Skocz do zawartości

Polecane posty

Ulman    288

panowie co sądzicie o zastosowaniu na T1 Corbel 1l + Weto 0,5l + Medax Top? Jestem trochę zielony z tymi fungicydami z tąd moje zapytanie?

I ile dni po herbicydzie można jechać? Jeszcze drugą dawkę RSM muszę rozlać i niewiem jak to ogarnąć

Corbelu 0,5l Weto 1l ale najlepiej jakby Weto wyrzucić i dac 0,7 prochlorazu +0,7 epoksykonazolu. Wyjdzie drożej ale z sensem. Medax jest ok ale ostatnio mocno potaniały trineksapaki i dużo taniej jest skracać jakims Cuadro czy Optimusem

Edytowano przez Ulman

koczas    54

Polemizowałbym. Medax 5 l to 485 złotych więc dawka 0,7 w mieszance to koszt ok. 68 zł. Nie spotkałem się nigdy, żeby generyk moddusa kosztował mniej niż 200 zł za litr nawet w większej butli, ale tym środkiem interesuje się w bardzo małych ilościach więc mogę się mylić. Dawka 0,3 litra powinna kosztować powyżej 60 zł, także to wyrażenie "dużo taniej" chyba nie jest prawdziwe. Raczej taniej bez dużo :) Pozdrawiam

Edytowano przez koczas

Wiadomość z agroFakt.pl

Ulman    288

Cuadro po 180 Pln/l brutto przy zakupie 15l czyli 54 Pln/ha przy dawce 0,3l

nunu85    82

Cuadro jest teraz wyraźnie tańsze niż Moddus/Proteg.

Jeszcze pare lat temu różnice były nieznaczne, a teraz jak kupowałem, to za 5 Modusa chcieli 1105 netto, a za cuadro 850.

250zł dopłąty za markę, to jednak sporo

edit

mam cennik od swojego dostawcy na chemie, wiec napisze ceny populaniejszych środków jakby ktos był cikawy.

acanto-750/5l

amistar 830/5l

artea 700/5l

corbel-450/5l

capallo 550/5l

credo/cratos 450/5l

falcon 2000/15l

fandango 830/5l

prosaro 2300/15l

input 2350/15l

tebukonazol 420/10l

prochloraz 220/5l

soprano/safir 380/5l

sokół 700/5l

soligor 640/5l

talius 340/1l

topsin 64/1l

unix/vangard 880/5kg

ventur/bell 1250/10l

wirtuoz 650/5l

tilt turbo 520/5l

jak sie weźmie za minimum pare tysiecy, to jeszcze daja kilka procent upustu

ceny netto rzecz jasna.

edit

poprawiłem jedna pojemnosc jak słusznie zauważył kolega @paktofonikas

Edytowano przez nunu85

garek    67

Capalo mieszałem z CCC + Medax Top i było ok, ale właśnie jak jest z Boogie i Moddusem?

Będzie ochłodzenie po zabiegu przypali nie będzie ochłodzenia będzie dobrze. Ps jak ma iść ochłodzenie nie dawaj mikro.   ( jak przypali to znaczy że działa )

RaczekL    0

Corbelu 0,5l Weto 1l ale najlepiej jakby Weto wyrzucić i dac 0,7 prochlorazu +0,7 epoksykonazolu. Wyjdzie drożej ale z sensem. Medax jest ok ale ostatnio mocno potaniały trineksapaki i dużo taniej jest skracać jakims Cuadro czy Optimusem

Taki zestaw mi w sklepie polecili a że nie bardzo się orientuję w tych zestawach fungicydów to wziąłem. To co to Weto nie będzie dobre?

koczas    54

Cuadro po 180 Pln/l brutto przy zakupie 15l czyli 54 Pln/ha przy dawce 0,3l

No to ładna cena, fakt faktem że dla mnie to spora ilość ale mimo wszystko w końcu opłaca się brać generyki. Z tego co pamiętam to zawsze różnica w cenie była naprawdę mała między moddusem a zamiennikami.

marluk    29

Cuadro jest teraz wyraźnie tańsze niż Moddus/Proteg.

Jeszcze pare lat temu różnice były nieznaczne, a teraz jak kupowałem, to za 5 Modusa chcieli 1105 netto, a za cuadro 850.

