Skocz do zawartości

Polecane posty

thug    196

DUETT ULTRA 497 SC czy po mimo braku rejestracji w jęczmieniu jarym można zastosować na T2 ?

stosuj tylko nie pisz  w ewidencji ,to jest tylko brak rejestracji .

slawek2209    78

Z tego co wiem to epoksykonazol i tiofonat to substancje dopuszczone do stosowania w jęczmieniu jarym więc powinno być dobrze. Sam mam zamiar w jęczmieniu jarym eunova na T1 duet star a na T2 duet ultra. Stanowisko po pszenicy ozimej, celuje w 6 może 7t. Czy to dobry pomysł a może jest cos lepszego na T2 w tych samych pieniądzach? Bo trochę ten tiofonat mi nie pasuje. Może epoksykonazol + tebukonazol?

w podobnych pieniądzach lepszy będzie Soligor na t2 w jarym jęczmieniu.Dawkowanie 0.6-0.8 l więc drogo nie będzie

losktos    120

Z tego co wiem to epoksykonazol i tiofonat to substancje dopuszczone do stosowania w jęczmieniu jarym więc powinno być dobrze. Sam mam zamiar w jęczmieniu jarym eunova na T1 duet star a na T2 duet ultra. Stanowisko po pszenicy ozimej, celuje w 6 może 7t. Czy to dobry pomysł a może jest cos lepszego na T2 w tych samych pieniądzach? Bo trochę ten tiofonat mi nie pasuje. Może epoksykonazol + tebukonazol?

epoks. + tebukonazol wyjdzie lepiej

Wiadomość z agroFakt.pl

bizon1994    6

która mieszanina będzie skuteczniejsza na T1:

Tilt Turbo+ Prochloraz
czy
Lotus+ Prochloraz+ Epoksykonazol

garek    67

MIałem dość myślenia co zadziała lepiej, co zadziała dłużej a co zadziała na to a co na tamto. A tą odmianę tym bo jest podatna na to a na tamtej odmianie zaoszczędzę pięć złotych. Pakiet bayera pełna dawka  i wywalone na wszystko co ma być to będzie.

bratpit    18

NA jarke to bedą 2 opcje

1. 0.5 l fandango

2. 0.5 l boogie

Może nawet zamienić kolejność trzeba, a nawet mus.

Nic lepszego nie wykombinujesz.

epoksy, tebu, duety i inne "piruety"  :)  nie dorównają im.

a jak bardzo chcesz to do epoksy dodaj ćwiartkę 0.25l Acanto bedzie też dobrze i to jest opcja Nr 3.

Nie będzie lepiej   czy taniej jak pierwsze 2, ale dorówna. 

To są dawki na 2 zabiegową ochronę.

Edytowano przez bratpit

gwozd    101

Chodziło mi o jęczmień jary. 

0,5l fandango wystarczy? Dawka boogie też wydaje mi się trochę niska. Na pewno te fungicydy są świetne ale przy obecnej cenie zboża wychodzi trochę drogo. No i uprawa nie jest super intensywna żeby brać z najwyższej półki.

Soligor wydaje się ciekawym rozwiązaniem. Teraz standardowe pytanie co byłoby lepsze na T2 w jęczmieniu jarym 0,8l soligoru czy 0,8 epoksy + 0,8 tebu?

losktos    120

ja bym wybierał epoks + tebu. Epoksykonazol nie jest wiele gorszym triazolem od protiokonazolu którego w soligorze jest ciut za mało (a jeszcze w dawce 0,8 to już całkiem mało)

która mieszanina będzie skuteczniejsza na T1:

Tilt Turbo+ Prochloraz
czy
Lotus+ Prochloraz+ Epoksykonazol

druga opcja lepsza pod katem septoriozy. Reszta na takim samym poziomie

bratpit    18

Chodziło mi o jęczmień jary. 

0,5l fandango wystarczy? Dawka boogie też wydaje mi się trochę niska. Na pewno te fungicydy są świetne ale przy obecnej cenie zboża wychodzi trochę drogo. No i uprawa nie jest super intensywna żeby brać z najwyższej półki.

Soligor wydaje się ciekawym rozwiązaniem. Teraz standardowe pytanie co byłoby lepsze na T2 w jęczmieniu jarym 0,8l soligoru czy 0,8 epoksy + 0,8 tebu?

