraz większa susza mieszkamy na woj.mazowieckim
    • Przez karmelowatrawa
      Forumowicze!
      Uprawiam pszenicę i pszenżyto. Niestety jak to bywa na wiosnę chwasty wystrzeliły w górę że aż żal patrzeć na to pole. Zakupiłam polecany oprysk - Lentipur Flo 500 SC. Chciałabym połączyć go z Chwastoxem. I tu moje pytanie. Czy taka mieszanina nie zaszkodzi zbożu a jedynie niechcianym chwastom?
    • Przez crystal169
      Witam, prowadzę gospodarstwo z produkcją pszenicy, rzepaku, bobiki. Chciałbym na nowym polu o pow. 2 ha, trochę daleko od domu wsadzić borówke oraz truskawki, czy mogę sobie sadzonki wziąść na fakture tak samo jak np środki ochrony roślin, czy nawozy w produkcji pszenicy, rzepaku, czy muszę robić lub zakładać coś innego całkiem odrębnego żeby brać faktury.
      Z góry dziękuję za odpowiedzi.