Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Planuje na pszenice dać coś takiego:

T1 Mondatak + Zenit

T2 Olympus + Safir

T3 Tebu

Dobre to będzie? 

Moje drugie pytanie to co dać na pszenżyto z podobnej półki cenowej?

macio9554    19

Wymyśliłem coś takiego na pszenicę jarą i jęczmień jary:

T1 1l Boogie

T2 1,5 l Adexar plus  

Zda to egzamin ? 

milanreal1    290

Czyli planujesz zabieg z grubej rury. Uda Ci się w ogóle kupić boogie oddzielnie? Bo on jest sprzedawany razem z fandango.

Wiadomość z agroFakt.pl

losktos    120

Co na pszenżyto ozime na T1 Duet star czy tit turbo?

Jeden i drugi dobry. Tilt w przypadku duzej presji mączniaka. W innym wypadku brałbym duet

Planuje na pszenice dać coś takiego:

T1 Mondatak + Zenit

T2 Olympus + Safir

T3 Tebu

Dobre to będzie? 

Moje drugie pytanie to co dać na pszenżyto z podobnej półki cenowej?

ochrona ok.

Na pszenżyto może być to samo z tym ze bez T3

maciek    27

chcę w tym sezonie dać coś lepszego na kłos, pszenica po kukurydzy czyli fuzarium ,najlepiej jakby był efekt strobi, stosował ktoś adexar,bogie,lub coś inenego z nowosci z górnej półki?

losktos    120

jeżeli chodzi o typowe T3 to nie ma sensu pchać strobi. Daj Prosaro lub Osiris, na fuzarium jedne z najlepszych rozwiazań

macio9554    19

Czyli planujesz zabieg z grubej rury. Uda Ci się w ogóle kupić boogie oddzielnie? Bo on jest sprzedawany razem z fandango.

Uda się kupić oddzielnie, już się pytałem u sprzedawcy i jest taka możliwość :). A te obniżone dawki poradzą sobie z chorobami? 

marluk    29

znacie moze jakis tanszy zamiennik Tilt Turbo? Ewentualnie mieszanka o podobnym skladzie.

lonoh    30

a jak oceniacie Tern Premium

zamiennik Tilt turbo takze dobry srodek

macio9554    19

U mnie w pszenżycie ozimym pójdzie tylko 0,8 boogie i co można by było dorzucić do tego zabiegu żeby to miało sens? 

losktos    120

0,7 symetry 0,7 safiru i śmiało możesz robić bez gwarantu. Zabieg bardzo dobry i w jednym i w drugim przypadku

U mnie w pszenżycie ozimym pójdzie tylko 0,8 boogie i co można by było dorzucić do tego zabiegu żeby to miało sens? 

jak masz coś dokładać to daj 1-1,2 boogie i bez dokładek. Boogie to fungicyd "kompletny" także jakieś dokładki do niego nie mają większego sensu

KlimekPL    123

Panowie, pierwszy raz będę stosował ochronę grzybową w zbożach i na pszenżyto oraz żyto chciałem zastosować dwa zabiegi i zainteresowaly mnie produkty z BASF, toteż planowałem takie zabiegi:

T1 - Capalo 1,5L lub Duet Star 1L

T2 - Adexar Plus 1,5L

Ziemie są lekkie V klasy a w poprzednich latach zaobserwowałem obecność między innymi rdzy brunatnej, mączniaka oraz czerń kłosów a to wszystko w życie. Co byście powiedzieli na taką ochronę? Nie wyjdzie za drogo? Tym bardziej, że na jakiś oszałamiający plon to nie liczę, uważam że 5-6 ton to maks.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez andrzej1988
      Tutaj mozna pisać ceny zbóż z nowego 2016 roku...
    • Przez karmelowatrawa
      Forumowicze!
      Uprawiam pszenicę i pszenżyto. Niestety jak to bywa na wiosnę chwasty wystrzeliły w górę że aż żal patrzeć na to pole. Zakupiłam polecany oprysk - Lentipur Flo 500 SC. Chciałabym połączyć go z Chwastoxem. I tu moje pytanie. Czy taka mieszanina nie zaszkodzi zbożu a jedynie niechcianym chwastom?
    • Przez crystal169
      Witam, prowadzę gospodarstwo z produkcją pszenicy, rzepaku, bobiki. Chciałbym na nowym polu o pow. 2 ha, trochę daleko od domu wsadzić borówke oraz truskawki, czy mogę sobie sadzonki wziąść na fakture tak samo jak np środki ochrony roślin, czy nawozy w produkcji pszenicy, rzepaku, czy muszę robić lub zakładać coś innego całkiem odrębnego żeby brać faktury.
      Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    • Przez farmtrac675dt
      Witam 
       Czy ktoś z was stosował lub wie coś więcej o preparacie NHCa DELTA który pomógł w pobiciu rekordu świata 16,5t  w 2015r

• Przez crystal169
      Witam, po wizycie na polu pszenicy jarej rzucały mi się w oczy takie kłosy.
      Co to może być?
      Choroba czy przypalenie?