Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
prezes9    0

Co powiecie na taki tanszy zabieg na T1 w żyto,pszenżyto 100g epoksykonazolu + 200g tebukonazolu. Pozdrawiam

miwigos    85

Nie rozumie tylu dystrybutorów  środków sie bije o rolnika ,a wy z internetu ,w dobie takiego oszustwa

macio9554    19

Co powiecie na taki tanszy zabieg na T1 w żyto,pszenżyto 100g epoksykonazolu + 200g tebukonazolu. Pozdrawiam

Koszt tego zabiegu to około 100 zł, a za te pieniądze możesz dać Duett star w pełnej dawce i na pewno będzie lepszy efekt 

Wiadomość z agroFakt.pl

martinezo    16

koledzy co sądzicie o takiej kombinacji na T2 w życie ozimym:   Domnik 250EW  1 l/ha  + 0,8 l/ha Safir 125 SC  ??

Co powiecie na taki tanszy zabieg na T1 w żyto,pszenżyto 100g epoksykonazolu + 200g tebukonazolu. Pozdrawiam

W tych pieniądzach masz duett star lub montatak plus Corbel.

Ale są tu lepiej zorientowani to może coś polecą

losktos    120

@Losktos a gdyby dać 0,8 Fandango na T2 na jęczmień jary i pszenice jarą? (wiem że takie obniżanie dawek to troszkę lipa ale tak by mi pasowało żeby rozdysponować 15l na moje hektary)

ujdzie. Jak nie będzie szalonej presji chorób to moze wyjść całkiem fajnie

taka mieszanka bardziej na T2

marluk    29

koledzy, jaki znacie najtanszy epoksykonazol? Znalazlem Safir ale moze znacie cos tanszego?

mareksko37    1

Czesć mam pytanie

Z czym mozna mieszac zabiegi fungicydowe

Na t1 Moddus +ccc+duett star 334se + mirage 450ec?

Na t2 cerone 480sl+safir125sc +acanto250sc?

Czy z nawożeniem   dolistnym  mocznik+siarczan magnezu siedmiowny +plonovit opty+tytanit ?

dominik2308    47

W moim przypadku dostałem za wpadki tygodnia:D

za co dają status vip?Pierwszy zabieg fungicydowy jest zazwyczaj połączony ze skracaniem w terminie t1.Jest to pod koniec kwietnia

prezes9    0

chyba Rekord jest tańszy (niewiele)

koledzy, jaki znacie najtanszy epoksykonazol? Znalazlem Safir ale moze znacie cos tanszego?

mariuszd93    489

Epoksykonazol jest  w  

Rekord 125 SC, Respekto 125 SC, Rubric 125 SC, Safir 125 SC, Soprano 125 SC

losktos    120

Czesć mam pytanie

Z czym mozna mieszac zabiegi fungicydowe

Na t1 Moddus +ccc+duett star 334se + mirage 450ec?

Na t2 cerone 480sl+safir125sc +acanto250sc?

Czy z nawożeniem   dolistnym  mocznik+siarczan magnezu siedmiowny +plonovit opty+tytanit ?

moddus + ccc+ duet + atak (to samo co mirage) mieszałem i nic się nie działo

daro189    11

2 pytania

1. po ilu dniach od herbicydu można stosować dokarmianie dolistne?

2. Czy bardzo osłabie działąnie herbicydu stosowanego w poniedziałek po południu, jeśli jutro wjade z odżywkami? ( cu, mn, zn, b, mo )

2. czy ma sens mieszanka boggie 1l + 0,5 prochloraz ( akurat zostaje troche ataku )

daro189    11

bo pogoda "ma" się popsuć, a faza na dokarmianie mi ucieka, a pryskać było trzeba bo zielsko też spore. Dlatego pytam ;)

Ulman    292

Nie boisz się że będziesz musiał powtórzyć odchwaszaczanie bo np. ostrożenie jeszcze nie wyszły?

