Skocz do zawartości

Polecane posty

metrax12    13

Kolego Slaweku nie jestem specjalistą ale czy to nie pod koniec krzewienia pszenica programuje ile wyda kłosów i jak gesty będzie łan ? Liść flagowy jest równie ważny ale wtedy roślina ma już założony cel ?

Chyba chodziło o to, że chlorozy lub nekrozy z fazie końca krzewienia, powodują zdecydowanie mniejsze straty plonu, niż w fazie liścia flagowego.

Która z tych mieszanin byłaby lepszym rozwiązaniem na T1 na pszenicę ozimą bamberka; leander 0,4 + mirage 0,8 + safir 0,8 czy aviator 0,8 + leander 0,4?

Wydaje mi się ,że ta druga tylko wychodzi drogo :(

Ta druga zdecydowanie lepsza na septoriozę, Aviator to chyba masz już kupiony, bo jak nie to zamiast 2 mieszanki wystarczy Boogie.

marcus1998    50

Witam. Co byście polecili na T1 w pszenicy (wielolenia monokultura)? Trochę szperam i tak na tą chwilę pod uwagę biorę boogie, capalo, capalo+ prochloraz, Unix+ duett star. Co wy byście polecili? Jestem otwarty na inne propozycje, może jakieś trochę bardziej niskobudżetowe :D Odmiany to arkadia i bamberka.

Edytowano przez marcus1998

Wiadomość z agroFakt.pl

slawek2209    78

Kolego Slaweku nie jestem specjalistą ale czy to nie pod koniec krzewienia pszenica programuje ile wyda kłosów i jak gesty będzie łan ? Liść flagowy jest równie ważny ale wtedy roślina ma już założony cel ?

owszem w tym terminie pszenica programuje ilość kłosów na m2 i liczbę pięterek w kłosie.Przypalenia jednak mają mały wpływ na plon.Sytuacja zmienia się jeśli mocno uszkodzimy liść flagowy lub septorioza zaatakuje.Wtedy ziarno nie wypełni się

losktos    118

Witam. Co byście polecili na T1 w pszenicy (wielolenia monokultura)? Trochę szperam i tak na tą chwilę pod uwagę biorę boogie, capalo, capalo+ prochloraz, Unix+ duett star. Co wy byście polecili? Jestem otwarty na inne propozycje, może jakieś trochę bardziej niskobudżetowe :D Odmiany to arkadia i bamberka.

Z podanych środków raczej wszystko powinno sobie poradzić bez problemu w T1

http://www.agrofoto.pl/forum/blog/50/entry-1663-kilka-propozycji-na-ochron%C4%99-fungicydow%C4%85-t1-w-pszenicy-ozimej/

zachęcam to przeglądnięcia. Moja opinia na temat T1

Artis    14

tylko troszeczkę lepiej interwencyjnie ,zapobiegawczo tern z promaxem nie mają szans z capalo

thug właśnie często kupuje w osadkowskim (najbliższy sklep z śor) także polecono mi tern premium+promax taka kombinacja była rok temu w dawkach bodajże 0,8+0,8l użyta czy 1l capalo będzie lepsze niż tern i promax w dawce której podałem?

pawelo430    2

thug właśnie często kupuje w osadkowskim (najbliższy sklep z śor) także polecono mi tern premium+promax taka kombinacja była rok temu w dawkach bodajże 0,8+0,8l użyta czy 1l capalo będzie lepsze niż tern i promax w dawce której podałem?

Capalo 1 l to jest za mało minimum 1,4 l solo. 

Edytowano przez pawelo430

knoro93    165

Stosował ktoś z was pictor na pszenice na T2 rzepak poleciał a mam z poprzednich lat chcem zastąpić amistar pictorem. Planuje pictor 0,3 l + jakiś triazol epoksykonazol np. 0.4 l

thug    196

jak dodasz epoksykonazolu np 0.8 l rubrica to będziesz miał swing topa z dodatkiem  boskalidu  także zabezpieczone choroby liści plus podstawa źdźbła dzięki boskalidowi, tylko jak dasz 0,3 nie wiem czy nie za mało dimoksystrobiny  będzie.

o.4 stadardowej dawki środków zawierających epoksykonazol to mało

knoro93    165

Dość drogo to wychodzi 0,3 pictora to jakies 110 zł 0,8 rubica to też koło 7 dych. Zobaczymy mam jeszcze opcje na dodanie manery zamiast rubica też powinno być ok rozwiązanie.

thug    196

nie powiedziałbym że dodanie menary  będzie lepszym rozwiazaniem  menara aż tak mnie nie przekonuje swoim składem

najlepiej będzie jak odsprzedaż pictora komuś z rzepakiem i ułożysz plan od nowa

Pictor jeśli chodzi skład może i ok  ale na zboża przy dawkach rzepaczanych i niższych może być mało skuteczny

