Skocz do zawartości

Polecane posty

slawek80    5

Czy nie ma sensu dodawać kolejnego triazola?

Nie chce koniecznie tylko myślę co by tu dać na T1 poniżej 200 zł a najlepiej to koło 160 zł

Miał być fenpropidyna + prochloraz + epoksykonazol , ale mam problem dostać fenpropidynę

slawek80    5

Aha i pszenica ozima jest po pszenicy jarej

A jakby dał soligor 0,8l + safir 0,7l :D

Wiadomość z agroFakt.pl

thug    196

to kup gotową mieszaninę

np

tilt turbo,albo tern premium  i dokup prochlorazu

a epoksykonazol zostaw na T2

Cie kieszeń świerzbi poza tym z soligorem  nic ciekawego z podstawą źdźbła nie zrobisz ,jeszcze w monokulturze

slawek80    5

Tilt turbo 0,8 + mirage 0,8 będzie git?

czy lepiej ten soligor + mirage? może nie tyle świerzbi co szukam sensownych rozwiązań

slawek80    5

OK spróbuje to zrealizować u swojego dostawcy ewentualnie sprawdzę ile by wyszło Capalo 1,5l

Dzięki za cierpliwość :D 

Aha jeszcze jedno , a jak by się tu sprawdziło boogie 1,2l ?

thug    196

boogie petarda ale wątpie że dostaniesz solo

slawek80    5

Zobaczymy to mam trzy systemy popytam o każdy i porównam ceny i dostępność, któryś musi dojść do skutku

slawek2209    78

sensowne rozwiązanie na t1 w twoim przypadku na monukulture jest Unix ,ale tani to on nie jest jak Boogie

Tomek90    196

Witam serdecznie

Chciałbym Wam przestawić mój plan ochrny pszenicy oraz pszenżyta. Pszenica odmian Arkadia, Estivus oraz Elixer, pszenżyto Borwik. Pszenica w przedplonie po warzywach, ziemniakach oraz niewielka ilość po pszenicy a pszenżyto po ziemniakach i kukurydzy na ziarno.

T1: Duett star 1l

T2: Reveller 0,8 + Safir/Rekord 0,8

T3: Topsim M 0,5l + Gwarant 0,5l, ewentualnie zamiast gwarantu Tebu 0,5l

'

Co sądzicie o takim zestawieniu. Waham się czy na zabieg T1 nie dorzucić 0,1l Kendo ( mącznika). Czy Duett wystarczająco sobie poradzi z tym patogenem?

Na Arkadię można Kendo 0.1 bo ma problemy z mączniakiem. 

W T1 nie masz nic na podstawę, ale w sumie dobre przedplony większość. Po kukurydzy i pszenicy można wrzucić prochloraz. 

ps. Estivus  nie wymarzł :o, był śnieg pewnie  :)

metrax12    13

Na monokulturę jest też boskalid, który dodatkowo dużo lepiej sobie poradzi z septoriozą.

losktos    120

Pewnie pasowałoby dorzucić do tego triazol jeszcze

zajrzyj do mnie na bloga. Podałem tam kilka wariantów na T1, myślę że coś wybierzesz

metrax12    13

do Unixa tilt lub duett star

Tylko ile ten wariant z duetem wyniesie, ponad 200 zł? Na septoriozę też bez rewelacji.

slawek80    5

200 zl wychodzi przy dawkach unix 0,6 i tilt 0,6 , tylko czy takie dawki są wystarczające???

thug    196

chłopie już nie kombinuj jedź i i kup capalo daj 1,2 l i dołóż np mirage 0.6 l i zmieścisz się w 150 zł

lub ventur 1l plus plus flexity 0.3 jak masz dostęp do tych środków

metrax12    13

Ja też z doświadczenia wiem co potrafi zrobić septorioza przy silnej presji, jaka jest różnica w wyglądzie flagowego przy T2, gdy na T1 w pierwszym przypadku poszedł Aviator a w drugim Wirtuoz.

slawek2209    78

proponuje wejść na blog kolegi @losktos.Opisał tam różne rozwiązania .Dobierzesz coś do zawartości kieszeni

slawek2209    78

rózne są rozwiązania.Wszystko zależy ile możemy na to wydać pieniędzy.Przy tej cenie pszenicy zabiegi za 200 zł dają dużo do myślenia

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez andrzej1988
      Tutaj mozna pisać ceny zbóż z nowego 2016 roku...
    • Przez karmelowatrawa
      Forumowicze!
      Uprawiam pszenicę i pszenżyto. Niestety jak to bywa na wiosnę chwasty wystrzeliły w górę że aż żal patrzeć na to pole. Zakupiłam polecany oprysk - Lentipur Flo 500 SC. Chciałabym połączyć go z Chwastoxem. I tu moje pytanie. Czy taka mieszanina nie zaszkodzi zbożu a jedynie niechcianym chwastom?
    • Przez crystal169
      Witam, prowadzę gospodarstwo z produkcją pszenicy, rzepaku, bobiki. Chciałbym na nowym polu o pow. 2 ha, trochę daleko od domu wsadzić borówke oraz truskawki, czy mogę sobie sadzonki wziąść na fakture tak samo jak np środki ochrony roślin, czy nawozy w produkcji pszenicy, rzepaku, czy muszę robić lub zakładać coś innego całkiem odrębnego żeby brać faktury.
      Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    • Przez farmtrac675dt
      Witam 
       Czy ktoś z was stosował lub wie coś więcej o preparacie NHCa DELTA który pomógł w pobiciu rekordu świata 16,5t  w 2015r

• Przez crystal169
      Witam, po wizycie na polu pszenicy jarej rzucały mi się w oczy takie kłosy.
      Co to może być?
      Choroba czy przypalenie?