Mówię o jęczmieniu jarym.

Epoksy duety sa względne na pszenice.

Soligor 140,-  OK ma te minimum 50g protio ale litr , 0.8 l to okrojone 40g protio za 110,-.

Fandango 0.5l to 50G protio plus strobi licząc 190,- /l  to przy lepszym składzie będziesz miał skuteczniej to za 95,-

Podobne przy Boogie w 5 l opakowaniach  licząc 150,-/l masz opcje za 75,- .

Soligor w swej cenie nie ma startu wszędzie będziesz mial minimum 50g protio plus cenny dodatek strobi lub biksafenu czego soligorowi brak , a tu jest klucz do powiększania skuteczności.

NA standardowe pytanie odpowiem - Soligor.

Dodanie do epoksy tebu to wyrzucenie pieniędzy w błoto dla jęczmienia., jak już to ćwiartkę acanto do epoksy i nie powinno być drożej ani gorzej niż Soligor może poza mączniakiem jeśli jest taka opcja, ale z tebu nie byłoby lepiej w tym temacie.

Edytowano przez bratpit

Tomek90    196

Jak mówisz że nic lepszego na jarki (pszenica/jeczmień) zamiast boogie się nie znajdzie na 1 zabieg (myślałem Duett star także) to ok. 

Drugi zabieg poleciałbym 50 protio 50 tebu 50 pikoksystrobina będzie dobrze leżało?? 

Jestem zielony w jarkach, a przy tej zimie zmuszony  :mellow:

Edytowano przez Tomek90

bratpit    18

Jak mówisz że nic lepszego na jarki (pszenica/jeczmień) zamiast boogie się nie znajdzie na 1 zabieg (myślałem Duett star także) to ok. 

Drugi zabieg poleciałbym 50 protio 50 tebu 50 pikoksystrobina będzie dobrze leżało?? 

Jestem zielony w jarkach, a przy tej zimie zmuszony  :mellow:

Tomek tylko jęczmień jary.

Pszenica to inny zestaw chorób i boogie jest dobre , ale coś lepszego by się też znalazło  :)

Musisz pamiętac o septeriozie gdzie przy niesprzyjających warunkach 50g protio może być zbyt mało, a i o tym że strobi może być i ciut za mało i skuteczność w dzisiejszych latach jest kwestionowana . Dla jęczniemia jarego styknie plus strobi działa i daje kopa co dla pszenicy jarej niekoniecznie i nie w każdym roku.

Dla pszenicy jarej nie ryzykowałbym mniej niż 0.75 boogie , a bez biksafenu mniej niż 100g protio na T2 , ale jak masz pewność do skutecznośći strobi na septerioze to 50g bedzie też w miarę rozsądnym minimum. 

Więc opcja z epoksy czy adeksar nie musi być wcale droższa , a może być lepsza.

NA t1 duet OK, bo łamliwość nie jest opcją najważniejszą dla jarki.

Reasumując możesz zaoszczędzic na podstawie /T1/ i na krótszych okresach pomiędzy t1 i t2 stosując zmniejszone dawki względem ozimej /T1/, ale ze względu na septorie i DTR zbytnie okrajanie dawek jest ryzykowne zwłaszcza na T2 gdzie przy niesprzyjających warunkach wcale bym tego nie robił.

Edytowano przez bratpit

knoro93    168

Ochrona na pszenice jarą 
T1 tilt turbo 0.5 l + prochloraz 0.5 l 

T2/T3 ( w zalezności od nasilenia chorób T2 lub T2/T3) amistar 0.5 l + prosaro 0.5 l 
Plon w jaki celuje od 5 ton w góre stanowisko po kukurydzy. Wydaje mi się być ok ale zastanawiam się czy nie zwiększyć prosaro do 0.7 l co o ty myślicie?

szymi4512    1

Witam,

Po tegorocznych mrozach stan plantacji na moich polach daje wiele do życzenia. Chciałem się was poradzić jaki środek grzybobójczy by zastosować na T1 aby rośliny nie chorowały i poprawił się ich stan?
Dodam, że środek zastosował bym zaraz przy odchwaszczaniu wiosennym.