Edytowano przez thug

knoro93    165

Zobaczymy co to wyjdzie. Miałbyć amistar zamiast pictoru jest jeszcze prosaro ale one na t2 chyba najsłabiej pasuje chyba że jakaś kombinacja z amisterem lub pictorem jest jeszcze falcon w zasdzie ale ten mi najsłabiej pasuje w mieszaninach z amistarem czy tez pictorem na t2. Musze sie zorientować w cenach bo niektóre środki mam sporo tańsze.

thug    196

przy dawce 0.3 wprowadzasz zaledwie 60g dimoksystrobiny, - 60g boskalidu to niewiele

slawek2209    78

jakie środki masz do dyspozycji?Fajna ochrona jest środkiem Boogie 1 l w t1 a na t2 Dobromir 0.6 i tebu 0.8 l.Dobre działanie wykazują też Capalo,Fandango i nie najgorsze Soligor ,Duett star z prochlorazem

thug    196

co do boogie wszystko dobrze ale cięzko  kupić

raczej pakiet univo xpro  ale ta cena :unsure: :wacko: :blink: :blink: :blink: :blink:

losktos    118

Dość drogo to wychodzi 0,3 pictora to jakies 110 zł 0,8 rubica to też koło 7 dych. Zobaczymy mam jeszcze opcje na dodanie manery zamiast rubica też powinno być ok rozwiązanie.

epoksykonazol wychodzi lepiej w stosunku do menary. Próbowałem w mieszance z Acantem i efekt znacznie lepszy po epoksyknazolu

A mam pytanie o dwa zabiegi w jęczmieniu jarym do 300 złotych?

T1 - Duet Star/Tilt + Atak lub Capalo solo

T2/T3 epoksykonazol + Acanto/Amistar lub Reveller + epoksykonazol

pasio    1

Witam serdecznie

Chciałbym Wam przestawić mój plan ochrny pszenicy oraz pszenżyta. Pszenica odmian Arkadia, Estivus oraz Elixer, pszenżyto Borwik. Pszenica w przedplonie po warzywach, ziemniakach oraz niewielka ilość po pszenicy a pszenżyto po ziemniakach i kukurydzy na ziarno.

T1: Duett star 1l

T2: Reveller 0,8 + Safir/Rekord 0,8

T3: Topsim M 0,5l + Gwarant 0,5l, ewentualnie zamiast gwarantu Tebu 0,5l

'

Co sądzicie o takim zestawieniu. Waham się czy na zabieg T1 nie dorzucić 0,1l Kendo ( mącznika). Czy Duett wystarczająco sobie poradzi z tym patogenem?

metrax12    13

A mam pytanie o dwa zabiegi w jęczmieniu jarym do 300 złotych?

W takiej kwocie to można zrobić dwa naprawdę porządne zabiegi, sam stosowałem co prawda tylko jeden zabieg lepszym fungicydem (m.in. Aviator i Adexar Plus) w najniższej dawce, i sądzę że jest to bardzo optymalny wariant, patrząc na koszty i efekt. Czy zastosowanie ochrony 2-zabiegowej da efekt wymierny finansowo, to już zależy od specyfiki danej uprawy.

losktos    118

Witam serdecznie

Chciałbym Wam przestawić mój plan ochrny pszenicy oraz pszenżyta. Pszenica odmian Arkadia, Estivus oraz Elixer, pszenżyto Borwik. Pszenica w przedplonie po warzywach, ziemniakach oraz niewielka ilość po pszenicy a pszenżyto po ziemniakach i kukurydzy na ziarno.

T1: Duett star 1l

T2: Reveller 0,8 + Safir/Rekord 0,8

T3: Topsim M 0,5l + Gwarant 0,5l, ewentualnie zamiast gwarantu Tebu 0,5l

'

Co sądzicie o takim zestawieniu. Waham się czy na zabieg T1 nie dorzucić 0,1l Kendo ( mącznika). Czy Duett wystarczająco sobie poradzi z tym patogenem?

Duet raczej radzi sobie z mączniakiem bez większych problemów. Dla pewności mozesz dorzucić kendo ale to tylko przy wysokiej presji lib bardzo podatnej odmianie. Na stanowiskach po pszenicy mozesz dołożyć prochloraz. W T3 zamiast Gwarantu zdecydowanie lepiej Tebu. I dawki zrobiłbym po 0,7

losktos    118

W podobnych pieniądzach wyjdzie Ci Capalo i będziesz miał znacznie lepszy efekt.

Wirtuoz lubi przepuścić maczniaka i septorioze. Przy dodatku safiru z septoriozą nie powinno być problemu ale z mączniakiem może być róznie.

thug    196

jak juz koniecznie chcesz wirtuoza to dodaj 3 setki corbelu

a safira zostaw na T2

Edytowano przez thug

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się