Co do Boogie + prochloraz to nie ma specjalnie sensu. Lepiej daj więcej Boogie.

daro189    11

troche azotu dawałem już w lutym, pszenica ładna, niestety przytulia też ładna i nie było sensu czekać aż bardziej odrośnie, inne chwasty też już się rozwinęły. Druga sprawa - zrobiło się ciepło i pszenica ładnie ruszyła, a że troche grud jest to oprysk nie dotarłby wszędzie, więc też nie było sensu czekać - no i temperatura jest akurat, potem ma być chłodniej, więc też trudno byłoby wjechać w borownie. A ostrznia mam tylko troszke, więc może nie będzie póxniej problemu

A prochloraz do boogie dlatego, że wg tabelek działa też na mącznika, a jak wiadomo z forum i tabelek - boogie jest troche słabe na mączniaka. A że zostaje troche naddatku, to może pomieszam z 1,2 boogie, jeszcze się zastanowie co robić

Ulman    292

W Boogie masz spiroxaminę która działa podobnie do morfolin i to ona jest odpowiedzialna za mączniaka. Prochloraz na mączniaka to działa chyba tylko w tabelkach więc na jego działanie bym nie liczył. Widze trzy wyjscia - albo daj 1,2 Boogie i przy średnio wrazliwej odmianie  nie powinno byc problemu lub 1l Boogie + morfolina i napewno nie będzie maczniaka lub jesli jeszcze nie kupiłeś Boogie to daj wiecej danych i koledzy ułożą ci tańsze i niegorsze rozwiazanie bo Boogie + cośtam to bodajże najdroższe co może być.

daro189    11

Jeśli tak zachowuje się prochloraz wobec mączniaka to wycofuje sięz tego pomysłu ;)
Odmiany nawet zdrowe, toras i jantarka, więc profilaktycznie wyjdzie ok 1,2 l boogie / ha

Ulman    292

Też mam Torasa i nie jest on jakoś podatny na mączniaka więc moim zdaniem 1,2l wystarczy

thug    196

prochloraz wogóle nie powinien być brany pod uwagę jako środek mączniakobójczy , nawet na podsuszki nie jest rewelacją

kubasok85    1

mieszaliście capalo+moddus? bo jedni mówią że można mieszać fungi i regulatory, inni że lepiej nie i sam już nie wiem 

Karol28OZE    0

ja raczej nie mieszam, w tym roku pójdzie atak+zenit , a potem moddus start oddzielnie 

macio9554, a co mieszałeś?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez andrzej1988
      Tutaj mozna pisać ceny zbóż z nowego 2016 roku...
    • Przez karmelowatrawa
      Forumowicze!
      Uprawiam pszenicę i pszenżyto. Niestety jak to bywa na wiosnę chwasty wystrzeliły w górę że aż żal patrzeć na to pole. Zakupiłam polecany oprysk - Lentipur Flo 500 SC. Chciałabym połączyć go z Chwastoxem. I tu moje pytanie. Czy taka mieszanina nie zaszkodzi zbożu a jedynie niechcianym chwastom?
    • Przez crystal169
      Witam, prowadzę gospodarstwo z produkcją pszenicy, rzepaku, bobiki. Chciałbym na nowym polu o pow. 2 ha, trochę daleko od domu wsadzić borówke oraz truskawki, czy mogę sobie sadzonki wziąść na fakture tak samo jak np środki ochrony roślin, czy nawozy w produkcji pszenicy, rzepaku, czy muszę robić lub zakładać coś innego całkiem odrębnego żeby brać faktury.
      Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    • Przez farmtrac675dt
      Witam 
       Czy ktoś z was stosował lub wie coś więcej o preparacie NHCa DELTA który pomógł w pobiciu rekordu świata 16,5t  w 2015r

• Przez crystal169
      Witam, po wizycie na polu pszenicy jarej rzucały mi się w oczy takie kłosy.
      Co to może być?
      Choroba czy przypalenie?