Edytowano przez szymi4512

Lider19    32

Nie polecam przy zabiegu na chwasty podawać jakikolwiek środek grzybobójczy, tak samo jak przez kilka dni po nawożeniu N wjazdu z jakąkolwiek chemią z opryskiwaczem.

losktos    120

Ochrona na pszenice jarą 

T1 tilt turbo 0.5 l + prochloraz 0.5 l 

T2/T3 ( w zalezności od nasilenia chorób T2 lub T2/T3) amistar 0.5 l + prosaro 0.5 l 

Plon w jaki celuje od 5 ton w góre stanowisko po kukurydzy. Wydaje mi się być ok ale zastanawiam się czy nie zwiększyć prosaro do 0.7 l co o ty myślicie?

W t1 dałbym pełna dawkę Duetu Star lub epoksykonazol + np. Lotus. Prochloraz zbędny.

Co do T2/T3 nie wiem czy nie lepiej by Ci wyszło fandango solo. Cenowo byś miał nie wiele drozej a byłoby 100 g protiokonazolu i fluoksastrobina która nie jest wcale gorsza od azoksystrobiny z amistaru. Wariant amistar + prosaro też jest ok, ale obstawiałbym na 0,6-0,7 prosaro

gwozd    101

Dzięki za rady. Będę musiał to przemyśleć i dowiedzieć się o dostępność wymienionych fungicydów w mniejszych opakowaniach żeby pasowały do moich hektarów

Przemek2203    11

Możecie mi powiedzieć jakie substancje aktywne jak działają, chodzi mi które działają zapobiegawczo które wyniszczająco?

thug    196

stosowałem np starami np ring i nie ustępowały w żadnym stopniu jakością

major_89    35

Pieniądze z obrotu takim towarem mają adekwatnie  większe. Jakościowo często nie odbiegają od oryginalnych produktów. Tylko częściej natrafić na podróbki ze względu braku odpowiednich zabezpieczeń  i nadzoru  PIORIN, on z kolei nie jest w sanie wszystkiego tego ogarność. Bo rynek tego rodzaju produktów rośnie jak grzyby po deszczu.  Nie ukrywajmy są to produkty znacznie tańsze i  stosuje je każdy kto szuka oszczędności. Aby uniknąć lewego towaru poprostu należy zaopatrywać się u sprawdzonych dystrybutorów, choć i to nie gwarantuje 100% pewności. Bo co chwila słychać jak na magazynach głównych potentatów dystrybucji s.o.r trafiają się lewe partie towaru. 

thug    196

ale lewych partii towaru wcale nie trzeba szukać w handlu równoległym  trafiają się i normalnie

przemo932    4

0.8l Atak + 0.7l topsin na 1 zabieg w pszenicy ozimej.

atak 46,59zł/l

topsin 62,75zł/l

Fajne połączenie, super efekt.

thug    196

tylko i wyłącznie w miarę  dobre połączenie na podstawę źdźbła a i tak za mało tiofanatu  co to jest 0,7??

mieszanina bardzo bardzo ograniczona

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez andrzej1988
      Tutaj mozna pisać ceny zbóż z nowego 2016 roku...
    • Przez karmelowatrawa
      Forumowicze!
      Uprawiam pszenicę i pszenżyto. Niestety jak to bywa na wiosnę chwasty wystrzeliły w górę że aż żal patrzeć na to pole. Zakupiłam polecany oprysk - Lentipur Flo 500 SC. Chciałabym połączyć go z Chwastoxem. I tu moje pytanie. Czy taka mieszanina nie zaszkodzi zbożu a jedynie niechcianym chwastom?
    • Przez crystal169
      Witam, prowadzę gospodarstwo z produkcją pszenicy, rzepaku, bobiki. Chciałbym na nowym polu o pow. 2 ha, trochę daleko od domu wsadzić borówke oraz truskawki, czy mogę sobie sadzonki wziąść na fakture tak samo jak np środki ochrony roślin, czy nawozy w produkcji pszenicy, rzepaku, czy muszę robić lub zakładać coś innego całkiem odrębnego żeby brać faktury.
      Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    • Przez farmtrac675dt
      Witam 
       Czy ktoś z was stosował lub wie coś więcej o preparacie NHCa DELTA który pomógł w pobiciu rekordu świata 16,5t  w 2015r

• Przez crystal169
      Witam, po wizycie na polu pszenicy jarej rzucały mi się w oczy takie kłosy.
      Co to może być?
      Choroba czy przypalenie?