250zł dopłąty za markę, to jednak sporo

edit

mam cennik od swojego dostawcy na chemie, wiec napisze ceny populaniejszych środków jakby ktos był cikawy.

acanto-750/5l

amistar 830/5l

artea 700/5l

corbel-450/5l

capallo 550/5l

credo/cratos 450/5l

falcon 2000/15l

fandango 830/5l

prosaro 2300/15l

input 2350/15l

tebukonazol 420/10l

prochloraz 220/5l

soprano/safir 380/5l

sokół 700/5l

soligor 640/5l

talius 340/1l

topsin 64/1l

unix/vangard 880/5kg

ventur/bell 1250/10l

wirtuoz 650/10l

tilt turbo 520/5l

jak sie weźmie za minimum pare tysiecy, to jeszcze daja kilka procent upustu

ceny netto rzecz jasna.

slabe te ceny, w sensie drogo

krilan06    64

Nie przypali jak zmieszam Capalo 1,5l/ha i Cuadro 0,6l/ha? Kolejność wlewania środków do opryskiwacza też jest ważna tzn. najpierw Capalo, potem Cuadro? Będę wdzięczny za porady

JozB    22

Najpierw capalo, potem quadro, ale dawka na pewno nie 0,6 l. Podziel lepiej na 2 dawki

luki08    3

panowie mozliwie tanie rozwiązanie na t1 w jeczmieniu ozimym,został mi kawałek ok 1 ha slabo przezimowany,zostawilem go bo za dobrze wyglądał do likwidacji, teraz nie wiem czy dobrze zrobilem i tne mozliwie koszty,na domiar zlego głuchy owies wschodzi i znowu oprysk trzeba zrobic

nunu85    82

slabe te ceny, w sensie drogo

bo ja wiem

brałem credo, tebu, prochloraz, imput, soprano i talius.

Było taniej, niż w Ampol Merolu i to wyraźnie, bo np na taliusie jakies 15%, a dotychczas uwazałem, ze Ampol ma dosc przystępne ceny, wiec sie wiele nie zastanawiałem, tylko brałem

daj dla porównania pare cen, ktore Ty płąciłeś, co zobacze ile przepłaciłem.

masa24    55

jakie zabiegi stosujecie w pszenicy i jeczmieniu jarym ?  ile ich wykonujecie? u mnie jare sa siane w tym roku po zbozach ozimych. co byscie zaproponowali

krilan06    64

A po zastosowaniu takich środków jak Tilt turbo albo Capalo deszcz po jakim czasie jest niegroźny, bo jutro wieczorem zapowiadają u mnie opady a chciałem na dniu pryskać?

tomekZ058    75

jakie zabiegi stosujecie w pszenicy i jeczmieniu jarym ?  ile ich wykonujecie? u mnie jare sa siane w tym roku po zbozach ozimych. co byscie zaproponowali

ja robie u siebie T1 Duett Star 1,0l/ha,T2 Soligor 0,8l/ha lub Falcon 0,6l/ha

marluk    29

bo ja wiem

brałem credo, tebu, prochloraz, imput, soprano i talius.

Było taniej, niż w Ampol Merolu i to wyraźnie, bo np na taliusie jakies 15%, a dotychczas uwazałem, ze Ampol ma dosc przystępne ceny, wiec sie wiele nie zastanawiałem, tylko brałem

daj dla porównania pare cen, ktore Ty płąciłeś, co zobacze ile przepłaciłem.

kupowalem na rolno-ogrodniczy.pl maja strone z podanymi cenami, zobacz sobie. Powyzej 2000zl przesylka gratis

Ulman    288

ja robie u siebie T1 Duett Star 1,0l/ha,T2 Soligor 0,8l/ha lub Falcon 0,6l/ha

Daj sobie spokój z Soligorem i Falconem. Jedno i drugie słabe i drogie. 

nunu85    82

kupowalem na rolno-ogrodniczy.pl maja strone z podanymi cenami, zobacz sobie. Powyzej 2000zl przesylka gratis

Poza safirem, fandango, soligorem, wirtuozem, reszta środków u mnie tańsza (tym bardziej, ze jeszcze od tych cen dostałem 4% rabatu), wiec raczej nie przepłaciłem.

Niemniej, ten twój sklep internetowy ma całkiem przyzwoite ceny mysle.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez andrzej1988
      Tutaj mozna pisać ceny zbóż z nowego 2016 roku...
    • Przez karmelowatrawa
      Forumowicze!
      Uprawiam pszenicę i pszenżyto. Niestety jak to bywa na wiosnę chwasty wystrzeliły w górę że aż żal patrzeć na to pole. Zakupiłam polecany oprysk - Lentipur Flo 500 SC. Chciałabym połączyć go z Chwastoxem. I tu moje pytanie. Czy taka mieszanina nie zaszkodzi zbożu a jedynie niechcianym chwastom?
    • Przez crystal169
      Witam, prowadzę gospodarstwo z produkcją pszenicy, rzepaku, bobiki. Chciałbym na nowym polu o pow. 2 ha, trochę daleko od domu wsadzić borówke oraz truskawki, czy mogę sobie sadzonki wziąść na fakture tak samo jak np środki ochrony roślin, czy nawozy w produkcji pszenicy, rzepaku, czy muszę robić lub zakładać coś innego całkiem odrębnego żeby brać faktury.
      Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    • Przez farmtrac675dt
      Witam 
       Czy ktoś z was stosował lub wie coś więcej o preparacie NHCa DELTA który pomógł w pobiciu rekordu świata 16,5t  w 2015r

• Przez crystal169
      Witam, po wizycie na polu pszenicy jarej rzucały mi się w oczy takie kłosy.
      Co to może być?
      Choroba czy przypalenie?